xibo - en to ca translation catalogue (1574 entries)

en:  / %d %% of %s
ca:  / %d %% de %s

en: # Layouts
ca: # composicions

en: %d Media Items Assigned
ca: %d elements de mediateca assignats

en: %s Installation
ca: Instal·lació %s

en: %s needs an administrator user account to be the first user account that has access to the CMS. Please enter your chosen details below.
ca: %s necessita un compte d'usuari administrador per ser el primer compte d'usuari que té accés al CMS. Introduïu si us plau els detalls que heu escollit.

en: %s needs somewhere to store the things you upload to be shown. Ideally, this should be somewhere outside the root of your web server - that is such that is not accessible by a web browser. Please input the full path to this folder. If the folder does not already exist, we will attempt to create it for you.
ca: %s necessita algun lloc on desar les coses que carregueu per ser mostrades. Idealment hauria de ser a algun lloc fora de l'arrel del vostre servidor web per tal que no sigui accessible per un navegador web. Introduïu el camí complet cap a aquesta carpeta, si us plau. Si la carpeta no existeix intentarem crear-la.

en: %s needs to set-up a connection to your MySQL database.
ca: %s ha d'establir una connexió amb la vostra base de dades MySQL.

en: %s needs you to choose a "key". This will be required each time you set-up a new client. It should be complicated, and hard to remember. It is visible in the CMS interface, so it need not be written down separately.
ca: %s necessita que trieu una "clau". Se us demanarà cada vegada que poseu en marxa un nou client. Hauria de ser complicada i difícil de recordar. És visible a la interfície del CMS i per tant no cal apuntar-la per separat.

en: %s scheduled on %s
ca: %s programat per %s

en: %s was successfully installed. Please log-in with the user details you chose earlier.
ca: %s s'ha instal·lat correctament. Inicieu la sessió amb els detalls d'usuari que heu triat abans, si us plau.

en: 1 hour
ca: 1 hora

en: 1 minute
ca: 1 minut

en: 10 minutes
ca: 10 minuts

en: 12 hours
ca: 12 hores

en: 1st line
ca: 1ª línia

en: 30 minutes
ca: 30 minuts

en: 4 hours
ca: 4 hores

en: 5 minutes
ca: 5 minuts

en: A comma separated list of items to present in a combo box
ca: Una llista d'elements separats per comes per presentar en un desplegable

en: A description - (1 - 254 characters).
ca: Una descripció - (1 - 254 caràcters).

en: A file exists with the name you gave for the Library Location. Please choose another location
ca: Ja hi ha un fitxer amb el nom que heu donat per la ubicació de la mediateca. Si us plau trieu una altra ubicació

en: A formula to use as a calculation for formula column types
ca: Una fórmula a utilitzar per columnes de tipus fórmula

en: A local file path or URL to the video. This can be a RTSP stream.
ca: Un camí al fitxer local o URL del vídeo. Pot ser un flux RTSP.

en: A name for this DataSet
ca: Un nom per a aquest conjunt de dades

en: A name for this Resolution
ca: Un nom per a aquesta resolució

en: A short description of this Group
ca: Una descripció curta del grup

en: A unique identifier for this display.
ca: Un identificador únic per a aquesta pantalla.

en: API Key
ca: Clau API

en: About
ca: Quant a

en: About the CMS
ca: Quant al CMS

en: Access Denied
ca: Accés denegat

en: Access denied
ca: Accés denegat

en: Action
ca: Acció

en: Action Bar Display Duration
ca: Durada de la barra d'acció

en: Action Bar Mode
ca: Mode de la barra d'acció

en: Active
ca: Actiu

en: Add
ca: Afegir

en: Add Application
ca: Afegir aplicació

en: Add Campaign
ca: Afegir campanya

en: Add Clock
ca: Afegir rellotge

en: Add Column
ca: Afegir columna

en: Add Counter
ca: Afegir comptador

en: Add DataSet
ca: Afegir conjunt de dades

en: Add DataSet View
ca: Afegir vista de conjunt de dades

en: Add Display Group
ca: Afegir grup de pantalles

en: Add Event
ca: Afegir programa

en: Add Help Link
ca: Afegir enllaç d'ajuda

en: Add Image
ca: Afegir imatge

en: Add Layout
ca: Afegir composició

en: Add Local Video
ca: Afegir vídeo local

en: Add Media
ca: Afegir mèdia

en: Add Media to the Library
ca: Afegir mèdia a la mediateca

en: Add New %s
ca: Afegir nou %s

en: Add New Ticker
ca: Afegir nou ticker

en: Add Profile
ca: Afegir perfil

en: Add Region
ca: Afegir regió

en: Add Resolution
ca: Afegir resolució

en: Add STS to the response headers? Make sure you fully understand STS before turning it on as it will prevent access via HTTP after the first successful HTTPS connection.
ca: Afegir STS a les capçaleres de resposta? Assegureu-vos d'entendre ben bé STS abans d'activar-ho ja que impedirà l'accés via HTTP després de la primera connexió HTTPS amb èxit.

en: Add Shell Command
ca: Afegir ordre Shell

en: Add Text
ca: Afegir text

en: Add User
ca: Afegir usuari

en: Add User Group
ca: Afegir grup d'usuaris

en: Add Webpage
ca: Afegir pàgina web

en: Add a new Campaign
ca: Afegir una nova campanya

en: Add a new DataSet
ca: Afegir un nou conjunt de dades

en: Add a new Display Group
ca: Afegir un nou grup de pantalles

en: Add a new Display Settings Profile
ca: Afegir un nou perfil de paràmetres de pantalla

en: Add a new Help page
ca: Afegir nova pàgina d'ajuda

en: Add a new Layout and jump to the layout designer.
ca: Afegir una nova composició i passar al dissenyador de composicions.

en: Add a new User
ca: Afegir un nou usuari

en: Add a new User Group
ca: Afegir un nou grup d'usaris

en: Add a new media item to the library
ca: Afegir un nou element de mèdia a la mediateca

en: Add a new resolution for use on layouts
ca: Afegir nova resolució per usar en compopsicions

en: Add an Application
ca: Afegir una aplicació

en: Add files
ca: Afegir fitxers

en: Add more rows to the end of this DataSet
ca: Afegir més files al final d'aquest conjunt de dades

en: Admin Password
ca: Contrasenya d'administrador

en: Admin Username
ca: Nom d'usuari administrador

en: Admin email address
ca: Adreça correu electrònic administrador

en: Administration
ca: Administració

en: Advanced
ca: Avançat

en: Advice
ca: Consell

en: Align
ca: Alineament

en: All
ca: Tot

en: All fields must be filled in
ca: S'han d'omplir tots els camps

en: All media will be unassigned and any layout specific media such as text/rss will be lost. The layout will be removed from all Schedules.
ca: Tots els mèdies es desassignaran i tots els que són específics de composició com text/rss es perdran. La composició es traurà de tots els programes.

en: Allow Import?
ca: Permetre importació?

en: Allow PHP to open external URLs
ca: Permetre a PHP obrir URLs externes

en: Allow modifications to the transition configuration?
ca: Permetre modificacions a la configuració de transició?

en: Allow usage tracking?
ca: Permetre seguiment d'ús?

en: Always
ca: Sempre

en: An error occurred populating the database. Statement number: %d. Error Message = [%s]
ca: S'ha produït un error a l'omplir la base de dades. Declaració número: %d. Missatge d'error = [%s]

en: An error occurred running the upgrade. Please take a screen shot of this page and seek help. Statement number: %d. Error Message = [%s]
ca: S'ha produït un error en fer l'actualització. Feu una captura de pantalla d'aquesta pàgina i busqueu ajuda. Número de declaració: %d. Missatge d'error = [%s]

en: An error occurred updating these settings. This is an unexpected error, please contact support. Error Message = [%s]
ca: Hi ha hagut un error a l'actualitzar aquests paràmetres. Això és un error inesperat. Contacteu amb el suport, si us plau. Missatge d'error = [%s]

en: An optional description
ca: Una descripció opcional

en: An optional description of the Layout. (1 - 250 characters)
ca: Una descripció opcional de la composició - (1 - 250 caràcters)

en: An optional description of the Template. (1 - 250 characters)
ca: Una descripció opcional de la plantilla. (1 - 250 caràcters)

en: An optional name for this media
ca: Un nom opcional per a aquest mèdia

en: Android / Linux Command
ca: Ordre Android / Linux

en: Appearance
ca: Aparença

en: Application
ca: Aplicació

en: Application Homepage
ca: Pàgina inicial de l'aplicació

en: Applications
ca: Aplicacions

en: April
ca: Abril

en: Are you sure you want to delete this display? This cannot be undone.
ca: Segur que voleu eliminar aquesta pantalla? L'acció no es podrà desfer.

en: Are you sure you want to delete this event from <b>all</b> displays? If you only want to delete this item from certain displays, please deselect the displays in the edit dialogue and click Save.
ca: Segur que voleu eliminar aquest esdeveniment de <b> totes </b> les pantalles? Si només el voleu eliminar de certes pantalles desmarqueu-les en el diàleg d'edició i cliqueu Desar.

en: Are you sure you want to delete this layout?
ca: Segur que voleu eliminar aquesta composició?

en: Are you sure you want to delete this media?
ca: Segur que voleu eliminar aquest mèdia?

en: Are you sure you want to delete this template?
ca: Segur que voleu eliminar aquesta plantilla?

en: Are you sure you want to delete?
ca: Segur que ho voleu eliminar?

en: Are you sure you want to delete? You may not be able to delete this user if they have associated content. You can retire users by using the Edit Button.
ca: Segur que el voleu eliminar? Pot ser que no pugueu fer-ho si té contingut associat. Podeu retirar usuaris amb el botó Editar.

en: Are you sure you want to logout this user?
ca: Segur que voleu tancar la sessió d'aquest usuari?

en: Are you sure you want to remove this item?
ca: Segur que voleu suprimir aquest element?

en: Are you sure you want to remove this region? All media files will be unassigned and any context saved to the region itself (such as Text, Tickers) will be lost permanently.
ca: Segur que voleu treure aquesta regió? Tots els fitxers de mèdia es desassignaran i tots els contextes desats a la pròpia regió (com text, tickers) es perdran per sempre.

en: Are you sure you want to request a screen shot? The next time the client connects to the CMS the screen shot will be sent.
ca: Segur que voleu demanar una captura de pantalla? La propera vegada que el client connecti amb el CMS enviarà la captura.

en: Are you sure you want to retire this layout ?
ca: Segur que voleu retirar aquesta composició?

en: Are you sure you want to send a Wake On Lan message to this display?
ca: Segur que voleu enviar un missatge de Wake on LAN a aquesta pantalla?

en: Are you sure you want to truncate?
ca: Segur que voleu truncar?

en: Are you sure you want to upgrade this layout?
ca: Segur que voleu actualitzar aquesta composició?

en: Ask a question in Launchpad
ca: Feu una pregunta a Launchpad

en: Assign
ca: Assignar

en: Assign / Unassign
ca: Assignar / desassignar

en: Assign Files
ca: Assignar fitxers

en: Assign an item from the Library
ca: Assignar un element de la mediateca

en: Assign to Layout
ca: Assignar a composició

en: Assignable variable must be a number
ca: La variable assignable ha de ser un número

en: Assigned
ca: Assignat

en: Assigned Groups
ca: Grups assignats

en: Associate an item from the Library
ca: Associar un element de la mediateca

en: Auditing
ca: Auditoria

en: August
ca: Agost

en: Authorized applications for user
ca: Aplicacions autoritzades per usuari

en: Auto Refresh
ca: Refresc automàtic

en: Automatic Restart
ca: Reinici automàtic

en: Automatically Restart the application if we detect it is not visible.
ca: Tornar a iniciar l'aplicació automàticament si es detecta que no és visible.

en: Automatically collect and export relevant information into a text file.
ca: Recollir i exportar automàticament informació rellevant cap a un fitxer de text.

en: Availability
ca: Disponibilitat

en: Available
ca: Disponible

en: Available Groups
ca: Grups disponibles

en: Available Substitutions
ca: Substitucions disponibles

en: Available for In Transitions?
ca: Disponible per transicions d'entrada?

en: Available for Out Transitions?
ca: Disponible per transicions de sortida?

en: Background
ca: Fons

en: Background Colour
ca: Color de fons

en: Background Image
ca: Imatge de fons

en: Background thumbnail
ca: Miniatura del fons

en: Background transparent?
ca: Fons transparent?

en: Backup File
ca: Fitxer de còpia de seguretat

en: Bandwidth
ca: Amplada de banda

en: Bandwidth Usage (%s)
ca: Ús d'amplada de banda (%s)

en: Bandwidth Usage. Limit %s
ca: Ús d'amplada de banda. Límit %s

en: Before reporting a fault it would be appreciated if you follow the below steps.
ca: Abans d'informar d'una fallada convindria que seguíssiu els passos següents.

en: Best Fit
ca: Millor ajust

en: Blacklist Videos?
ca: Posar vídeos en llista negra?

en: Bottom
ca: A baix

en: BroadCast Address
ca: Adreça de broadcast

en: BroadCast Address is not a valid IP Address
ca: L'adreça de Broadcast no és una adreça IP vàlida

en: Browser
ca: Navegador

en: CEF is Chrome Embedded and offers up to date web rendering. If unselected the default Internet Explorer control will be used.
ca: CEF té Chrome integrat i ofereix visualització web. Si no es selecciona s'utilitzarà el control d'Internet Explorer per defecte.

en: CIDR subnet mask is not a number within the range of 0 till 32.
ca: La màscara de subxarxa CIDR no és dins del rang de 0 a 32.

en: CIDR subnet mask is not a number within the range of 0 to 32.
ca: La màscara de subxarxa CIDR no és dins del rang de 0 a 32.

en: CMS Config not supported for
ca: Configuració de CMS no suportada per

en: CMS Secret Key
ca: Clau secreta del CMS

en: CMS Theme
ca: Tema de CMS

en: CSS Style Sheet
ca: Full d'estil CSS

en: CSV File Imported
ca: Fitxer CSV importat

en: CSV File does not exist
ca: El fitxer CSV no existeix

en: CSV Import
ca: Importació CSV

en: CTRL Key required to access Client Information Screen?
ca: Es requereix la tecla CTRL per accedir a la pantalla d'informació del client?

en: Calendar Extension
ca: Extensió Calendar

en: Campaign Added
ca: Campanya afegida

en: Campaign Deleted
ca: Campanya esborrada

en: Campaign Edited
ca: Campanya editada

en: Campaign ID is missing
ca: No hi ha ID de campanya

en: Campaign name cannot be empty
ca: El nom de campanya no pot estar buit

en: Campaigns
ca: Campanyes

en: Can not get Group information.
ca: No es pot obtenir informació de grup

en: Can not get group information.
ca: No es pot obtenir informació de grup

en: Can not get the data row/column
ca: No es pot obtenir la fila/columna de les dades

en: Can not have a display without a name
ca: No hi pot haver una pantalla sense nom

en: Can not have an end time earlier than your start time
ca: L'hora final no pot ser abans que la inicial

en: Can not write last accessed info.
ca: No es pot escriure l'última informació accedida.

en: Can this module be assigned to a Layout?
ca: Es pot assignar aquest mòdul a una composició?

en: Can this transition be used for media end?
ca: Es pot fer servir aquesta transició com a final de mèdia?

en: Can this transition be used for media start?
ca: Es pot fer servir aquesta transició com a inici de mèdia?

en: Can't assign this menu item to this group
ca: No es pot assignar aquest element de menú a aquest grup

en: Can't assign this page to this group
ca: No es pot assignar aquesta pàgina a aquest grup

en: Can't get this groups information
ca: No es pot obtenir informació d'aquest grup

en: Can't remove this menu item from this group
ca: No es pot treure aquest element de menú d'aquest grup

en: Can't remove this page from this group
ca: No es pot treure aquesta pàgina d'aquest grup

en: Cancel
ca: Cancel·lar

en: Cancel upload
ca: Cancel·lar càrrega

en: Cannot Edit this Display
ca: No es pot editar aquesta pantalla

en: Cannot add this resolution.
ca: No es pot afegir aquesta resolució.

en: Cannot be less than zero
ca: No pot ser inferior a zero

en: Cannot delete dataset, columns could not be deleted.
ca: No es pot esborrar el conjunt de dades. No s'han pogut esborrar columnes.

en: Cannot delete this resolution.
ca: No es pot esborrar aquesta resolució.

