xibo - en to da translation catalogue (438 entries)

en: A file exists with the name you gave for the Library Location. Please choose another location
da: Det findes i forvejen en fil med det navn, du angav til bibliotekets placering. Vælg venligst en anden placering

en: About
da: Om

en: Access Denied
da: Adgang nægtet

en: Access denied
da: Adgang nægtet

en: Action
da: Hændelse

en: Active
da: Aktiv

en: Add
da: Tilføj

en: Add Application
da: Tilføj program

en: Add Campaign
da: Opret kampagne

en: Add Column
da: Tilføj kolonne

en: Add Counter
da: Tilføj tæller

en: Add DataSet
da: Tilføj dataset

en: Add Display Group
da: Tilføj skærm gruppe

en: Add Help Link
da: Tilføj Hjælp link

en: Add Image
da: Tilføj billede

en: Add Layout
da: Tilføj design

en: Add Media
da: Tilføj media

en: Add Media to the Library
da: Tilføj Medie til Biblioteket

en: Add Region
da: Tilføj region

en: Add Shell Command
da: Tilføj Shell Commando

en: Add Text
da: Tilføj tekst

en: Add User
da: Tilføj bruger

en: Add Webpage
da: Tilføj webside

en: Advanced
da: Avanceret

en: Allow PHP to open external URLs
da: Giv PHP tilladelse til at åbne eksterne URL'er

en: An optional description of the Layout. (1 - 250 characters)
da: En valgfri beskrivelse af layout. (1 - 250 tegn)

en: Application
da: Applikation

en: Applications
da: Applikationer

en: Are you sure you want to delete this media?
da: Er du sikker på du vil slette dette medie?

en: Are you sure you want to delete this template?
da: Er du sikker på at du vil slette denne skabalon?

en: Are you sure you want to delete?
da: Er du sikker på at ville slette?

en: Are you sure you want to logout this user?
da: Er du sikker på at ville logge denne bruger ud?

en: Assign
da: Tildel

en: Assign an item from the Library
da: Tildel et element fra biblioteket

en: Assigned
da: Tildelt

en: Auditing
da: Revision

en: Authorized applications for user
da: Godkendte programmer for bruger

en: Automatically collect and export relevant information into a text file.
da: Saml og eksporter rele informationer til en tekstfil.

en: Background Image
da: Baggrundsbillede

en: Before reporting a fault it would be appreciated if you follow the below steps.
da: Før du rapporterer en fejl, ville vi sætte pris på at du følger nedenstående trin.

en: Browser
da: Webbrowser

en: CTRL Key required to access Client Information Screen?
da: CTRL tast påkrævet for at få adgang til klient information skærm?

en: Calendar Extension
da: Kalender udvidelse

en: Campaigns
da: Kampagner

en: Can not get Group information.
da: Kan ikke hente gruppe information.

en: Can not get group information.
da: Kan ikke hente gruppe information.

en: Can not get the data row/column
da: Kan ikke hente data række / kolonne

en: Can not have a display without a name
da: Kan ikke have en skærm uden et navn

en: Can not have an end time earlier than your start time
da: Kan ikke have et sluttidspunkt tidligere end din start tid

en: Can't assign this menu item to this group
da: Kan ikke tildele dette menu punkt til denne gruppe

en: Can't assign this page to this group
da: Kan ikke tildele denne side til gruppen

en: Can't get this groups information
da: Kan ikke få denne gruppes oplysninger

en: Can't remove this menu item from this group
da: KAn ikke fjerne dette menu punkt fra denne gruppe

en: Can't remove this page from this group
da: Kan ikke fjerne denne side fra gruppen

en: Cancel
da: Annuller

en: Cannot Edit this Display
da: Kan ikke rediger denne skærm

en: Cannot determine if this media has been used.
da: Kan ikke afgøre, om dette medie har været brugt.

en: Cannot edit dataset %s
da: Kan ikke redigere dataset %s

en: Cannot find this media item. Please refresh the region options.
da: Kunne ikke finde medie emnet. Genopfrisk venligst regions valgene.

en: Cannot get the menu items for this Group.
da: Kan ikke hente menupunkterne for denne gruppe.

en: Cannot locate the files for this media. Unable to delete.
da: Kan ikke finde filen for dette medie, kan ikke slette.