en: Cannot delete this user, they have applications
ca: No es pot eliminar aquest usuari ja que té aplicacions

en: Cannot delete this user, they have layouts
ca: No es pot eliminar aquest usuari ja que té composicions

en: Cannot delete this user, they have media
ca: No es pot eliminar aquest usuari ja que té mèdia

en: Cannot delete this user, they have permissions to data sets
ca: No es pot eliminar aquest usuari ja que té permisos en grups de dades

en: Cannot delete this user, they have permissions to display groups
ca: No es pot eliminar aquest usuari ja que té permisos en grups de pantalles

en: Cannot delete this user, they have permissions to layouts
ca: No es pot eliminar aquest usuari ja que té permisos en composicions

en: Cannot delete this user, they have permissions to media
ca: No es pot eliminar aquest usuari ja que té permisos per mèdia

en: Cannot delete this user, they have permissions to media on layouts
ca: No es pot eliminar aquest usuari ja que té permisos per mèdia en composicions

en: Cannot delete this user, they have permissions to regions on layouts
ca: No es pot eliminar aquest usuari ja que té permisos en regions de composicions

en: Cannot delete this user, they have permissions to templates
ca: No es pot eliminar aquest usuari ja que té permisos en plantilles

en: Cannot delete this user, they have scheduled layouts
ca: No es pot eliminar aquest usuari ja que té composicions programades

en: Cannot delete this user, they have templates
ca: No es pot eliminar aquest usuari ja que té plantilles

en: Cannot determine if this media has been used.
ca: No es pot determinar si s'ha utilitzat aquest mèdia.

en: Cannot edit dataset %s
ca: No es pot editar el conjunt de dades %s

en: Cannot edit this resolution.
ca: No es pot editar aquesta resolució.

en: Cannot find display profile
ca: No es troba perfil de pantalla

en: Cannot find display record
ca: No es pot trobar el registre de la pantalla

en: Cannot find the background image selected
ca: No es pot trobar la imatge de fons seleccionada

en: Cannot find this media item. Please refresh the region options.
ca: No es pot trobar aquest element de mèdia. Refresqueu les opcions de regió, si us plau.

en: Cannot get installed modules
ca: No es poden obtenir els mòduls instal·lats

en: Cannot get list of display groups.
ca: No es pot obtenir la llista de grups de pantalles.

en: Cannot get the menu items for this Group.
ca: No es poden obtenir els elements de menú per aquest grup.

en: Cannot locate the files for this media. Unable to delete.
ca: No es poden trobar fitxers per a aquest mèdia. No es pot eliminar.

en: Cannot retrieve the Information relating to this layout. The layout may be corrupt.
ca: No es pot recuperar la informació relativa a aquesta composició. Pot ser que estigui corrompuda.

en: Cannot set audit to Off
ca: No es pot desactivar auditoria

en: Cannot set audit to On
ca: No es pot activar auditoria

en: Cannot switch modes.
ca: No es poden commutar modes.

en: Cannot user ordering criteria in the Filter Clause
ca: No es pot usar criteri d'ordre en la clàusula de filtre

en: Category
ca: Categoria

en: Category is a required field. It must be between 1 and 254 characters.
ca: Categoria és un camp requerit. Ha de tenir entre 1 i 254 caràcters.

en: Caution, you have selected %1 items. Clicking save will run the %2 transaction on all these items.
ca: Precaució, heu seleccionat %1 elements. Si feu clic a desar executareu %2 transaccions en tots aquests elements.

en: Center
ca: Centrar

en: Change Password
ca: Canviar contrasenya

en: Change the Background Properties
ca: Canviar propietats del fons

en: Change the resolution
ca: Canviar la resolució

en: Check that the Environment passes all the Xibo Environment checks.
ca: Comprovar que l'entorn passa totes les comprovacions d'entorn de Xibo.

en: Choose Layouts
ca: Trieu composicions

en: Choose the resolution this Layout should be designed for.
ca: Trieu la resolució amb la que s'hauria de dissenyar aquesta composició.

en: Cleaning up old revisions of media will result in any unused media revisions being permanently deleted.
ca: La neteja de revisions de mèdia antigues farà que les no utilitzades s'esborrin permanentment.

en: Click here to Export
ca: Clicar aquí per exportar

en: Click on the below link to open the bug report page for this Xibo release.
ca: Feu clic a l'enllaç següent per obrir la pàgina d'informe d'errors per aquesta versió de Xibo.

en: Click to delete this media
ca: Cliqueu per eliminar aquest mèdia

en: Click to edit this media
ca: Cliqueu per editar aquest mèdia

en: Click to edit this transition
ca: Cliqueu per editar aquesta transició

en: Click to show more time information
ca: Cliqueu per mostrar més informació horària

en: Client Type
ca: Tipus de client

en: Clock Type
ca: Tipus de rellotge

en: Close
ca: Tancar

en: Collect and Save Data
ca: Recolliu i deseu les dades

en: Collect auditing from this client. Should only be used if there is a problem with the display.
ca: Recopilar auditoria d'aquest client. Només s'hauria d'utilitzar si hi ha un problema amb la pantalla.

en: Collect interval
ca: Interval de captura

en: Collection Interval (seconds)
ca: Interval de captura (segons)

en: Colour
ca: Color

en: Column Added
ca: Columna afegida

en: Column Deleted
ca: Columna esborrada

en: Column Edited
ca: Columna editada

en: Column Order
ca: Ordre de les columnes

en: Column Type
ca: Tipus de Columna

en: Columns Available
ca: Columnes disponibles

en: Columns Selected
ca: Columnes seleccionades

en: Columns for %s
ca: Columnes per %s

en: Complete
ca: Complet

en: Completed Successfully
ca: Completat amb èxit

en: Completely remove the old version of this media item if a new file is being uploaded.
ca: Treure completament la versió antiga d'aquest mèdia si s'està carregant un nou fitxer.

en: Content
ca: Contingut

en: Copy
ca: Copiar

en: Copy a Layout.
ca: Copiar una composició.

en: Copyright information to display as the last item in this feed.
ca: Informació de Copyright per mostrar com a últim element d'aquest feed.

en: Could not INSERT a new Schedule
ca: No s'ha pogut INSERTAR un nou programa

en: Could not Link Campaign to Group
ca: No s'ha pogut enllaçar campanya a grup

en: Could not Link DataSet to Group
ca: No s'ha pogut enllaçar el conjunt de dades al grup

en: Could not Link Display Group to Display
ca: No s'ha pogut enllaçar el grup de pantalles amb la pantalla

en: Could not Link Display Group to User Group
ca: No s'ha pogut enllaçar grup de pantalles amb grup d'usuaris

en: Could not Link Layout Media to Group
ca: No s'ha pogut enllaçar mèdia de composició a grup

en: Could not Link Layout Region to Group
ca: No s'ha pogut enllaçar la regió de composició al grup

en: Could not Link Media to Group
ca: No s'ha pogut enllaçar el mèdia al grup

en: Could not Link User Group to User
ca: No s'ha pogut enllaçar grup d'usuaris a usuari

en: Could not Unlink All Display Groups from User Group
ca: No s'han pogut desenllaçar tots els grups de pantalles del grup d'usuaris

en: Could not Unlink Campaign from Group
ca: No s'ha pogut desenllaçar campanya de grup

en: Could not Unlink DataSet from Group
ca: No s'ha pogut desenllaçar el conjunt de dades del grup

en: Could not Unlink Display Group from Display
ca: No s'ha pogut desenllaçar el grup de pantalles de la pantalla

en: Could not Unlink Display Group from User Group
ca: No s'ha pogut desenllaçar grup de pantalles de grup d'usuaris

en: Could not Unlink Groups from User
ca: No s'han pogut desenllaçar grups de l'usuari

en: Could not Unlink Layout Media from Group
ca: No s'ha pogut desenllaçar mèdia de composició del grup

en: Could not Unlink Layout Region from Group
ca: No s'ha pogut desenllaçar la regió de composició del grup

en: Could not Unlink Layout Region from Groups
ca: No s'ha pogut desenllaçar la regió de composició dels grups

en: Could not Unlink Media from Group
ca: No s'ha pogut desenllaçar el mèdia del grup

en: Could not Unlink Media from Groups
ca: No s'ha pogut desenllaçar el mèdia dels grups

en: Could not Unlink User from User Group
ca: No s'ha pogut desenllaçar usuari de grup d'usuaris

en: Could not Unlink all Users from User Group
ca: No s'han pogut desenllaçar tots els usuaris de grup d'usuaris

en: Could not add DataSet
ca: No s'ha pogut afegir el conjunt de dades

en: Could not add DataSet Column
ca: No s'ha pogut afegir la columna de conjunt de dades

en: Could not add DataSet Data
ca: No s'han pogut afegir dades al conjunt de dades

en: Could not add Display Group
ca: No s'ha pogut afegir el grup de pantalles

en: Could not add Layout
ca: No s'ha pogut afegir la composició

en: Could not add User Group
ca: No s'ha pogut afegir el grup d'usuaris

en: Could not add a display group for the new display.
ca: No s'ha pogut afegir el grup de pantalles per la nova pantalla.

en: Could not add a user group for this user.
ca: No s'ha pogut afegir un grup d'usuaris per aquest usuari.

en: Could not add display
ca: No s'ha pogut afegir la pantalla

en: Could not connect to MySQL with the administrator details. Please check and try again. Error Message = [%s]
ca: No s'ha pogut connectar a MySQL amb els detalls d'administrador. Comproveu-ho i torneu-ho a provar, si us plau. Missatge d'error = [%s]

en: Could not create a new database with the administrator details [%s]. Please check and try again. Error Message = [%s]
ca: No s'ha pogut crear una nova base de dades amb els detalls d'administrador [%s]. Comproveu-ho i torneu-ho a provar, si us plau. Missatge d'error = [%s]

en: Could not create a new user with the administrator details. Please check and try again. Error Message = [%s]
ca: No s'ha pogut crear un nou usuari amb els detalls d'administrador. Comproveu-ho i torneu-ho a provar, si us plau. Missatge d'error = [%s]

en: Could not create the Library Location directory for you. Please ensure the webserver has permission to create a folder in this location, or create the folder manually and grant permission for the webserver to write to the folder.
ca: No s'ha pogut crear el directori de la mediateca. Assegureu-vos de que el servidor web té permís per crear una carpeta en aquesta ubicació, o creeu-la manualment i doneu permisos al servidor web per escriure-hi.

en: Could not delete Data for Column/Row
ca: No s'ha pogut esborrar informació per columna/fila

en: Could not delete DataSet Column
ca: No s'ha pogut esborrar la columna del conjunt de dades

en: Could not determine the Column Order
ca: No s'ha pogut determinar l'ordre de columna

en: Could not determine the Max row number
ca: No s'ha pogut determinar el màxim número de fila

en: Could not edit DataSet Column
ca: No s'ha pogut editar la columna del conjunt de dades

en: Could not edit DataSet Data
ca: No s'han pogut editar dades del conjunt de dades

en: Could not edit Password
ca: No s'ha pogut editar la contrasenya

en: Could not edit User Group
ca: No s'ha pogut editar el grup d'usuaris

en: Could not link the new display with its group.
ca: No s'ha pogut enllaçar la nova pantalla amb el seu grup.

en: Could not link the new user with its group.
ca: No s'ha pogut enllaçar el nou usuari amb el seu grup.

en: Could not update Layout on Schedule
ca: No s'ha pogut actualitzar la composició en el programa

en: Could not update display
ca: No s'ha pogut actualitzar la pantalla

en: Could not update this display with a new name.
ca: No s'ha pogut actualitzar aquesta pantalla amb un nom nou.

en: Counter
ca: Comptador

en: Create a log file on disk in this location. Please enter a fully qualified path.
ca: Crear un fitxer de registre en el disc en aquesta ubicació. Introdueixi el camí complet, si us plau.

en: Create a new database
ca: Crear una nova base de dades

en: Current
ca: Actual

en: Current Password
ca: Contrasenya actual

en: Current Usage
ca: Ús actual

en: Cursor Start Position
ca: Posició inicial del cursor

en: DOM Extension
ca: Extensió DOM

en: DOM XML Extension
ca: Extensió DOM XML

en: Daily
ca: Cada dia

en: Dashboard
ca: Consola

en: Data Added
ca: Dades afegides

en: Data Deleted
ca: Dades esborrades

en: Data Edited
ca: Dades editades

en: Data Type
ca: Tipus de dades

en: DataSet
ca: Conjunt de dades

en: DataSet Added
ca: Conjunt de dades afegit

en: DataSet Deleted
ca: Conjunt de dades esborrat

en: DataSet Edited
ca: Conjunt de dades editat

en: DataSet View
ca: Vista conjunt de dades

en: DataSets
ca: Conjunts de dades

en: Database Name
ca: Nom de la base de dades

en: Database Password
ca: Contrasenya de base de dades

en: Database Restored. Click here to continue.
ca: Base de dades restaurada. Cliqueu aquí per continuar.

en: Database Username
ca: Nom d'usuari de la base de dades

en: Database dump failed.
ca: Ha fallat el bolcat de la base de dades.

en: Database error adding this link record.
ca: Error de base de dades a l'afegir aquest registre d'enllaç.

en: Database error checking module
ca: Mòdul de comprovació d'error de base de dades

en: Database error deleting this link record.
ca: Error de base de dades a l'esborrar aquest registre.

en: Database error updating this link record.
ca: Error de base de dades a l'actualitzar aquest registre d'enllaç

en: Date
ca: Data

en: Date / Time Information
ca: Informació de data / hora

en: Date Format
ca: Format de data

en: Day
ca: Dia

en: Debugging switched Off.
ca: Depuració desactivada.

en: Debugging switched On.
ca: Depuració activada.

en: December
ca: Desembre

en: Default
ca: Per defecte

en: Default Flash Duration
ca: Durada de Flash per defecte

en: Default Image Duration
ca: Durada d'imatge per defecte

en: Default Language
ca: Idioma per defecte

en: Default Latitude
ca: Latitud per defecte

en: Default Layout
ca: Composició per defecte

en: Default Longitude
ca: Longitud per defecte

en: Default PowerPoint Duration
ca: Durada de PowerPoint per defecte

en: Default Profile?
ca: Perfil per defecte?

en: Default User Type
ca: Tipus d'usuari per defecte

en: Default copy media when copying a layout?
ca: Copiar mèdia per defecte quan es copia una composició?

en: Default height for PPT files
ca: Alçada per defecte de fitxers PPT

en: Default length for JPG files (in seconds)
ca: Durada per defecte de fitxers JPG (en segons)

en: Default length for PPT files
ca: Durada per defecte de fitxers PPT

en: Default length for PPT files (in seconds)
ca: Durada per defecte de fitxers PPT (en segons)

en: Default length for SWF files
ca: Durada per defecte de fitxers SWF

en: Default update media in all layouts
ca: Actualitzar mèdia per defecte en totes les composicions?

en: Delete
ca: Esborrar

en: Delete Campaign
ca: Esborrar campanya

en: Delete Display Group
ca: Eliminar grup de pantalles

en: Delete Display Profile
ca: Eliminar perfil de pantalla

en: Delete Event.
ca: Eliminar esdeveniment.

en: Delete Group
ca: Eliminar grup

en: Delete Help Link
ca: Eliminar enllaç d'ajuda

en: Delete Layout
ca: Eliminar composició

en: Delete Media
ca: Eliminar mèdia

en: Delete Resolution
ca: Eliminar resolució

en: Delete Template
ca: Eliminar plantilla

en: Delete the old version?
ca: Esborrar la versió antiga?

en: Delete this Column?
ca: Esborrar aquesta columna?

en: Delete this DataSet?
ca: Esborrar aquest conjunt de dades?

en: Delete this Display?
ca: Eliminar aquesta pantalla?

en: Delete this User?
ca: Eliminar aquest usuari?

en: Delete this media
ca: Eliminar aquest mèdia

en: Delete this region?
ca: Eliminar aquesta regió?

en: Deleting media cannot be undone
ca: L'eliminació de mèdia no es pot desfer

en: Deleting this Profile would result in there not being a default for this type of client
ca: Esborrar aquest perfil farà que no hi hagi cap valor per defecte per aquest tipus de client

en: Describe the problem and upload the file you obtained earlier.
ca: Descriviu el problema i carregueu el fitxer que heu obtingut abans.

en: Description
ca: Descripció

en: Description can not be longer than 254 characters
ca: La descripció no pot tenir més de 254 caràcters

en: Description of Password Policy
ca: Descripció de directiva de contrasenyes

en: Design
ca: Disseny

en: Design a Layout
ca: Dissenyar una composició

en: Designer Height
ca: Alçada dissenyador

en: Designer Width
ca: Amplada dissenyador

en: Detect language?
ca: Detectar idioma?

en: Detect the browser language?
ca: Detectar l'idioma del navegador?

en: Digital Signage for Everyone
ca: Cartellisme digital per a tothom

en: Direction
ca: Direcció

en: Disabled
ca: Desactivat

en: Display
ca: Pantalla

en: Display %s with ID %d is now back online.
ca: La pantalla %s amb ID %d torna a estar en línia.

en: Display %s with ID %d was last seen at %s.
ca: Pantalla %s amb ID %d última vista el %s.

en: Display Activity
ca: Activitat de pantalles

en: Display Configuration Saved.
ca: Configuració de pantalla desada.

en: Display Group Added
ca: Grup de pantalles afegit

en: Display Group Deleted
ca: Grup de pantalles eliminat

en: Display Group Edited
ca: Grup de pantalles editat

en: Display Group not selected
ca: Grup de pantalles no seleccionat

en: Display Groups
ca: Grups de pantalles

en: Display Order
ca: Ordre de visualització

en: Display Profile Deleted
ca: Perfil de pantalla eliminat

en: Display Profile Saved.
ca: Perfil de pantalla desat.

en: Display Saved.
ca: Pantalla desada.

en: Display Setting Profiles
ca: Perfils de paràmetres de pantalla

en: Display Settings
ca: Paràmetres pantalla

en: Display a VNC Link?
ca: Mostrar un enllaç VNC?

en: Display's Hardware Key
ca: Clau de maquinari de la pantalla

en: Displays
ca: Pantalles

en: Displays are your physical hardware players connected to your TV/Projector. Connect your first display to get started.
ca: Les pantalles consisteixen en el vostre reproductor físic connectat a un aparell de TV/projector. Connecteu la vostra primera pantalla per començar.

en: Do you want to be notified by email if there is a problem with this display?
ca: Voleu rebre notificació per correu si hi ha un problema amb aquesta pantalla?

en: Done.
ca: Fet

en: Double buffering helps smooth the playback but should be disabled if graphics errors occur
ca: El doble buffering ajuda a una reproducció fluïda però s'ha de desactivar si es produeix un error de gràfics.

en: Download
ca: Descàrrega

en: Drag or double click to move items between lists
ca: Arrossegar o doble clic per moure elements entre llistes

en: Duration
ca: Durada

en: Duration for Empty Layouts
ca: Durada per composicions buides

en: Duration in Seconds
ca: Durada en segons

en: Duration is per item
ca: La durada és per element

en: Duration not provided or not a number
ca: Durada no proporcionada o bé no és un número

en: East
ca: Est

en: Edit
ca: Editar

en: Edit %s
ca: Editar %s

en: Edit %s Transition for %s
ca: Editar transició %s per %s

en: Edit Campaign
ca: Editar campanya

en: Edit Clock
ca: Editar rellotge

en: Edit Column
ca: Editar columna

en: Edit Counter
ca: Editar comptador

en: Edit DataSet
ca: Editar conjunt de dades

en: Edit Default Layout
ca: Editar composició per defecte

en: Edit Display Group
ca: Editar grup de pantalles

en: Edit Embedded HTML
ca: Editar HTML incrustat

en: Edit Event
ca: Editar esdeveniment

en: Edit Help Link
ca: Editar enllaç d'ajuda

en: Edit Layout
ca: Editar composició

en: Edit Local Video
ca: Editar vídeo local

en: Edit Module
ca: Editar mòdul

en: Edit Profile
ca: Editar perfil

en: Edit Resolution
ca: Editar resolució

en: Edit Shell Command
ca: Editar ordre Shell

en: Edit Template
ca: Editar plantilla

en: Edit Text
ca: Editar text

en: Edit Timeline
ca: Editar línia de temps

en: Edit Webpage
ca: Editar pàgina web

en: Edit a Display
ca: Editar una pantalla

en: Edit the Layout Properties
ca: Editar propietats composició

en: Edit your Display
ca: Editar la vostra pantalla

en: Effect
ca: Efecte

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Email Address
ca: Adreça de correu electrònic

en: Email Alert
ca: Alerta per correu electrònic

en: Email Alert for Display %s
ca: Alerta per correu-e per pantalla %s

en: Email Alerts
ca: Alertes per correu electrònic

en: Email Test
ca: Prova de correu electrònic

en: Email maintenance alerts for users with view permissions to effected Displays.
ca: Alertes de manteniment per correu electrònic per a usuaris amb permisos de visualització en les pantalles afectades.

en: Embedded
ca: Incrustat

en: Empty
ca: Buit

en: Empty Region
ca: Regió buida

en: Enable Double Buffering
ca: Permetre doble buffering

en: Enable Email Alerts?
ca: Habilitar alertes per correu electrònic?

en: Enable Library Tidy?
ca: Permetre neteja de mediateca?

en: Enable Maintenance?
ca: Permetre manteniment?

en: Enable Mouse
ca: Habilitar ratolí

en: Enable PowerPoint?
ca: Habilitar PowerPoint?

en: Enable STS?
ca: Habilitar STS?

en: Enable Shell Commands
ca: Habilitar ordres de shell

en: Enable Wake on LAN
ca: Habilitar Wake on LAN

en: Enable stats reporting?
ca: Habilitar informació d'estadístiques?

en: Enable the Shell Command module.
ca: Habilitar el mòdul d'ordres de shell.

en: Enable the mouse.
ca: Habilitar el ratolí.

en: Enable?
ca: Habilitar?

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Enabled for In
ca: Habilitada per entrada

en: Enabled for Out
ca: Habilitada per sortida

en: Enabled?
ca: Habilitat?

en: End Time
ca: Hora final

en: Enter a CSS style sheet to style the weather widget
ca: Introduïu un full d'estil CSS per al giny del temps

en: Enter a Windows Command Line compatible command
ca: Introduïu una ordre compatible amb Windows Command Line

en: Enter a format for the Digital Clock below. e.g. [HH:mm] or [DD/MM/YYYY].
ca: Introduïu un format per al rellotge digital. Per exemple, [HH:mm] o [DD/MM/YYYY].

en: Enter a format for the clock
ca: Introduïu un format per al rellotge

en: Enter a format that should be applied to the counter when it is show.
ca: Introduïu un format per aplicar al comptador quan es mostra.

en: Enter a hexidecimal password of a SecureOn enabled Network Interface Card (NIC) of the remote host. Enter a value in this pattern: 'xx-xx-xx-xx-xx-xx'. Leave the following field empty, if SecureOn is not used (for example, because the NIC of the remote host does not support SecureOn).
ca: Introduïu una contrasenya hexadecimal de la targeta d'interfície de xarxa (NIC) amb secureOn del host remot. El valor ha de seguir aquest patró: 'xx-xx-xx-xx-xx-xx'. Si no s'utilitza SecureOn (per exemple, perquè la NIC del host remot no el suporta) deixeu buit aquest camp.

en: Enter a number within the range of 0 to 32 in the following field. Leave the following field empty, if no subnet mask should be used (CIDR = 0). If the remote host's broadcast address is unknown: Enter the host name or IP address of the remote host in Broad Cast Address and enter the CIDR subnet mask of the remote host in this field.
ca: Introduïu un número entre 0 i 32 en el camp següent. Deixeu-lo buit si no s'ha d'usar cap màscara de subxarxa (CIDR=0). Si l'adreça de broadcast del host remot no es coneix introduïu el nom de host o la seva adreça IP com a adreça de broadcast i introduïu la màscara de subxarxa CIDR del host remot en aquest camp.

en: Enter a style sheet for the table
ca: Introduïu un full d'estil per a la taula

en: Enter an Android / Linux Command Line compatible command
ca: Introduïu una ordre compatible amb Android / Linux Command Line

en: Enter text...
ca: Introduïu text...

en: Enter the text to display. Please note that the background colour has automatically coloured to your layout background colour.
ca: Introduïu el text a mostrar. Fixeu-vos en què el color de fons ha acolorit automàticament el color de fons de la vostra composició.

en: Enter your API Key from Forecast IO.
ca: Introduïu la vostra clau API proporcionada per Forecast IO.

en: Erase all content in this DataSet and overwrite it with the new content in this import.
ca: Esborrar tot el contingut d'aquest conjunt de dades i sobreescriure'l amb el nou contingut d'aquesta importació.

en: Error adding media.
ca: Error en afegir mèdia.

en: Error adding this media to the library
ca: Error en afegir aquest mèdia a la mediateca

en: Error copying media.
ca: Error en copiar mèdia.

en: Error deleting media.
ca: Error en eliminar mèdia.

en: Error getting Campaign
ca: Error en obtenció de campanya

en: Error getting Display Group
ca: Error a l'obtenir el grup de pantalles

en: Error getting Display Groups
ca: Error a l'obtenir els grups de pantalles

en: Error getting Displays
ca: Error a l'obtenir les pantalles

en: Error getting Help Link
ca: Error a l'obtenir l'enllaç d'ajuda

en: Error getting Layouts
ca: Error a l'obtenir composicions

en: Error getting Module
ca: Error en obtenir mòdul

en: Error getting Transition
ca: Error en obtenir transició

en: Error getting Users
ca: Error a l'obtenir usuaris

en: Error getting details for this event.
ca: Error en obtenir detalls d'aquest esdeveniment.

en: Error getting list of dataSetColumns
ca: Error a l'obtenir llista de columnes del conjunt de dades

en: Error getting list of helplinks
ca: Error a l'obtenir llista d'enllaços d'ajuda

en: Error getting list of users
ca: Error en obtenir llista d'usuaris

en: Error getting media extension before copy.
ca: Error en obtenir extensió de mèdia abans de copiar.

en: Error getting the log
ca: Error en obtenir el registre

en: Error getting type from a media item.
ca: Error en obtenir el tipus d'un mèdia.

en: Error getting user information.
ca: Error a l'obtenir informació d'usuari.

en: Error getting users
ca: Error a l'obtenir usuaris

en: Error listing Applications.
ca: Error en llistar aplicacions.

en: Error listing Log.
ca: Error en llistar el registre

en: Error querying for the Media information
ca: Error en consultar la informació de mèdia

en: Error retiring media.
ca: Error al retirar mèdia.

en: Error retriving information necessary to delete this event
ca: Error al recuperar informació necessària per esborrar aquest esdeveniment

en: Error updating this displays default layout.
ca: Error a l'actualitzar la composició per defecte d'aquesta pantalla.

en: Error updating this displays last accessed information.
ca: Error a l'actualitzar la informació d'últim accés d'aquesta pantalla.

en: Errors will be mailed here
ca: Els errors s'enviaran aquí

en: Exec is not available.
ca: Exec. no disponible.

en: Exit Transition
ca: Transició de sortida

en: Expire Modified Layouts
ca: Expirar composicions modificades

en: Expire Modified Layouts immediately on change. This means a layout can be cut during playback if it receives an update from the CMS
ca: Les composicions modificades expiren immediatament en el moment del canvi. Això vol dir que es pot tallar la reproducció d'una composició si es rep una actualització des del CMS.

en: Export
ca: Exportar

en: Export Database Backup
ca: Exportar còpia de seguretat de base de dades

en: Export Database. Right click to save as.
ca: Exportar base de dades. Clicar botó dret per desar com.

en: Export a database
ca: Exportar una base de dades

en: Export raw data to CSV
ca: Exportar dades en brut a CSV

en: Fade
ca: Esvaïment

en: Fade In
ca: Esvaïment d'entrada

en: Fade Out
ca: Esvaïment de sortida

en: Failed to remove old media
ca: Ha fallat el treure el mèdia antic

en: Failed with %s
ca: Ha fallat amb %s

en: Failure
ca: Ha fallat

en: February
ca: Febrer

en: File
ca: Fitxer

en: File Name
ca: Nom de fitxer

en: File System Permissions
ca: Permisos del sistema de fitxers

en: File does not exist
ca: El fitxer no existeix

en: File download mode
ca: Mode de descàrrega de fitxer

en: Files with a CSV extension only.
ca: Només fitxers amb extensió CSV.

en: Filter
ca: Filtre

en: First Shown
ca: Primera visualització

en: First we need to check if your server meets %s's requirements.
ca: En primer lloc hem de comprovar si el vostre servidor satisfà els requisits de %s.

en: First we need to re-check if your server meets %s's requirements. The CMS requirements may change from release to release. If this is the case there will be further information in the release notes.
ca: En primer lloc hem de tornar a verificar si el servidor satisfà els requeriments de %s. Els requeriments del CMS poden variar entre versions. Si és el cas, hi ha d'haver més informació a les notes de versió.

en: Flip Horizontal
ca: Inversió horitzontal

en: Flip Vertical
ca: Inversió vertical

en: Fly
ca: Volada

en: Font
ca: Tipus de lletra

en: Force HTTPS?
ca: Forçar HTTPS?

en: Force the portal into HTTPS?
ca: Forçar el portal cap a HTTPS?

en: Formula
ca: Fórmula

en: Free
ca: Lliure

en: From Date
ca: Des de la data

en: Full Article
ca: Article sencer

en: Full Name
ca: Nom complet

en: Function
ca: Funció

en: GD Extension
ca: Extensió GD

en: Generic File
ca: Fitxer genèric

en: Getting Started Guide
ca: Guia d'inici

en: Global switch for email alerts to be sent
ca: Commutador global per enviar o no correus electrònics d'alerta

en: Group
ca: Grup

en: Group Members
ca: Membres del grup

en: Group Name cannot be empty.
ca: El nom de grup no pot estar buit

en: Group membership set
ca: Afiliació de grup establerta

en: Groups
ca: Grups

en: HTML to Embed
ca: HTML a incrustar

en: Has Direction
ca: Té direcció

en: Has Duration
ca: Té durada

en: Header
ca: Capçalera

en: Heading
ca: Capçalera

en: Height
ca: Alçada

en: Height must be greater than 0
ca: L'alçada ha de ser més gran que 0

en: Height of the Region
ca: Alçada de la regió

en: Help
ca: Ajuda

en: Help Link Added
ca: Enllaç d'ajuda afegit

en: Help Link Deleted
ca: Enllaç d'ajuda eliminat

en: Help Link Edited
ca: Enllaç d'ajuda editat

en: Help Link not selected
ca: Enllaç d'ajuda no seleccionat

en: Help Links
ca: Enllaços d'ajuda

en: Homepage
ca: Pàgina inicial

en: Homepage for this user. This is the page they will be taken to when they login.
ca: Pàgina inicial per a aquest usuari. És la pàgina a la que accedirà quan iniciï la sessió.

en: Homepage has been set
ca: S'ha establert la pàgina inicial

en: Hourly
ca: Cada hora

en: Hours
ca: Hores

en: Hours this event should be scheduled for
ca: Hores per les que s'ha de programar l'esdeveniment

en: How long in minutes after the last time a client connects should we send an alert? Can be overridden on a per client basis.
ca: Quants minuts després de l'última connexió d'un client s'ha d'enviar una alerta? Es pot sobreescriure en base a cada client.

en: How long should the Action Bar be shown for, in seconds?
ca: Durant quant de temps s'ha de mostrar la barra d'acció, en segons?

en: How often does this event repeat?
ca: Com de sovint es repeteix aquest esdeveniment?

en: How often should the Player check for new content.
ca: Cada quant el reproductor ha de comprovar si hi ha nou contingut.

en: How should the action bar behave?
ca: Com s'ha de comportar la barra d'acció?

en: How should this image be aligned?
ca: Com s'ha d'alinear aquesta imatge?

en: How should this image be scaled?
ca: Com s'ha d'escalar aquesta imatge?

en: How should this image be vertically aligned?
ca: Com s'ha d'alinear verticalment aquesta imatge?

en: How should this web page be embedded?
ca: Com s'hauria d'incrustar aquesta pàgina?

en: How to colour Media on the Region Timeline
ca: Com acolorir mèdia en la línia de temps de les regions

en: However sometimes this will not be enough and you will be asked to put your Xibo installation into "Test" mode.
ca: De totes maneres això pot no ser suficient i se us pot demanar que poseu la vostra instal·lació de Xibo en mode "test".

en: ID does not match [%s vs %s]
ca: No coincideix ID [%s vs %s]

en: IP Address
ca: Adreça IP

en: IP Address Incorrectly Formed
ca: L'adreça IP no està formada correctament

en: Icons
ca: Icones

en: If an empty layout is detected how long should it remain on screen. Must be greater then 1.
ca: Si es detecta una composició buida, quant de temps s'ha de mantenir en pantalla? Ha de ser més gran que 1.

en: If the current image is used as a background, should the new image replace it?
ca: Si la imatge actual s'usa com a fons, l'ha de substituir la nova imatge?

en: If the import finds existing media with the same name, should it be replaced in the Layout or should the Layout use that media.
ca: Si la importació troba mèdia existent amb el mateix nom, s'ha de substituir en la composició o la composició ha d'utilitzar aquest mèdia?

en: If there is only one item in this region should it loop?
ca: Si només hi ha un element en aquesta regió, s'ha d'anar repetint la seva reproducció?

en: If you have not yet created an empty database and database user for Xibo to use, and know the user name / password of a MySQL administrator stay on this tab, otherwise click "Use Existing".
ca: Si encara no heu creat una base de dades buida i un usuari de la base perquè l'usi Xibo, i sabeu el nom / contrasenya d'un usuari de MySQL, continueu en aquesta pestanya. En cas contrari, cliqueu a "Utilitzar existent".

en: Ignore first row?
ca: Ignorar primera fila?

en: Ignore the first row? Useful if the CSV has headings.
ca: Ignorar la primera fila? Útil per quan el CSV té capçaleres.

en: Image
ca: Imatge

en: Import
ca: Importar

en: Import CSV
ca: Importar CSV

en: Import Database Backup
ca: Importar còpia de seguretat de base de dades

en: Import Layout
ca: Importar composició

en: Import Tags?
ca: Importar etiquetes?

en: Import a Layout from a ZIP file.
ca: Importar una composició des d'un fitxer ZIP.

en: Import a database
ca: Importar una base de dades

en: In Transition
ca: Transició d'entrada

en: Incorrect Password Provided
ca: Contrasenya proporcionada incorrecta

en: Incorrect resolution id
ca: Id de resolució incorrecta

en: Incorrectly configured module
ca: Mòdul configurat incorrectament

en: Initial User Group
ca: Grup d'usuaris inicial

en: Installer File
ca: Fitxer d'instal·lació

en: Interleave Default
ca: Intercalar composició per defecte

en: Invalid Media Inventory
ca: Inventari de mèdies invàlid

en: Invalid XLF
ca: XLF no vàlid

en: Invalid file extension
ca: Extensió de fitxer no vàlida

en: Is the Resolution enabled for use?
ca: La resolució està habilitada per al seu ús?

en: Is this the default profile for all Displays of this type? Only 1 profile can be the default.
ca: És aquest el perfil per defecte per a totes les pantalles d'aquest tipus? Només hi pot haver un perfil per defecte.

en: Is this user retired?
ca: Està retirat aquest usuari?

en: It is important to take a database backup before running the upgrade wizard. A backup is essential for recovering your CMS should there be a problem with the upgrade.
ca: És important fer una còpia de seguretat de la base abans d'executar l'assistent d'actualització. Una còpia de seguretat és essencial per recuperar el vostre CMS en cas de que hi hagi algun problema amb l'actualització.

en: It will be lost
ca: Es perdrà

en: Item
ca: Element

en: Items per page
ca: Elements per pàgina

en: JSON Extension
ca: Extensió JSON

en: January
ca: Gener

en: July
ca: Juliol

en: June
ca: Juny

en: Keep Open
ca: Mantenir obert

en: Key
ca: Clau

en: Key for Client Information Screen
ca: Tecla per la pantalla d'informació del client

en: Key used to distinguish each Xibo instance. This is generated randomly based on the time you first installed Xibo, and is completely untraceable.
ca: Clau utilitzada per distingir cada instància de Xibo. Es genera aleatòriament segons el moment en què es va instal·lar Xibo per primera vegada i no es pot rastrejar.

en: Landscape
ca: Horitzontal

en: Large File Uploads
ca: Pujades de fitxers grans

en: Last Accessed
ca: Últim accés

en: Last Checked
ca: Última comprovació

en: Last Page
ca: Última pàgina

en: Last Shown
ca: Última visualtzació

en: Latest News
ca: Últimes notícies

en: Latitude
ca: Latitud

en: Layer
ca: Capa

en: Layout
ca: Composició

en: Layout / Campaign
ca: Composició / campanya

en: Layout Background Changed
ca: Fons de composició canviat

en: Layout Copied
ca: Composició copiada

en: Layout Design
ca: Disseny composició

en: Layout Details Changed.
ca: Detalls de composició canviats.

en: Layout Imported
ca: Composició importada

en: Layout Name must be between 1 and 50 characters
ca: El nom de la composició ha de tenir entre 1 i 50 caràcters

en: Layout Permissions
ca: Permisos de composicions

en: Layout has no associated Campaign, corrupted Layout
ca: La composició no té una campanya associada. Composició corrompuda

en: Layout not found.
ca: No s'ha trobat la composició.

en: Layout not selected
ca: Composició no seleccionada

en: Layouts
ca: Composicions

en: Layouts Added to Campaign
ca: Composicions afegides a campanya

en: Layouts Shown
ca: Composicions mostrades

en: Layouts are now designed at the display resolution allowing better positioning, smoother scrolling and much more. To upgrade this layout you need to select the intended resolution.
ca: Ara les composicions es dissenyen amb la resolució de pantalla permetent un posicionament millor, un desplaçament més suau i molt més. Per actualitzar aquesta composició heu de triar la resolució desitjada.

en: Layouts on Campaign
ca: Composicions en campanya

en: Left
ca: Esquerra

en: Left Coordinate
ca: Coordenada esquerra

en: Library
ca: Mediateca

en: Library Location
ca: Ubicació de la mediateca

en: Library Media
ca: Mèdia de la mediateca

en: Library Media Shown
ca: Mèdies mostrats

en: Library Size
ca: Mida de mediateca

en: Library Size Limit
ca: Límit de mida de mediateca

en: Library Tidy Complete
ca: Neteja de mediateca completa

en: Library Usage
ca: Ús de mediateca

en: Library Usage. Limit %s
ca: Ús de mediateca. Límit %s

en: Licence
ca: Llicència

en: Licence Display?
ca: Donar llicència a la pantalla?

en: License
ca: Llicència

en: Limits cannot be lower than 0
ca: Els límits no poden ser inferiors a 0

en: Limits must be numbers
ca: Els límits han de ser números

en: Link
ca: Enllaç

en: Link is a required field. It must be between 1 and 254 characters.
ca: Enllaç és un camp requerit. Ha de tenir entre 1 i 254 caràcters.

en: Linux Command
ca: Ordre Linux

en: List Content
ca: Llistar contingut

en: Loading layout...
ca: Afegint composició...

en: Local Date
ca: Data local

en: Local Time
ca: Hora local

en: Local Video
ca: Vídeo local

en: Location
ca: Ubicació

en: Location of the Manual
ca: Ubicació del manual

en: Log
ca: Registre

en: Log Level
ca: Nivell de registre

en: Log file path name.
ca: Camí del fitxer de registre.

en: Logged In
ca: Connectat

en: Login
ca: Iniciar sessió

en: Logout
ca: Tancar sessió

en: Logout User
ca: Tancar sessió d'usuari

en: Logs
ca: Registres

en: Longitude
ca: Longitud

en: Loop?
ca: Bucle?

en: Lower Row Limit
ca: Límit de fila inferior

en: Mac Address
ca: Adreça MAC

en: Mail sending FAILED
ca: Ha FALLAT l'enviament de correu

en: Mail sent OK
ca: Correu enviat correctament

en: Mail will be sent from this address
ca: El correu s'enviarà des d'aquesta adreça

en: Maintenance
ca: Manteniment

en: Maintenance Alerts for Users
ca: Alertes de manteniment per usuaris

en: Maintenance Disabled
ca: Manteniment desactivat

en: Maintenance Key
ca: Clau de manteniment

en: Maintenance key invalid.
ca: Clau de manteniment invàlida.

en: Maintenance tasks are disabled at the moment. Please enable them in the &quot;Settings&quot; dialog.
ca: Les tasques de manteniment estan desactivades en aquest moment. Si us plau habilita-les al diàleg &quot;Paràmetres&quot;.

en: Make new copies of all media on this layout?
ca: Fer còpies de tots els mèdies de la composició?

en: Manage Displays
ca: Gestionar pantalles

en: Manage Membership
ca: Gestionar afiliació

en: Manual Position
ca: Posició manual

en: March
ca: Març

en: Max Display Timeout
ca: Temps límit màx. de pantalla

en: Max Log Age
ca: Màxima antiguitat del registre

en: Max Statistics Age
ca: Màx. antiguitat estadístiques

en: Maximum age for log entries. Set to 0 to keep logs indefinitely.
ca: Màxima antiguitat per a entrades de registre. Establir-ho a 0 per mantenir-les indefinidament.

en: Maximum age for statistics entries. Set to 0 to keep statistics indefinitely.
ca: Màxima antiguitat per a entrades d'estadística. Establir-ho a 0 per mantenir-les indefinidament.

en: Maximum concurrent downloads
ca: Màxim de baixades concurrents

en: May
ca: Maig

en: Mcrypt Extension
ca: Extensió Mcrypt

en: Media
ca: Mèdia

en: Media Inventory
ca: Inventari de mèdies

en: Media Manager
ca: Gestor de mèdia

en: Media Permissions
ca: Permisos de mèdia

en: Media Type does not match
ca: No coincideix el tipus de mèdia

en: Media on Layouts Shown
ca: Mèdies en composició mostrats

en: Media unassigned from all Layouts
ca: Mèdia desassignat de totes les composicions

en: Media will be created with these settings. If public everyone will be able to view and use this media.
ca: Es crearà mèdia amb aquests paràmetres. Si és públic tothom podrà veure'l i utilitzar-lo.

en: Media you own already has this name. Please choose another.
ca: Teniu mèdia que ja té aquest nom. Trieu-ne un altre, si us plau.

en: Members
ca: Membres

en: Menu
ca: Menú

en: Menu Item
ca: Element de menú

en: Menu Item Security
ca: Seguretat d'element de menú

en: Menu Security
ca: Seguretat de menú

en: Message
ca: Missatge

en: Message Template
ca: Plantilla de missatge

en: Message to display when there are no messages
ca: Missatge a mostrar quan no n'hi ha d'altres

en: Middle
ca: Al mig

en: Minutes
ca: Minuts

en: Minutes this event should be scheduled for
ca: Minuts pels que s'ha de programar l'esdeveniment

en: Missing API Key
ca: Falta clau API

en: Missing dataSetColumnId
ca: No es troba el dataSetColumnId

en: Missing dataSetColumnTypeId
ca: No es troba el dataSetColumnTypeId

en: Missing dataSetId
ca: No es troba el dataSetId

en: Missing dataTypeId
ca: No es troba el dataTypeId

en: Missing displayGroupId
ca: No es troba displayGroupId

en: Missing displayProfileId
ca: Falta displayProfileId

en: Missing fileId
ca: Falta camp

en: Missing groupId
ca: No es troba el groupId

en: Missing name
ca: Falta el nom

en: Missing rowNumber
ca: No es troba el rowNumber

en: Missing spreadSheetMapping
ca: No es troba spreadSheetMapping

en: Missing the admin password.
ca: No es troba la contrasenya d'administrador.

en: Missing the admin username.
ca: No es troba el nom d'usuari administrador.

en: Missing the library location.
ca: No es troba la ubicació de la mediateca.

en: Missing the server key.
ca: No es troba la clau de servidor.

en: Missing type
ca: Falta el tipus

en: Missing userId
ca: Falta userId

en: Module Config Locked
ca: Configuració de mòdul bloquejada

en: Module Edited
ca: Mòdul editat

en: Module ID is missing
ca: Falta ID de mòdul

en: Module file does not contain a class of the correct name
ca: El fitxer de mòdul no conté una classe del nom correcte

en: Module has not set the description
ca: El mòdul no té establerta la descripció

en: Module has not set the module name
ca: El mòdul no té establert el nom

en: Module has not set the module type
ca: El mòdul no té establert el tipus

en: Module must implement InstallOrUpgrade
ca: El mòdul ha d'implementar InstallOrUpgrade

en: Module settings must be an array
ca: Els paràmetres de mòdul han de ser una matriu

en: Modules
ca: Mòduls

en: Modules available to Install
ca: Mòduls disponibles per instal·lació

en: Month
ca: Mes

en: Monthly
ca: Cada mes

en: Monthly Bandwidth
ca: Amplada de banda mensual

en: Monthly bandwidth Limit
ca: Límit d'amplada de banda mensual

en: More Rows
ca: Més files

en: More Statistics
ca: Més estadístiques

en: Multi Display
ca: Diverses pantalles

en: Multiple Items Selected
ca: Múltiples elements seleccionats

en: Must provide layoutId
ca: Cal proporcionar layoutId

en: Mute?
ca: Silenci?

en: My Applications
ca: Les meves aplicacions

en: MySQL database (PDO MySql)
ca: Base de dades MySQL (PDO MySql)

en: MySQL database (PHP MySql)
ca: Base de dades MySQL (PHP MySql)

en: MySQL support must be enabled in PHP.
ca: El suport de MySQL ha d'estar habilitat en PHP.

en: Name
ca: Nom

en: Name is a required field.
ca: El nom és un camp requerit.

en: Name must be between 1 and 50 characters
ca: El nom ha de tenir entre 1 i 50 caràcters

en: Name of the Region
ca: Nom de la regió

en: New Password
ca: Contrasenya nova

en: New Passwords do not match
ca: Les noves contrasenyes no coincideixen

en: New layouts will be created with these settings. If public everyone will be able to view and use this layout.
ca: Les noves composicions es crearan amb aquests paràmetres. En cas de pública tothom podrà veure i usar aquesta composició.

en: Next
ca: Següent

en: No Display Group Selected
ca: No hi ha cap grup de pantalles seleccionat

en: No Display selected for Deletion.
ca: Cap pantalla seleccionada per eliminació.

en: No DisplayId Given
ca: No s'ha donat cap identificador de pantalla

en: No IP Address Specified
ca: No s'ha especificat cap adreça IP

en: No Layout selected
ca: Cap composició seleccionada

en: No Module of this type found
ca: No s'ha trobat cap mòdul d'aquest tipus

en: No User Id Present
ca: No hi ha identificador d'usuari

en: No Version information - please contact technical support
ca: No hi ha informació de versió - contactar el suport tècnic,si us plau

en: No XLF provided
ca: No s'ha proporcionat cap XLF

en: No columns
ca: No hi ha columnes

en: No data
ca: No hi ha dades

en: No display group found.
ca: No s'ha trobat cap grup de pantalles.

en: No display groups selected
ca: Cap grup de pantalles seleccionat

en: No displays in this group
ca: No hi ha pantalles en aquest grup

en: No displays selected
ca: No hi ha cap pantalla seleccionada

en: No displays with View permissions
ca: Cap pantalla amb permisos de visualització

en: No event selected.
ca: No hi ha cap esdeveniment seleccionat.

en: No integer found for %s, and return value is not an integer
ca: No s'ha trobat cap enter per %s, i el valor de retorn no és un enter

en: No integer match found for %s, and return value is not an integer
ca: No es troba coincidència d'enter per %s, i el valor de retorn no és un enter

en: No integer match found for [%s] and return value is not an integer
ca: No es troba coincidència d'enter per [%s] i el valor de retorn no és un enter

en: No layout information available, please refresh the page.
ca: No hi ha informació de composició disponible. Si us plau, refresqueu la pàgina.

en: No layout selected
ca: No hi ha cap composició seleccionada

en: No layout/region information available, please refresh the page and try again.
ca: No hi ha informació de composició/regió disponible. Si us plau refresqueu la pàgina i torneu-ho a provar.

en: No log messages for this display
ca: No hi ha missatges de registre per aquesta pantalla

en: No magic packet can been sent, since UDP is unsupported (not a registered socket transport)
ca: No es pot enviar cap paquet màgic ja que no hi ha suport d'UDP (no és un socket de transport registrat)

en: No media to assign
ca: Cap mèdia per assignar

en: No media to reorder
ca: Cap mèdia per reordenar

en: No menu provided
ca: No s'ha proporcionat cap menú

en: No module type given
ca: No s'ha donat cap tipus de mòul

en: No permissions for this menu.
ca: No hi ha permisos per a aquest menú.

en: No region ID provided, cannot delete
ca: No s'ha proporcionat cap ID de regió. No es pot esborrar

en: No regions present
ca: No hi ha regions

en: No template selected
ca: No s'ha seleccionat cap plantilla

en: None
ca: Cap

en: North
ca: Nord

en: North East
ca: Nord-est

en: North West
ca: Nord-oest

en: Not a folder
ca: No és una carpeta

en: Not a module file
ca: No és un fitxer de mòdul

en: Not a valid uploaded file
ca: No és un fitxer de pujada vàlid

en: Note: It will only be replaced in layouts you have permission to edit.
ca: Nota: només es substituirà en composicions on tingueu permisos per editar.

en: Notify current layout
ca: Notificar composició actual

en: November
ca: Novembre

en: Number
ca: Número

en: Number of Items
ca: Nombre d'elements

en: Number of Plays
ca: Nombre de reproduccions

en: OAuth Access Log
ca: Registre d'accés OAuth

en: October
ca: Octubre

en: Offset
ca: Variació

en: Offset Left
ca: Desplaçament esquerre

en: Offset Top
ca: Desplaçament superior

en: Offset from the Left Corner
ca: Desplaçament des de la cantonada esquerra

en: Offset from the Top Corner
ca: Desplaçament des de la cantonada superior

en: Old Password
ca: Contrasenya antiga

en: Only Administrator Users can truncate the log
ca: Només un administrador pot truncar el registre

en: Only Unused
ca: Només no usats

en: Only Used
ca: Només usats

en: Only an adminitrator can export a database
ca: Només un administrador pot exportar una base de dades

en: Only an adminitrator can import a database
ca: Només un administrador pot importar una base de dades

en: Open Natively
ca: Obrir de forma nativa

en: Open VNC Link in new window?
ca: Obrir enllaç VNC en finestra nova?

en: Open the Manual in a new Window
ca: Obrir el manual en una finestra nova

en: Open the filter form
ca: Obrir formulari de filtre

en: Optionally choose a template you have saved before.
ca: Seleccioneu de manera opcional una plantilla que heu desat abans.

en: Options
ca: Opcions

en: Order
ca: Ordre

en: Order Changed
ca: Ordre canviat

en: Orientation
ca: Orientació

en: Out Transition
ca: Transició de sortida

en: Override the screen dimensions (left,top,width,height). Requires restart. Care should be taken to ensure these are within the actual screen size.
ca: Establir manualment les dimensions de la pantalla (esquerra,superior,amplada,alçada). Requereix tornar a iniciar. Cal anar en compte per assegurar que els valors són dins de les mides reals de la pantalla.

en: Override the template?
ca: Sobreescriure la plantilla?

en: Overwrite existing data?
ca: Sobreescriure dades existents?

en: Owner
ca: Propietari

en: PDO support with MySQL drivers must be enabled in PHP.
ca: El suport de PDO amb drivers MySQL ha d'estar habilitat en PHP.

en: PHP Calendar extension to function.
ca: Cal extensió PHP Calendar per funcionar.

en: PHP DOM XML extension to function.
ca: Cal extensió PHP DOM XML per funcionar.

en: PHP DOM core functionality enabled.
ca: Funcionalitat PHP DOM core habilitada.

en: PHP GD extension to function.
ca: Cal l'extensió PHP GD per funcionar.

en: PHP Gettext support to function.
ca: Cal suport PHP Gettext per funcionar.

en: PHP JSON extension required to function.
ca: Cal l'extensió PHP JSON per funcionar.

en: PHP Mcrypt extension to function.
ca: Cal extensió PHP Mcrypt per funcionar.

en: PHP PCRE support to function.
ca: Cal suport PHP PCRE per funcionar.

en: PHP SOAP extension required to function.
ca: Cal l'extenxió PHP SOAP per funcionar

en: PHP Version
ca: Versió de PHP

en: PHP session support to function.
ca: Cal suport de sessió PHP per funcionar.

en: PHP version %s or later required.
ca: Cal versió %s o posterior de PHP.

en: Page
ca: Pàgina

en: Page Height
ca: Alçada de pàgina

en: Page Security
ca: Seguretat de pàgina

en: Page Width
ca: Amplada de pàgina

en: Password
ca: Contrasenya

en: Password Changed
ca: S'ha canviat la contrasenya

en: Password Policy Regular Expression
ca: Expressió regular de directiva de contrasenyes

en: Password Protect Settings
ca: Contrasenya de protecció dels paràmetres

en: Path
ca: Camí

en: Pattern of MAC-address is not "xx-xx-xx-xx-xx-xx" (x = digit or letter)
ca: El patró de l'adreça MAC no és "xx-xx-xx-xx-xx-xx" (x = dígit o lletra)

en: Pattern of SecureOn-password is not "xx-xx-xx-xx-xx-xx" (x = digit or CAPITAL letter)
ca: El patró de la contrasenya SecureOn no és "xx-xx-xx-xx-xx-xx"  (x = dígit o lletra MAJÚSCULA)

en: Pattern of secureOn-password is not "xx-xx-xx-xx-xx-xx" (x = digit or CAPITAL letter)
ca: El patró de la contrasenya SecureOn no és "xx-xx-xx-xx-xx-xx"  (x = dígit o lletra MAJÚSCULA)

en: Per Minute
ca: Per minut

en: Permissions
ca: Permisos

en: Permissions Changed
ca: Permisos canviats

en: Play again?
ca: Tornar a reproduir?

en: Please ensure you have picked a file and it has finished uploading
ca: Assegureu-vos de que heu agafat un fitxer i de que s'ha acabat la seva càrrega

en: Please enter a SQL clause for how this dataset should be ordered
ca: Introduïu una clàusula SQL per indicar com s'ha d'ordenar aquest conjunt de dades

en: Please enter a SQL clause to filter this DataSet.
ca: Introduïu una clàusula SQL per filtrar aquest conjunt.

en: Please enter a display group name
ca: Introduïu un nom de grup de pantalles, si us plau

en: Please enter a full path name giving the location of this video on the client
ca: Introduïu el nom complet del camí que porta a la ubicació d'aquest vídeo en el client

en: Please enter a password for this user.
ca: Introduïu si us plau una contrasenya per aquest usuari.

en: Please enter a password for this user. This user will have full access to the system
ca: Introduïu una contrasenya per aquest usuari.  Tindrà accés complet al sistema

en: Please enter a user name for the first administrator account.
ca: Introduïu si us plau un nom d'usuari pel primer compte d'administrador.

en: Please enter password for the Admin account.
ca: Introduïu si us plau la contrasenya pel compte d'administrador.

en: Please enter the Lower Row Limit for this DataSet (enter 0 for no limit)
ca: Introduïu el límit de fila inferior per a aquest conjunt de dades (introduïu 0 per no tenir límit)

en: Please enter the Upper Row Limit for this DataSet (enter 0 for no limit)
ca: Introduïu el límit de fila superior per a aquest conjunt de dades (introduïu 0 per no tenir límit)

en: Please enter the hostname for the MySQL server. This is usually localhost.
ca: Introduïu si us plau el nom de host del servidor MySQL. Normalment és localhost.

en: Please enter the name of the database that should be created.
ca: Introduïu si us plau el nom de la base de dades que s'ha de crear.

en: Please enter the name of the database user that should be created.
ca: Introduïu si us plau el nom d'usuari de la base de dades que s'ha de crear.

en: Please enter the number of rows per page. 0 for no pages.
ca: Introduïu el número de files per pàgina. 0 per cap pàgina.

en: Please enter the update interval in minutes. This should be kept as high as possible. For example, if the data will only change once per day this could be set to 60.
ca: Introduïu l'interval en minuts. S'hauria de mantenir tan alt com es pugui. Per exemple, si les dades canvien només un cop al dia es pot establir en 60.

en: Please enter the user name of an account that has administrator privileges on the MySQL server.
ca: Introduïu si us plau el nom d'usuari d'un compte que tingui privilegis d'administrador en el servidor MySQL.

en: Please enter your current password
ca: Introduïu la vostra contrasenya actual

en: Please enter your new password
ca: Introduïu la contrasenya nova

en: Please note: The folder location for mysqldump must be available in your path environment variable for this to work and the php "exec" command must be enabled.
ca: A tenir en compte: La ubicació de la carpeta per mysqldump ha de ser accessible en la vostra variable d'entorn de camí per fer que això funcioni i l'ordre php "exec" ha d'estar habilitada.

en: Please provide a column heading.
ca: Proporcioneu una capçalera de columna, si us plau

en: Please provide a database host. This is usually localhost.
ca: Proporcioneu un host de la base de dade. Normalment és localhost.

en: Please provide a name for the existing database.
ca: Proporcioneu un nom per la base de dades existent.

en: Please provide a name for the new database.
ca: Proporcioneu un nom per la nova base de dades.

en: Please provide a password for the existing database.
ca: Proporcioneu una contrasenya per la base de dades existent.

en: Please provide a password for the new database.
ca: Proporcioneu una contrasenya per la nova base de dades.

en: Please provide a user for the existing database.
ca: Proporcioneu un usuari per la base de dades existent.

en: Please provide a user for the new database.
ca: Proporcioneu un usuari per la nova base de dades.

en: Please provide an admin user name.
ca: Proporcioneu un nom d'usuari administrador.

en: Please provide an until date or set repeats to None
ca: Proporcioneu una data de "fins" o establiu "repeticions" a cap

en: Please read through the release notes before you begin as they contain important information about this new release.
ca: Si us plau, llegiu bé les notes de versió abans de començar, ja que contenen informació important sobre aquesta nova versió.

en: Please repeat the new Password.
ca: Repetiu la contrasenya nova.

en: Please save this file to your PC.
ca: Deseu aquest fitxer en el vostre PC, si us plau.

en: Please select a DataSet
ca: Seleccioneu un conjunt de dades

en: Please select a Layout or Campaign for this Event to show
ca: Seleccioneu una composició o campanya per mostrar a l'esdeveniment

en: Please select a colour for the foreground text.
ca: Seleccioneu un color per al text de primer pla.

en: Please select a theme for the clock.
ca: Seleccioneu un tema per al rellotge, si us plau.

en: Please select from the following options
ca: Trieu entre les opcions següents, si us plau

en: Please select one or more displays / groups for this event to be shown on.
ca: Seleccioneu una o més pantalles / grups en què mostrar aquest esdeveniment, si us plau.

en: Please select the DataSet to use as a source of data for this ticker.
ca: Seleccioneu el conjunt de dades a utilitzar com a font de dades per a aquest ticker.

en: Please select the DataSet to use as a source of data for this view.
ca: Trieu el conjunt de dades a usar com a font de dades per a aquesta vista.

en: Please select the order this event should appear in relation to others when there is more than one event scheduled
ca: Seleccioneu l'ordre en què aquest esdeveniment s'ha de mostrar en relació a d'altres quan n'hi ha més d'un de programat

en: Please select the type of clock to display.
ca: Seleccioneu el tipus de rellotge a mostrar, si us plau.

en: Pop-up Notification?
ca: Notificació emergent?

en: Popup a notification when the counter changes?
ca: Mostrar notificació emergent quan canvia el comptador?

en: Port is not a number within the range of 0 till 65536. Port Provided:
ca: El port no és dins del rang de 0 a 65536. Port proporcionat:

en: Portrait
ca: Vertical

en: Prev
ca: Previ

en: Preview Enabled
ca: Vista prèvia habilitada

en: Preview Enabled variable must be a number
ca: La variable de vista prèvia habilitada ha de ser un número

en: Preview Enabled?
ca: Vista prèvia habilitada?

en: Preview Layout
ca: Vista prèvia composició

en: Preview for Layout
ca: Vista prèvia per composició

en: Priority
ca: Prioritat

en: Priority?
ca: Prioritat?

en: Properties
ca: Propietats

en: Provide a Password which will be required to access settings
ca: Proporcionar una contrasenya que serà necessària per accedir als paràmetres.

en: Proxy Credentials
ca: Credencials Proxy

en: Proxy Port
ca: Port Proxy

en: Proxy URL
ca: URL Proxy

en: Question %d of Step %s
ca: Qüestió %d del pas %s

en: Read more
ca: Llegir més

en: Recent Log
ca: Registre recent

en: Recovery for Display %s
ca: Recuperació de la pantalla %s

en: Recreate the Problem in a new window and Capture a screenshot.
ca: Recreeu el problema en una finestra nova i feu una captura de pantalla.

en: Recreate the Problem in a new window.
ca: Recreeu el problema en una finestra nova.

en: Recurring
ca: Repetitiu

en: Refresh
ca: Refrescar

en: Region
ca: Regió

en: Region Added.
ca: Regió afegida.

en: Region Deleted.
ca: Regió eliminada.

en: Region Options
ca: Opcions de regió

en: Region Timeline
ca: Línia de temps de la regió

en: Release Notes %s
ca: Notes de la versió %s

en: Remaining
ca: Restant

en: Remove
ca: Treure

en: Remove old revisions
ca: Eliminar revisions antigues

en: Repeat every
ca: Repetir cada

en: Repeat the new Password for this user.
ca: Repetiu la contrasenya nova per a aquest usuari.

en: Repeats
ca: Repeteix

en: Replace Existing Media?
ca: Substituir mèdia existent?

en: Replace background images?
ca: Substituir imatges de fons?

en: Report Fault
ca: Reportar fallada

en: Request
ca: Sol·licitud

en: Request Screen Shot
ca: Demanar captura de pantalla

en: Request Sent.
ca: Sol·licitud enviada.

en: Request authorized. Please return to your application.
ca: Sol·licitud autoritzada. Torneu a la vostra aplicació, si us plau.

en: Requested page does not exist
ca: La pàgina sol·licitada no existeix

en: Requires PHP FileInfo support to function. If you are on Windows you need to enable the php_fileinfo.dll in your php.ini file.
ca: Cal suport de PHP FileInfo per funcionar. En el cas de Windows cal habilitar php_fileinfo.dll en el fitxer php.ini.

en: Reshow welcome
ca: Tornar a mostrar benvinguda

en: Resolution
ca: Resolució

en: Resolution not selected
ca: Resolució no seleccionada

en: Resolutions
ca: Resolucions

en: Retest
ca: Provant de nou

en: Retire
ca: Retirar

en: Retire Layout
ca: Retirar composició

en: Retire this layout or not? It will no longer be visible in lists
ca: Retirar aquesta composició o no? Deixarà de ser visible a les llistes

en: Retire this media
ca: Retirar aquest mèdia

en: Retire this template or not? It will no longer be visible in lists
ca: Retirar o no aquesta plantilla? Ja no serà visible en les llistes

en: Retired
ca: Retirat

en: Retired?
ca: Retirat?

en: Return to the Region Options
ca: Tornar a les opcions de regió

en: Retype New Password
ca: Torneu a introduir la contrasenya nova

en: Reverse Landscape
ca: Horitzontal invers

en: Reverse Portrait
ca: Vertical invers

en: Revised?
ca: Revisat?

en: Right
ca: Dreta

en: Right to Left (RTL)
ca: Dreta a esquerra (RTL)

en: Rows per page
ca: Files per pàgina

en: Run through the library and remove and unnecessary files
ca: Revisa la mediateca i elimina fitxers innecessaris

en: SOAP Extension
ca: Extensió SOAP

en: Save
ca: Desar

en: Save Order
ca: Desar ordre

en: Save Position
ca: Desar posició

en: Save Settings
ca: Desar paràmetres

en: Save Template
ca: Desar plantilla

en: Save this Layout as a Template?
ca: Desar aquesta composició com a plantilla?

en: Scale Content?
ca: Escalar contingut?

en: Scale Percentage
ca: Percentatge d'escala

en: Scale Type
ca: Tipus d'escalat

en: Schedule
ca: Programa

en: Schedule Event
ca: Programar esdeveniment

en: Schedule Now
ca: Programar ara

en: Schedule with view permissions?
ca: Programar amb permisos de visualització?

en: SchemaVersion does not match
ca: No coincideix SchemaVersion

en: Screen Dimensions
ca: Dimensions de la pantalla

en: Screen design and presentation is managed on a Layout. You can have as many layouts as you want and design them in the CMS.
ca: El disseny i presentació de pantalla es gestionen en una composició. Podeu tenir tantes composicions com vulgueu i es dissenyen en el CMS.

en: Screen shot interval
ca: Interval de còpia de pantalla

en: Screen shot?
ca: Captura de pantalla?

en: Scroll Horizontal
ca: Desplaçament horitzontal

en: Scroll Vertical
ca: Desplaçament vertical

en: Seconds
ca: Segons

en: Seconds this event should be scheduled for
ca: Segons pels que s'ha de programar l'esdeveniment

en: Security Group
ca: Grup de seguretat

en: Select a file to import and then click the import button below. You will be taken to another page where the file will be imported.
ca: Seleccioneu un fitxer per importar i cliqueu el botó d'importació. Us portarà a una altra pàgina on es farà la importació del fitxer.

en: Select the background image from the library
ca: Seleccioneu la imatge de fons a la mediateca

en: Select the end time for this event
ca: Seleccioneu l'hora en què ha d'acabar l'esdeveniment

en: Select the file to upload
ca: Seleccioneu el fitxer a carregar

en: Select the icon set you would like to use.
ca: Seleccioneu la icona que voleu utilitzar.

en: Select the start time for this event
ca: Seleccioneu l'hora en què s'ha d'iniciar l'esdeveniment

en: Select to create a new database
ca: Seleccinar per crear una nova base de dades

en: Select to use an existing database. Please note that when you use an existing database it must be empty of all other contents.
ca: Seleccionar per usar una base de dades existent. Tingueu en compte que si n'utilitzeu una d'existent, la base no pot tenir altres continguts. Ha de ser buida.

en: Send
ca: Enviar

en: Send Schedule in advance?
ca: Enviar programa per endavant?

en: Send files in advance?
ca: Enviar fitxers per endavant?

en: Send repeat Display Timeouts
ca: Enviar errors de temps límit de pantalla repetits

en: Send something down to your display and watch %s come alive! Create events on Displays / Groups for Layouts / Campaigns, create repeat events and much more.
ca: Envieu alguna cosa a la pantalla i mireu com %s apareix! Creeu esdeveniments en pantalles / grups per composicions / campanyes, creeu programes repetitius i molt més.

en: Sending email address
ca: Adreça electrònica d'enviament

en: Sending test email to %s.
ca: Enviant correu de prova a %s.

en: September
ca: Setembre

en: Sequence
ca: Seqüència

en: Server Key
ca: Clau del servidor

en: Server Mode
ca: Mode servidor

en: Server switched to Production Mode
ca: Servidor canviat a mode producció

en: Server switched to Test Mode
ca: Servidor canviat a mode prova

en: Session
ca: Sessió

en: Set Background
ca: Establir fons

en: Set Full Screen
ca: Establir pantalla completa

en: Set Homepage
ca: Establir pàgina inicial

en: Set Instructions for Upgrading this client
ca: Establir instruccions per actualitzar aquest client

en: Set Password
ca: Establir contrasenya

en: Set the default timezone for the application
ca: Estableix el fus horari per defecte per l'aplicació

en: Set the homepage for this user
ca: Establir la pàgina inicial per a aquest usuari

en: Set the level of logging the CMS should record. In production systems "error" is recommended.
ca: Establir el nivell de registre que ha de portar el CMS. En sistemes en producció es recomana nivell "error".

en: Set the orientation of the device (portrait mode will only work if supported by the hardware) Application Restart Required.
ca: Establir l'orientació del dispositiu (el mode vertical només funcionarà si el suporta el maquinari). Cal tornar a iniciar l'aplicació.

en: Sets the admin message to be displayed on the client page at all times
ca: Estableix el missatge d'administrador a mostrar sempre a la pàgina de client

en: Sets whether debug information is recorded when an error occurs.\r\n<br />\r\nThis should be set to "off" to ensure smaller log sizes
ca: Estableix si s'enregistra informació de depuració quan es produeix un error.\r\n<br />\r\nS'hauria d'establir en "off" per assegurar fitxers de registre petits

en: Sets whether or not this event has priority. If set the event will be show in preference to other events.
ca: Determina si aquest esdeveniment té o no prioritat. Si s'estableix, l'esdeveniment es mostrarà en preferència a d'altres.

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Settings Profile?
ca: Perfil de paràmetres?

en: Settings Updated
ca: Paràmetres actualitzats

en: Shell Command
ca: Ordre Shell

en: Shell Command Allow List
ca: Llista d'ordres shell permeses

en: Should Microsoft PowerPoint be Enabled?
ca: S'hauria d'habilitar Microsoft PowerPoint?

en: Should Videos we fail to play be blacklisted and no longer attempted?
ca: S'han de posar en llista negra els vídeos que no s'han pogut reproduir i no tornar-ho a intentar?

en: Should the HTML be shown with a transparent background. Not current available on the Windows Display Client.
ca: S'hauria de mostrar l'HTML amb un fons transparent? Actualment no disponible per al client Windows.

en: Should the HTML be shown with a transparent background. Not currently available on the Windows Display Client.
ca: S'hauria de mostrar l'HTML amb un fons transparent? No disponible actualment en el client Windows.

en: Should the Table headings be shown?
ca: S'haurien de mostrar les capçaleres de taula?

en: Should the application icon be shown in the task bar?
ca: S'hauria de mostrar la icona de l'aplicació a la barra de tasques?

en: Should the application send proof of play stats to the CMS.
ca: L'aplicació hauria d'enviar estadístiques de prova de visualització al CMS?

en: Should the client information screen require the CTRL key?
ca: La pantalla d'informació del client hauria de requerir la tecla CTRL?

en: Should the embedded content be scaled along with the layout?
ca: S'hauria d'escalar el contingut incrustat juntament amb la composició?

en: Should the server send anonymous statistics back to the Xibo project?
ca: El servidor hauria d'enviar estadístiques anònimes al projecte Xibo?

en: Should the video be muted?
ca: S'ha de silenciar el vídeo?

en: Should the video loop if it finishes before the provided duration?
ca: S'ha de mostrar el vídeo en bucle si s'acaba abans de la durada proporcionada?

en: Should this display be tested against the global time out or the client collection interval?
ca: S'ha de provar la pantalla segons el timeout global o l'interval de captura del client?

en: Should this event have an order?
ca: Ha de tenir un ordre aquest esdeveniment?

en: Show
ca: Mostrar

en: Show Tags
ca: Mostrar etiquetes

en: Show Thumbnails
ca: Mostrar miniatures

en: Show the icon in the task bar?
ca: Mostrar la icona a la barra de tasques?

en: Show the table headings?
ca: Mostrar les capçaleres de taula?

en: Shuffle
ca: Mescla

en: Single Display
ca: Una pantalla

en: Size
ca: Mida

en: Size and coordinates must be generic
ca: La mida i coordenades han de ser genèriques

en: Size and coordinates must be numeric
ca: La mida i coordenades han de ser numèriques

en: Sorry the form has expired. Please refresh.
ca: Disculpeu, el formulari ha caducat. Refresqueu-lo si us plau.

en: Sorry this function is disabled.
ca: Aquesta funció està inhabilitada.

en: Sorry you have arrived at this page in error, please try to navigate away.
ca: Heu arribat a aquesta pàgina per error. Mireu de sortir-ne, si us plau.

en: Sorry, no items have been selected.
ca: No s'ha seleccionat cap element.

en: Sorry, you are not allowed to directly access this page.<br /> Please press the back button in your browser.
ca: No teniu permís per accedir a aquesta pàgina directament.<br /> Premeu el botó d'endarrere en el navegador.

en: Source Type
ca: Tipus de font

en: South
ca: Sud

en: South East
ca: Sud-est

en: South West
ca: Sud-oest

en: Speed
ca: Velocitat

en: Start
ca: Iniciar

en: Start Time
ca: Hora inicial

en: Start delay for device start up
ca: Retard d'inici a l'engegar el dispositiu

en: Start during device start up?
ca: Iniciar quan el dispositiu s'engega?

en: Start upload
ca: Iniciar càrrega

en: Statistics
ca: Estadístiques

en: Status
ca: Estat

en: Status Dashboard Widget
ca: Giny de consola d'estat

en: Store HTML resources on the Internal Storage?
ca: Guardar recursos HTML a l'emmagatzematge intern?

en: Store all HTML resources on the Internal Storage? Should be selected if the device cannot display text, ticker, dataset media.
ca: Guardar tots els recursos HTML a l'emmagatzematge intern? S'hauria de seleccionar si el dispositiu no pot mostrar mèdia de tipus text, ticker, conjunts de dades.

en: Stretch
ca: Estirar

en: String
ca: Cadena

en: Substitute
ca: Substitut

en: Success
ca: Ha anat bé

en: Support for uploading large files is recommended.
ca: Es recomana el suport per pujar fitxers grans.

en: Switch to Grid
ca: Canviar a quarícula

en: Switch to List
ca: Canviar a llista

en: Switch to Production Mode
ca: Passar a mode "producció"

en: Switch to Production Mode.
ca: Passar a mode "producció".

en: Switch to Test Mode
ca: Passar a mode "test"

en: Switch to Test Mode.
ca: Passar a mode "test".

en: System Date
ca: Data del sistema

en: System Time
ca: Hora del sistema

en: Tag
ca: Etiqueta

en: Tag this media. Comma Separated.
ca: Etiquetar aquest mèdia. Separat per comes.

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Tags can not be longer than 254 characters
ca: Les etiquetes no poden tenir més de 254 caràcters

en: Tags for this Template - used when searching for it. Space delimited. (1 - 250 characters)
ca: Etiquetes per a aquesta plantilla - utilitzades per buscar-la. Delimitades per espais. (1 - 250 caràcters)

en: Tags for this layout - used when searching for it. Comma delimited. (1 - 250 characters)
ca: Etiquetes d'aquesta composició - usades en recerques. Delimitades per comes. (1 - 250 caràcters)

en: Take items from the
ca: Agafar elements de

en: Template
ca: Plantilla

en: Template Details Changed.
ca: Detalls de plantilla canviats.

en: Templates
ca: Plantilles

en: Test
ca: Prova

en: Test email sent
ca: Correu de prova enviat

en: Text direction
ca: Direcció del text

en: Thank you for upgrading %s. This upgrade wizard will take you through the %s upgrade process one step at a time. There are only 2 steps, the first one is below.
ca: Gràcies per l'actualització %s. Aquest assistent us portarà pel procés d'actualització %s pas a pas. Només hi ha dos passos. El primer és aquest.

en: The CMS is temporarily off-line as an upgrade is in progress. Please check with your system administrator for updates or refresh your page in a few minutes.
ca: El CMS està fora de línia de manera temporal. Comproveu actualitzacions amb el vostre administrador de sistema o refresqueu la pàgina d'aquí a uns minuts.

en: The Category for this Help Link
ca: La categoria d'aquest enllaç d'ajuda

en: The DataType of the Intended Data
ca: El tipus de dades que es pretenen usar

en: The Date Format to use when displaying dates in the CMS.
ca: El format de data a utilitzar quan se'n mostrin en el CMS.

en: The Default Layout to Display where there is no other content.
ca: La composició per defecte a mostrar quan no hi ha cap més contingut.

en: The Default Layout will be shown there are no other scheduled Layouts. It is usually a full screen logo or holding image.
ca: La composició per defecte es mostrarà quan no hi hagi altres composicions programades. Sovint consisteix en un logotip a plena pantalla.

en: The Display has been Deleted
ca: Aquesta pantalla s'ha eliminat

en: The Email Address for this user.
ca: L'adreça de correu electrònic per a aquest usuari.

en: The Event has been Added.
ca: S'ha afegit l'esdeveniment.

en: The Event has been Deleted.
ca: S'ha eliminat l'esdeveniment.

en: The Event has been Modified.
ca: S'ha modificat l'esdeveniment.

en: The Event has been Scheduled
ca: L'esdeveniment s'ha programat

en: The Extensions allowed on files uploaded using this module. Comma Separated.
ca: Les extensions permeses en fitxers carregats usant aquest mòdul. Separades per comes.

en: The Height for this Resolution
ca: L'alçada per a aquesta resolució

en: The Height of the Display Window. 0 means full height.
ca: L'alçada de la finestra de visualització. 0 indica alçada total.

en: The Image to display for this module. This should be a path relative to the root of the installation.
ca: La imatge a mostrar per aquest mòdul. Hauria de ser un camí relatiu a l'arrel de la instal·lació.

en: The Latitude for this weather module
ca: La latitud per a aquest mòdul de pronòstic del temps

en: The Latitude of this display
ca: La latitud de la pantalla

en: The Layout has been Deleted
ca: La composició s'ha eliminat

en: The Layout has been Retired
ca: La composició s'ha retirat

en: The Layout has been Upgraded
ca: La composició s'ha actualitzat

en: The Library Location you gave is not empty. Please give the location of an empty folder
ca: La ubicació de mediateca que heu donat no és buida. Proporcioneu la ubicació d'una carpeta buida, si us plau

en: The Library Location you gave is not writable by the webserver. Please fix the permissions and try again.
ca: El servidor web no pot escriure  a la ubicació que heu donat per la mediateca. Corregiu els permisos i torneu-ho a provar.

en: The Library Location you have picked is not writeable
ca: La ubicació de mediateca triada no permet escriptura

en: The Link to open for this help topic and category
ca: L'enllaç per obrir per aquest tema i categoria d'ajuda

en: The Location (URL) of the webpage
ca: La ubicació (URL) de la pàgina web

en: The Login Name of the user.
ca: El nom d'inici de sessió d'aquest usuari.

en: The Longitude for this weather module
ca: La longitud per a aquest mòdul de pronòstic del temps

en: The Longitude of this Display
ca: La longitud de la pantalla

en: The Name for this Campaign
ca: El nom per aquesta campanya

en: The Name for this Group
ca: El nom per aquest grup

en: The Name for this User Group
ca: Nom per aquest grup d'usuaris

en: The Name of the Display - (1 - 50 characters).
ca: El nom de la pantalla - (1 - 50 caràcters).

en: The Name of the Layout - (1 - 50 characters)
ca: El nom de la composició - (1 - 50 caràcters)

en: The Name of the Layout - (1 - 50 characters). Leave blank to use the name from the import.
ca: El nom de la composició - (1 - 50 caràcters). Deixeu-ho en blanc per usar el nom que ve de la importació.

en: The Name of the Profile - (1 - 50 characters)
ca: El nom del perfil - (1 - 50 caràcters)

en: The Name of the Template - (1 - 50 characters)
ca: El nom de la plantilla - (1 - 5 caràcters)

en: The Name of this item - Leave blank to use the file name
ca: El nom d'aquest element - Deixeu-ho en blanc per usar el nom del fitxer

en: The Number of RSS items you want to display
ca: El nombre d'elements RSS que voleu mostrar

en: The Password for this user.
ca: La contrasenya per a aquest usuari.

en: The Percentage to Scale this Webpage (0 - 100)
ca: El tant per cent per escalar aquesta pàgina web (0 - 100)

en: The Status of this Layout is not known
ca: No se sap l'estat d'aquesta composició

en: The Template has been Deleted
ca: La plantilla s'ha eliminat

en: The Time to Live (maxage) of the STS header expressed in minutes.
ca: El temps de vida (antiguitat màxima) de la capçalera STS expressada en minuts.

en: The Topic for this Help Link
ca: El tema d'aquest enllaç d'ajuda

en: The URL of your application homepage
ca: URL de la pàgina inicial de la vostra aplicació

en: The Width for this Resolution
ca: L'amplada per a aquesta resolució

en: The Width of the Display Window. 0 means full width.
ca: L'amplada de la finestra de visualització. 0 indica amplada total.

en: The call back URL for requests
ca: URL de callback per a sol·licituds

en: The column mappings you have provided are invalid. Please ensure you have the correct DataSetColumnIDs.
ca: El mapatge de columnes que heu proporcionat no és vàlid. Assegureu-vos de tenir els IDs de columnes de conjunt de dades correctes.

en: The direction for this transition. Only appropriate for transitions that move, such as Fly.
ca: La direcció d'aquesta transició. Només apropiat per transicions que es mouen, com Volar.

en: The duration between status screen shots in minutes. 0 to disable. Warning: This is bandwidth intensive.
ca: La durada entre captures de pantalla d'estat, en minuts. 0 per inhabilitar. Advertència: ocupa molta amplada de banda.

en: The duration for this transition, in milliseconds.
ca: Durada d'aquesta transició, en mil·lisegons.

en: The duration in seconds this counter should be displayed
ca: La durada en segons amb què s'ha de mostrar aquest comptador

en: The duration in seconds this image should be displayed (may be overridden on each layout)
ca: La durada en segons amb què s'ha de mostrar aquesta imatge (es pot sobreescriure per cada composició)

en: The duration in seconds this item should be displayed
ca: La durada en segons que s'ha de mostrar l'element

en: The duration in seconds this item should be displayed.
ca: La durada en segons per mostrar aquest element.

en: The duration in seconds this media should be displayed
ca: La durada en segons per mostrar aquest mèdia

en: The duration in seconds this should be displayed
ca: La durada en segons per mostrar això

en: The duration specified is per item otherwise it is per feed.
ca: La durada especificada és per element. En cas contrari és per feed.

en: The email address of the person or organization that authored this application.
ca: El correu electrònic de la persona o organització autora d'aquesta aplicació.

en: The email address will be used to license this client. This is the email address you provided when you purchased the licence.
ca: L'adreça de correu que s'utilitzarà per llicenciar aquest client. És l'adreça que vas proporcionar quan vas comprar la llicència.

en: The format to apply to all dates returned by the ticker. In PHP date format: http://uk3.php.net/manual/en/function.date.php
ca: El format per aplicar a totes les dates retornades pel ticker. en PHP format data: http://uk3.php.net/manual/en/function.date.php

en: The heading for this Column
ca: Capçalera per a aquesta columna

en: The height of the page. Leave empty to use the region height
ca: L'alçada de la pàgina. Deixeu-ho buit per usar l'alçada de la regió.

en: The layering order of this region (z-index). Advanced use only.
ca: L'ordre de capa d'aquesta regió (índex z). Només ús avançat.

en: The left pixel position the display window should be sized from.
ca: La posició de píxel esquerra des de la que s'hauria de dimensionar la finestra de visualització.

en: The maximum number of concurrent downloads the client will attempt.
ca: Nombre màxim de baixades concurrents que intentarà el client.

en: The name cannot be longer than 100 characters
ca: El nom no pot tenir més de 100 caràcters

en: The name of the person or organization that authored this application.
ca: El nom de la persona o organització autora d'aquesta aplicació.

en: The new Password for this user.
ca: La contrasenya nova per a aquest usuari.

en: The number of seconds between connections to the CMS.
ca: El nombre de segons entre connexions al CMS.

en: The number of seconds to wait before starting the application after the device has started. Minimum 10.
ca: Nombre de segons a esperar per iniciar l'aplicació després d'engegar el dispositiu. Mínim 10.

en: The offset in minutes that should be applied to the current time.
ca: La variació en minuts que s'hauria d'aplicar a l'hora actual.

en: The order this column should be displayed in when entering data
ca: L'ordre en que s'han de mostrar les columnes a l'introduir informació

en: The position of the cursor when the client starts up.
ca: La posició del cursor quan el client s'inicia.

en: The regions will be resized to fit with the new resolution, but you may need to adjust the content manually.
ca: Les regions seran redimensionades per encaixar en la nova resolució, però pot ser que hàgiu d'ajustar el contingut manualment.

en: The requested page does not exist
ca: La pàgina demanada no existeix

en: The requested theme item does not exist. [%s, %s]
ca: L'element del tema demanat no existeix. [%s,%s]

en: The selected effect works best with a background colour. Optionally add one here.
ca: L'efecte seleccionat va més bé amb un color de fons. En podeu afegir un aquí de manera opcional.

en: The starting point from the left in pixels
ca: El punt d'inici des de l'esquerra, en píxels.

en: The starting point from the top in pixels
ca: El punt d'inici des de dalt, en píxels.

en: The theme "%s" config file does not exist
ca: El fitxer de configuració del tema "%s" no existeix

en: The theme "%s" does not exist
ca: El tema "%s" no existeix

en: The time this display should receive the WOL command, using the 24hr clock - e.g. 19:00. Maintenance must be enabled.
ca: L'hora en que la pantalla ha de rebre l'ordre de WOL, utilitzant notació de 24 hores - per exemple, 19:00. El manteniment ha d'estar habilitat.

en: The top pixel position the display window should be sized from.
ca: La posició de píxel superior des de la que s'hauria de dimensionar la finestra de visualització.

en: The upgrade was a success!
ca: L'actualització ha anat bé!

en: The width of the page. Leave empty to use the region width.
ca: L'amplada de la pàgina. Deixeu-ho buit per usar l'amplada de la regió.

en: Theme
ca: Tema

en: Theme not initialised
ca: Tema no inicialitzat

en: There are items on this Layout that can only be assessed by the client
ca: Hi ha elements en aquesta composició que només els pot avaluar el client

en: There has been an application error.
ca: Hi ha hagut un error d'aplicació.

en: There is already dataset called '%s'. Please choose another name.
ca: Ja hi ha un conjunt de dades anomenat '%s'. Si us plau trieu un altre nom.

en: There is an error in the HTML/XML
ca: Hi ha un error en el HTML/XML

en: There is data assigned to this data set, cannot delete.
ca: Hi ha dades assignades a aquest conjunt. No es pot esborrar.

en: This Layout is invalid and should not be scheduled
ca: Aquesta composició és invàlida i no s'hauria de programar

en: This Layout is ready to play
ca: Aquesta composició es pot reproduir

en: This Module does not exist
ca: Aquest mòdul no existeix

en: This display has no mac address recorded against it yet. Make sure the display is running.
ca: Aquesta pantalla encara no té cap adreça MAC registrada. Assegureu-vos de que la pantalla està en marxa.

en: This enables us to get a list of time zones supported by the hosting server.
ca: Això ens permet d'obtenir una llista de zones horàries suportada pel servidor d'allotjament.

en: This form accepts: %s files up to a maximum size of %s
ca: Aquest formulari accepta: %s fitxers de mida màxima %s

en: This is an old format layout, please consider upgrading using the options menu
ca: Aquesta composició té un format antic. Si us plau, considereu una posta al dia utilitzant el menú d'opcions

en: This is the fully qualified URI of the site. e.g http://www.xibo.co.uk/
ca: Aquest és l'URI complet del lloc web. Per exemple http://www.xibo.co.uk/

en: This module does not exist - should you have called Install?
ca: Aquest mòdul no existeix - heu fet la instal·lació?

en: This sets which user authentication module is currently being used.
ca: Això estableix quin mòdul d'autenticació d'usuari s'està fent servir actualment.

en: This setting is referred to as: %s
ca: Aquest paràmetre està referenciat com a: %s

en: This should only be set if you want to display the maximum allowed error messaging through the user interface. <br /> Useful for capturing critical php errors and environment issues.
ca: Això només s'hauria d'establir si voleu mostrar el màxim permès de missatges d'error mitjançant la interfície d'usuari. <br /> Útil per capturar errors crítics de php i problemes d'entorn.

en: This will create a dump file of your database that you can restore later using the import functionality.
ca: Això crearà un fitxer de bolcat de la base que després podreu restaurar amb la funció d'importació.

en: This will duplicate all media that is currently assigned to the Layout being copied.
ca: Això duplicarà tots els mèdies que estan assignats a la composició que s'està copiant.

en: Thumbnail
ca: Miniatura

en: Tick if you would like to override the template.
ca: Marqueu-la si voleu sobreescriure la plantilla.

en: Tidy Library
ca: Netejar mediateca

en: Tidy Logs
ca: Netejar registres

en: Tidy Stats
ca: Netejar estadístiques

en: Tidying the Library will delete any temporary files. Are you sure you want to proceed?
ca: El netejar la mediateca eliminarà tots els fitxers temporals. Segur que ho voleu fer?

en: Timeline
ca: Línia de temps

en: Timestamp
ca: Marca horària

en: Timezone
ca: Fus horari

en: Title
ca: Títol

en: To Date
ca: Fins a la data

en: To add a Layout either a Template or Resolution must be provided
ca: Per afegir una composició s'ha de seleccionar una plantilla o una resolució

en: Today
ca: Avui

en: Too many media nodes
ca: Massa nodes de mèdia

en: Top
ca: Dalt

en: Top Coordinate
ca: Coordenada superior

en: Topic
ca: Tema

en: Topic is a required field. It must be between 1 and 254 characters.
ca: Tema és un camp requerit. Ha de tenir entre 1 i 254 caràcters.

en: Total Duration
ca: Durada total

en: Total Duration (s)
ca: Durada total (s)

en: Transition
ca: Transició

en: Transition Config Locked
ca: Configuració de transició bloquejada

en: Transition Edited
ca: Transició editada

en: Transition ID is missing
ca: Falta ID de transició

en: Transitions
ca: Transicions

en: Troubleshooting
ca: Resolució de problemes

en: Truncate
ca: Truncar

en: Truncate Log
ca: Truncar registre

en: Truncate the Log
ca: Truncar el registre

en: Trying to change the password for another user denied
ca: S'ha denegat el canvi de contrasenya per a un altre usuari

en: Turn OFF Debugging
ca: Desactiveu la depuració

en: Turn ON Debugging
ca: Activeu la depuració

en: Turn ON full auditing and debugging.
ca: Activeu l'auditoria i depuració.

en: Turn full auditing and debugging OFF.
ca: Desactiveu l'auditoria i depuració.

en: Turn on the auditing information. Warning this will quickly fill up the log
ca: Activar la informació d'auditoria. Advertència: això farà omplir ràpidament el registre

en: Type
ca: Tipus

en: Type is missing
ca: Falta tipus

en: Ubuntu Client Only
ca: Només client Ubuntu

en: Unable to Add Help record
ca: No es pot afegir registre d'ajuda

en: Unable to Copy this Layout
ca: No es pot copiar aquesta composició

en: Unable to Delete Help record
ca: No es pot esborrar registre d'ajuda

en: Unable to Edit Help record
ca: No es pot editar registre d'ajuda

en: Unable to Import
ca: No es pot importar

en: Unable to Remove this media from the Layout
ca: No es pot treure aquest mèdia de la composició

en: Unable to Unlink
ca: No es pot desenllaçar

en: Unable to add Campaign, Step 1
ca: No es pot afegir la campanya, pas 1

en: Unable to add a media item
ca: No es pot afegir element de mèdia

en: Unable to assign to the Region
ca: No es pot assignar a la regió

en: Unable to calculate the upgradeTo value. Check for non-numeric SQL and PHP files in the "install / database" directory.
ca: No es pot calcular el valor de upgradeTo. Verifiqueu fitxers SQL i PHP no numèrics en el directori "install / database".

en: Unable to copy layout
ca: No es pot copiar la composició

en: Unable to create Module [No registered modules of this type] - please refer to the Module Documentation.
ca: No s'ha pogut crear mòdul [No hi ha mòduls registrats d'aquest tipus] - Consulteu la documentació de mòduls, si us plau.

en: Unable to create Module [No type given] - please refer to the Module Documentation.
ca: No es pot crear el mòdul [No s'ha proporcionat cap tipus] - Consulteu la documentació de mòduls, si us plau.

en: Unable to create background link
ca: No es pot crear l'enllaç del fons

en: Unable to delete Campaign
ca: No es pot esborrar la campanya

en: Unable to delete Display Group.
ca: No es pot esborrar del grup de pantalles.

en: Unable to delete Schedule records for this DisplayGroup.
ca: No es poden esborrar registres de programa per aquest grup de pantalles.

en: Unable to delete User Group.
ca: No es pot esborrar el grup d'usuaris.

en: Unable to delete campaign
ca: No es pot esborrar la campanya

en: Unable to delete display record.
ca: No s'ha pogut esborrar el registre de la pantalla.

en: Unable to delete install.php. Please ensure the webserver has permission to unlink this file and retry
ca: No es pot esborrar install.php. Assegureu-vos si us plau que el servidor web té permisos per desenllaçar aquest fitxer i torneu-ho a provar

en: Unable to delete layout
ca: No es pot esborrar la composició

en: Unable to delete schedule record for this Event.
ca: No es pot esborrar el registre de programa per aquest esdeveniment.

en: Unable to delete schedule records for Campaign.
ca: No es poden esborrar registres de programa per campanya.

en: Unable to delete schedule records for this Display Group.
ca: No es poden esborrar registres de programa per aquest grup de pantalles.

en: Unable to delete schedule records for this Event and DisplayGroup.
ca: No es poden esborrar registres de programa per aquest esdeveniment i grup de pantalles.

en: Unable to delete schedule records for this Event.
ca: No es poden esborrar registres de programa per aquest esdeveniment.

en: Unable to determine display resolution
ca: No es pot determinar resolució de pantalla

en: Unable to determine permissions
ca: No es poden determinar els permisos

en: Unable to edit Campaign, Step 1
ca: No es pot editar la campanya, pas 1

en: Unable to edit display record.
ca: No s'ha pogut editar el registre de la pantalla.

en: Unable to edit tags
ca: No es poden editar etiquetes

en: Unable to edit the display groups for this Event.
ca: No es poden editar els grups de pantalles per aquest esdeveniment

en: Unable to edit this resolution
ca: No es pot editar aquesta resolució

en: Unable to find Layout
ca: No es pot trobar la composició

en: Unable to find Template
ca: No es pot trobar la plantilla

en: Unable to find layout
ca: No es troba la composició

en: Unable to find media record with the provided ID
ca: No es pot trobar el registre del mèdia amb l'ID proporcionat

en: Unable to find media type
ca: No es pot trobar el tipus de mèdia

en: Unable to find stored value of newly copied media
ca: No es pot trobar valor emmagatzemat de mèdia copiat recentment

en: Unable to find the column headings
ca: No es poden trobar les capçaleres de columna

en: Unable to find the number of data points
ca: No es pot trobar el número de punts de dades

en: Unable to find uploaded file.
ca: No es pot trobar el fitxer pujat.

en: Unable to get DataSet information
ca: No es pot obtenir informació del conjunt de dades

en: Unable to get Layouts Shown
ca: No es poden obtenir les composicions mostrades

en: Unable to get count of licensed displays.
ca: No s'ha pogut obtenir el nombre de pantalles amb llicència.

en: Unable to get events
ca: No es poden obtenir esdeveniments

en: Unable to get existing assignments.
ca: No es poden obtenir les assignacions existents.

en: Unable to get group information for dataset
ca: No es pot obtenir informació de grup pel conjunt de dades

en: Unable to get group information for layout
ca: No es pot obtenir informació de grup per la composició

en: Unable to get group information for media
ca: No es pot obtenir informació de grup pel mèdia

en: Unable to get group information for template
ca: No es pot obtenir informació de grup per la plantilla

en: Unable to get initial XML
ca: No es pot obtenir XML inicial

en: Unable to get layouts for user
ca: No es poden obtenir composicions per usuari

en: Unable to get list of campaigns
ca: No es pot obtenir llista de campanyes

en: Unable to get list of displays
ca: No es pot obtenir la llista de pantalles

en: Unable to get list of templates for this user
ca: No es pot obtenir llista de plantilles per a aquest usuari

en: Unable to get permissions
ca: No es poden obtenir permisos

en: Unable to get permissions for this Campaign
ca: No es poden obtenir permisos per aquesta campanya

en: Unable to get permissions for this Display Group
ca: No es poden obtenir permisos per aquest grup de pantalles

en: Unable to get permissions for this dataset
ca: No es poden obtenir permisos per aquest conjunt de dades

en: Unable to get the DisplayGroup for this Display
ca: No es pot obtenir el grup per aquesta pantalla

en: Unable to get the Inventory for this Display
ca: No es pot obtenir l'inventari per aquesta pantalla

en: Unable to get the Layout information
ca: No es pot obtenir la informació de la composició

en: Unable to get the Mac or Client Address
ca: No s'ha pogut obtenir l'adreça MAC o de client

en: Unable to get the Resolution information
ca: No es pot obtenir la informació de la resolució

en: Unable to get the UserGroup for this User.
ca: No es pot obtenir el grup d'usuaris d'aquest usuari.

en: Unable to get the default layout
ca: No es pot obtenir la composició per defecte

en: Unable to get the list of modules
ca: No es pot obtenir la llista de mòduls

en: Unable to get the list of transitions
ca: No es pot obtenir la llista de transicions

en: Unable to get the storage name
ca: No es pot obtenir el nom d'emmagatzematge

en: Unable to install module
ca: No es pot instal·lar mòdul

en: Unable to install module. Please check the Error Log
ca: No es pot instal·lar el mòdul. Comproveu el registre d'errors, si us plau

en: Unable to link Campaign to Layout
ca: No es pot enllaçar campanya amb composició

en: Unable to link background
ca: No es pot enllaçar fons

en: Unable to log out this user
ca: No es pot tancar la sessió d'aquest usuari

en: Unable to make this assignment
ca: No es pot fer aquesta assignació

en: Unable to make this assignment during preparation.
ca: No es pot fer aquesta assignació durant la preparació.

en: Unable to open ZIP
ca: No es pot obrir el ZIP

en: Unable to open connection and start transaction
ca: No es pot obrir la connexió i començar la transacció

en: Unable to remove background link
ca: No es pot treure l'enllaç del fons

en: Unable to retire this layout.
ca: No es pot retirar aquesta composició.

en: Unable to set XML
ca: No es pot establir XML

en: Unable to set permissions
ca: No es poden establir permisos

en: Unable to set the user details. This is an unexpected error, please contact support. Error Message = [%s]
ca: No es poden establir els detalls d'usuari. Això és un error inesperat. Contacteu amb el suport, si us plau. Missatge d'error = [%s]

en: Unable to unlink Campaign from Layout
ca: No es pot desenllaçar campanya de composició

en: Unable to unlink all Layouts
ca: No es poden desenllaçar totes les composicions

en: Unable to update background information
ca: No es pot actualitzar la informació del fons

en: Unable to update background link
ca: No es pot actualitzar l'enllaç del fons

en: Unable to update module
ca: No es pot actualitzar el mòdul

en: Unable to update the DisplayGroup for this Display
ca: No es pot actualitzar el grup de pantalles per aquesta pantalla

en: Unable to update transition
ca: No es pot actualitzar la transició

en: Unable to upload file
ca: No es pot pujar el fitxer

en: Unable to use this template
ca: No es pot fer servir aquesta plantilla

en: Unable to write to settings.php. We already checked this was possible earlier, so something changed.
ca: No es pot escriure a settings.php. Abans s'havia comprovat que es podia, per tant alguna cosa ha canviat.

en: Unabled to get Data Column information
ca: No es pot obtenir informació de la columna de dades

en: Unassign from all Layouts
ca: Desassignar de totes les composicions

en: Unassign from this region and retire
ca: Desassignar d'aquesta regió i retirar

en: Unassign from this region only
ca: Eliminar assignació només d'aquesta regió

en: Unknown Client Type
ca: Tipus de client desconegut

en: Unknown Display
ca: Pantalla desconeguda

en: Unknown Error
ca: Error desconegut

en: Unknown Error.
ca: Error desconegut.

en: Unknown Module
ca: Mòdul desconegut

en: Unknown Resolution
ca: Resolució desconeguda

en: Unknown Type %s
ca: Tipus desconegut %s

en: Unknown User
ca: Usuari desconegut

en: Unknown error editing %s
ca: Error desconegut a l'editar %s

en: Unknown error setting this users homepage
ca: Error desconegut en establir la pàgina inicial d'aquest usuari

en: Unknown transition type
ca: Tipus de transició desconegut

en: Unsigned requests are not allowed to the authorize page.
ca: No es permet la pàgina d'autorització a sol·licituds no signades.

en: Until
ca: Fins

en: Update Interval (mins)
ca: Interval d'actualització (minuts)

en: Update Interval must be greater than or equal to 0
ca: L'interval d'actualització ha de ser més gran o igual que 0

en: Update of settings failed
ca: Ha fallat l'actualització de paràmetres

en: Update these permissions on all layouts, regions and media.
ca: Actualitzar aquests permisos en totes les composicions, regions i mèdia.

en: Update this media in all layouts it is assigned to?
ca: Actualitzar aquest mèdia a totes les composicions a les que està assignat?

en: Upgrade Layout
ca: Actualitzar composició

en: Upgrading from database version %d to %d
ca: Actualitzant base de dades de versió %d a %d

en: Upper Row Limit
ca: Límit de fila superior

en: Upper limit must be higher than lower limit
ca: El límit superior ha de ser més alt que l'inferior

en: Use CEF as the Web Browser
ca: Utilitzar CEF com a navegador web

en: Use an existing database
ca: Utilitzar una base de dades existent

en: Use one of the available licenses for this display?
ca: Utilitzar una de les llicències disponibles per aquesta pantalla?

en: Use the Display Location
ca: Utilitzar ubicació de la pantalla

en: Use the Global Timeout?
ca: Utilitzar el timeout global?

en: Use the colour picker to select the background colour
ca: Utilitzeu el selector de color per triar el color de fons

en: Use the location configured on the display
ca: Utilitzar la ubicació configurada en la pantalla

en: User
ca: Usuari

en: User Deleted.
ca: Usuari eliminat

en: User Group
ca: Grup d'usuaris

en: User Group Added
ca: Grup d'usuaris afegit

en: User Group Deleted
ca: Grup d'usuaris eliminat

en: User Group Edited
ca: Grup d'usuaris editat

en: User Group Menu Security Edited
ca: Seguretat del menú de grup d'usuaris editada

en: User Group Name cannot be empty.
ca: El grup d'usuaris no pot estar buit.

en: User Group not selected
ca: Grup d'usuaris no seleccionat

en: User Groups
ca: Grups d'usuaris

en: User Logged Out.
ca: Sessió d'usuari tancada.

en: User Module
ca: Mòdul d'usuari

en: User Name
ca: Nom d'usuari

en: User Type
ca: Tipus d'usuari

en: User does not have a group and Xibo is unable to add one.
ca: L'usuari no té un grup i Xibo no en pot afegir cap.

en: User does not have a group and we are unable to add one.
ca: L'usuari no té un grup i no en podem afegir cap.

en: User not selected
ca: Usuari no seleccionat

en: UserId does not match
ca: No coincideix UserId

en: Username or Password incorrect
ca: Nom d'usuari o contrasenya incorrectes

en: Users
ca: Usuaris

en: Using "fwrite()" failed, due to error:
ca: L'ús de "fwrite()" ha fallat a causa de l'error:

en: Using "socket_sendto()" failed, due to error:
ca: L'ús de "socket_sendto()" ha fallat degut a l'error:

en: Using "socket_set_option()" failed, due to error:
ca: L'ús de "socket_set_option()" ha fallat degut a l'error:

en: Using fsockopen() failed, due to denied permission
ca: L'ús de "fsockopen()" ha fallat per permís denegat

en: Valid Extensions
ca: Extensions vàlides

en: Value
ca: Valor

en: Verified
ca: Verificat

en: Verify
ca: Verificar

en: Verify All
ca: Verificar-ho tot

en: Verify all modules have been installed correctly by reinstalling any module related files
ca: Verifiqueu que tots els mòduls estan ben instal·lats reinstal·lant qualsevol fitxer relacionat amb mòduls

en: Verify all modules have been installed correctly.
ca: Verificar que tots els mòduls s'han instal·lat correctament

en: Version
ca: Versió

en: Version %s
ca: Versió %s

en: Version Code
ca: Codi de versió

en: Version Information
ca: Informació de versió

en: Vertical Align
ca: Alineament vertical

en: Video
ca: Vídeo

en: Video Path
ca: Camí del vídeo

en: View
ca: Vista

en: View Activity
ca: Veure activitat

en: View Columns
ca: Veure les columnes

en: View Data
ca: Veure les dades

en: View Library
ca: Veure mediateca

en: View Permission Only
ca: Només permís de visualització

en: View a log of application activity
ca: Veure un registre d'activitat d'aplicació

en: View my authenticated applications
ca: Veure les meves aplicacions autenticades

en: Wake On Lan
ca: Wake on LAN

en: Wake On Lan Failed as there are no functions available to transmit it
ca: Wake On LAN ha fallat perquè no hi ha funcions disponibles per transmetre'l

en: Wake on LAN Time
ca: Hora del Wake on LAN

en: Wake on Lan command sent.
ca: Ordre de Wake on LAN enviada.

en: Wake on Lan is enabled, but you have not specified a time to wake the display
ca: Wake on LAN està habilitat, però no heu especificat una hora per despertar la pantalla

en: Wake on Lan requires the correct network configuration to route the magic packet to the display PC
ca: Wake on LAN requereix la configuració de xarxa correcta per encaminar el paquet màgic al PC de la pantalla

en: Warning: Importing a file here will overwrite your existing database. This action cannot be reversed.
ca: Advertència: a l'importar un fitxer se sobreescriurà la base de dades existent. Aquesta acció no es pot desfer.

en: Warning: We included %s.php, but it did not include a class of appropriate name.
ca: Advertència: Hem inclòs %s.php però no s'incloïa una classe de nom apropiat.

en: We hope you like %s and have given you some suggestions below to get you started.
ca: Esperem que us agradi %s i a continuació us donem alguns suggeriments per començar.

en: We suggest setting your PHP post_max_size and upload_max_size to at least 128M, and also increasing your max_execution_time to at least 120 seconds.
ca: Us suggerim incrementar el post_max_size i upload_max_size del PHP a almenys 128M, i també incrementar el max_execution_time a almenys 120 segons.

en: We will do our best to use the information collected above to solve your issue.
ca: Farem tot el possible per solucionar el vostre problema utilitzant la informació recollida.

en: We'd love to know you're running %s. If you're happy for us to collect anonymous statistics (version number, number of displays) then please leave the box ticked. Please un tick the box if your server does not have direct access to the internet.
ca: Ens agradaria molt saber que utilitzeu %s. Si us sembla bé que recollim estadístiques anònimes (número de versió, nombre de pantalles) si us plau marqueu la casella. Si el vostre servidor no té accés directe a Internet llavors no la marqueu.

en: Weather Template
ca: Plantilla de temps

en: Web Page
ca: Pàgina web

en: Week
ca: Setmana

en: Weekly
ca: Cada setmana

en: Welcome to the %s CMS!
ca: Us donem la benvinguda al CMS %s !

en: Welcome to the %s Installation!
ca: Benvinguts a la instal·lació %s !

en: Welcome to the %s Upgrade!
ca: Benvinguts a l'actualització %s !

en: West
ca: Oest

en: What display profile should this display use?
ca: Quin perfil de pantalla hauria d'utilitzar aquesta pantalla?

en: What is the initial user group for this user?
ca: Quin és el grup d'usuaris inicial per a aquest usuari?

en: What is this users type?
ca: Quin és el tipus d'usuari

en: What transition should be applied when this region is finished?
ca: Quina transició s'ha d'aplicar quan s'acabi aquesta regió?

en: What type of display client is this profile intended for?
ca: Per quin tipus de client de pantalla es pretén aquest perfil?

en: What type of repeat is required?
ca: Quin tipus de repetició es requereix?

en: When Enabled users will be able to add media using this module
ca: Quan els usuaris habilitats podran afegir mèdia utilitzant aquest mòdul

en: When Logged In
ca: Quan connectat

en: When PreviewEnabled users will be able to see a preview in the layout designer
ca: Quan usuaris habilitats per la vista prèvia podran veure-la en el dissenyador de composicions

en: When enabled the client will send the current layout to the CMS each time it changes. Warning: This is bandwidth intensive and should be disabled unless on a LAN.
ca: Si s'habilita el client enviarà la composició actual al CMS cada vegada que canviï. Advertència: això ocupa molta amplada de banda i s'hauria de desactivar si no és que es treballa en LAN.

en: When in single mode how many items per page should be shown.
ca: Quan està en mode simple quants elements per pàgina s'han de mostrar.

en: When should this event stop repeating?
ca: Quan s'ha d'aturar la repetició d'aquest esdeveniment?

en: When the device starts and Android finishes loading, should the client start up and come to the foreground?
ca: Quan el dispositiu s'engega i s'acaba de carregar l'Android, s'ha d'iniciar el client i mostrar-lo en primer pla?

en: Whether this column is a value or a formula
ca: Segons si la columna conté valors o fórmules

en: Whether to always put the default layout into the cycle.
ca: Posar o no la composició per defecte en el cicle.

en: Which key should activate the client information screen? A single character.
ca: Quina tecla hauria d'activar la pantalla d'informació del client? Un únic caràcter.

en: Which shell commands should the client execute?
ca: Quines ordres de shell ha de poder executar el client?

en: Width
ca: Amplada

en: Width must be greater than 0
ca: L'amplada ha de ser més gran que 0

en: Width of the Region
ca: Amplada de la regió

en: Windows
ca: Finestres

en: Windows Command
ca: Ordre de Windows

en: With Selected
ca: Amb seleccionats

en: Would you like to import any tags contained on the layout.
ca: Voldríeu importar les etiquetes contingudes a la composició.

en: Write access required for settings.php, install.php and upgrade.php
ca: Cal accés d'escriptura per settings.php, install.php i upgrade.php

en: Year
ca: Any

en: Yearly
ca: Cada any

en: Yes
ca: Sí

en: You MUST have a valid database backup to continue. Please take and verify a backup and upgrade again.
ca: CAL que tingueu una còpia de seguretat de la base de dades per continuar. Feu i verifiqueu una còpia i torneu a actualitzar, si us plau.

en: You already own a display group called "%s". Please choose another name.
ca: Ja teniu una pantalla anomenada "%s". Trieu un altre nom, si us plau.

en: You already own a layout called '%s'. Please choose another name.
ca: Ja teniu una composició anomenada '%s'. Trieu un altre nom, si us plau.

en: You do not have permission to access this page.
ca: No teniu permís per accedir a aquesta pàgina

en: You do not have permission to alter/delete this media.
ca: No teniu permís per alterar/eliminar aquest mèdia.

en: You do not have permission to change Display Groups on this display
ca: No teniu permisos per canviar grups de pantalles en aquesta pantalla

en: You do not have permission to change this users homepage
ca: No teniu permisos per canviar la pàgina inicial d'aquest usuari

en: You do not have permission to delete this campaign
ca: No teniu permisos per esborrar aquesta campanya

en: You do not have permission to edit this campaign
ca: No teniu permisos per editar aquesta campanya

en: You do not have permission to edit this display
ca: No teniu permís per editar aquesta pantalla

en: You do not have permission to edit this display group
ca: No teniu permisos per editar aquest grup de pantalles

en: You do not have permission to edit this event.
ca: No teniu permís per editar aquest esdeveniment.

en: You do not have permission to edit this profile
ca: No teniu permís per editar aquest perfil

en: You do not have permission to retire this layout
ca: No teniu permís per retirar aquesta composició

en: You do not have permission to use that dataset
ca: No teniu permís per utilitzar aquesta conjunt de dades

en: You do not have permission to view this display
ca: No teniu permís per veure aquesta pantalla

en: You do not have permissions to delete this layout
ca: No teniu permisos per eliminar aquesta composició

en: You do not have permissions to delete this region
ca: No teniu permisos per eliminar aquesta regió

en: You do not have permissions to delete this template
ca: No teniu permisos per eliminar aquesta plantilla

en: You do not have permissions to edit this campaign
ca: No teniu permisos per editar aquesta campanya

en: You do not have permissions to edit this dataset
ca: No teniu permisos per editar aquest conjunt de dades

en: You do not have permissions to edit this display group
ca: No teniu permisos per editar aquest grup de pantalles

en: You do not have permissions to edit this layout
ca: No teniu permisos per editar aquesta composició

en: You do not have permissions to edit this media
ca: No teniu permisos per editar aquest mèdia

en: You do not have permissions to edit this region
ca: No teniu permisos per editar aquesta regió

en: You do not have permissions to edit this regions permissions
ca: No teniu permisos per editar els d'aquesta regió

en: You do not have permissions to retire this layout
ca: No teniu permisos per retirar aquesta composició

en: You do not have permissions to upgrade this layout
ca: No teniu permisos per actualitzar aquesta composició

en: You do not have permissions to view this layout
ca: No teniu permisos per veure aquesta composició

en: You have exceeded your maximum number of licensed displays. %d
ca: S'ha excedit el nombre màxim de pantalles amb llicència. %d

en: You have selected media that you no longer have permission to use. Please reload Library form.
ca: Heu seleccionat mèdia sobre el qual ja no teniu permís. Si us plau recarregueu formulari de mediateca.

en: You have selected media that you no longer have permission to use. Please reload the form.
ca: Heu seleccionat mèdia sobre el que ja no teniu permisos. Si us plau, torneu a carregar el formulari.

en: You may fill in the form while your file is uploading.
ca: Podeu omplir el formulari mentre es carrega el vostre fitxer.

en: You must enter a duration
ca: Heu d'introduir una durada

en: You must enter a duration.
ca: Cal introduir una durada.

en: You must have allow_url_fopen = On in your PHP.ini file for RSS Feeds / Anonymous statistics gathering to function.
ca: Per funcionar RSS feeds / recollida d'estadístiques anònimes cal tenir allow_url_fopen = On en el fitxer PHP.ini.

en: You probably want to allow larger files to be uploaded than is currently available with your PHP configuration.
ca: Pot interessar permetre pujar fitxers més grans del que permet ara mateix la configuració PHP actual.

en: You should also manually take a backup of your library.
ca: També hauríeu de fer una còpia de seguretat manual de la vostra mediateca.

en: You should send your screenshot to info@xibo.org.uk with a reference to the Launchpad Question/Bug you have created previously.
ca: Hauríeu d'enviar la vostra captura a info@xibo.org.uk amb una referència a la pregunta/error de Launchpad que heu creat abans.

en: Your consumer key is: %s
ca: La vostra clau de consumidor és: %s

en: Your consumer secret is: %s
ca: El vostre secret de consumidor és: %s

en: Your library is full. Library Limit: %s K
ca: La mediateca és plena. Límit: %s K

en: Your password does not meet the required complexity
ca: La contrasenya no té la complexitat requerida

en: Your permissions to view a layout you are adding have been revoked. Please reload the Layouts form.
ca: S'han revocat els vostres permisos per veure una composició que esteu afegint. Torneu a carregar el formulari de composició, si us plau.

en: Your repeat until date is in the past. Cannot schedule events to repeat in to the past
ca: L'hora final de repetició ja ha passat. No es poden programar repeticions en el passat

en: Your start time is in the past. Cannot schedule events in the past
ca: L'hora inicial ja ha passat. No es poden programar esdeveniments en el passat

en: Zip is not enabled on this server
ca: Zip no habilitat en aquest servidor

en: large
ca: gran

en: layoutId missing
ca: Falta identificador de composició

en: seconds
ca: segons