en: Cannot retrieve the Information relating to this layout. The layout may be corrupt.
da: Kan ikke hente oplysninger om dette layout. Layoutet kan være beskadiget.

en: Cannot switch modes.
da: Kan ikke skifte tilstand.

en: Cant get this user's name. Please try another.
da: Kan ikke få denne brugers navn. Prøv venligst et andet.

en: Change Password
da: Skift adgangskode

en: Change the Background Properties
da: Skift baggrund Egenskaber

en: Click on the below link to open the bug report page for this Xibo release.
da: Klik på nedenstående link for at åbne fejl rapport for denne Xibo udgivelse.

en: Click to show more time information
da: Klik for at vise tids information

en: Close
da: Afslut

en: Collect and Save Data
da: Saml og gem data

en: Collect auditing from this client. Should only be used if there is a problem with the display.
da: Saml revision af denne klient. Bør kun anvendes, hvis der er et problem med skærmen.

en: Column Deleted
da: Kolonne slettet

en: Column Edited
da: Kolonne redigeret

en: Column Order
da: Kolonne orden

en: Columns for %s
da: Kolonne for %s

en: Content
da: Indhold

en: Copy
da: Kopier

en: Copy a Layout.
da: Kopier layout

en: Could Not Complete, Duplicate User Name Exists
da: Kunne ikke fuldføre, brugernavn findes allerede

en: Could not Copy Layout Media Security
da: Kunne ikke kopiere layout medie sikkerhed

en: Could not INSERT a new Schedule
da: Kunne ikke indsætte en ny tidsplan

en: Could not Link Display Group to Display
da: Kunne ikke knytte skærmgruppe til skærmen

en: Could not Link Layout Media to Group
da: Kunne ikke knytte link layout medie til gruppe

en: Could not Link Layout Region to Group
da: Kunne ikke knytte layout region til gruppe

en: Could not Link Media to Group
da: Kunne ikke knytte medie til gruppe

en: Could not Link User Group to User
da: Kunne ikke forbinde Bruger Gruppe til en bruger

en: Could not Unlink Display Group from Display
da: Kunne ikke frahæfte skærmgruppe fra skærmen

en: Could not Unlink Layout Media from Group
da: Kunne ikke ophæve layout medie fra gruppe

en: Could not Unlink Layout Region from Group
da: Kunne ikke ophæve layout region fra gruppe

en: Could not Unlink User from User Group
da: Kunne ikke afbryde forbindelsen Bruger fra en Bruger Gruppe

en: Could not add DataSet
da: Kunne ikke tilføje DataSet

en: Could not add DataSet Column
da: Kunne ikke tilføje DataSet kolonne

en: Could not add DataSet Data
da: Kunne ikke tilføje DataSet data

en: Could not add Display Group
da: Kunne ikke tilføje skærmgruppe

en: Could not add Layout
da: Kunne ikke tilføje layout

en: Could not add User Group
da: Kunne ikke tilføje Bruger Gruppe

en: Could not add a display group for the new display.
da: Kunne ikke tilføje en skærmgruppe for den nye skærm.

en: Could not add a user group for this user.
da: Kunne ikke tilføje en brugergruppe til denne bruger.

en: Could not add display
da: Kunne ikke tilføje skærm

en: Could not create the Library Location directory for you. Please ensure the webserver has permission to create a folder in this location, or create the folder manually and grant permission for the webserver to write to the folder.
da: Kunne ikke oprette mappen for bibliotekets placering. Sørg venligst for at webserveren har tilladelse til at oprette en mappe på dette sted, eller opret mappen manuelt og tildel webserveren skrive-rettigheder til den.

en: Could not delete Data for Column/Row
da: Kunne ikke slette Data i kolonne/række

en: Could not delete DataSet Column
da: Kunne ikke slette DataSet kolonne

en: Could not determine the Column Order
da: Kunne ikke bestemme Kolonne rækkefølgen

en: Could not edit DataSet Column
da: Kunne ikke redigere DataSet kolonne

en: Could not edit DataSet Data
da: Kunne ikke redigere DataSet Data

en: Could not edit User Group
da: Kunne ikke redigere Bruger Gruppe

en: Could not link the new display with its group.
da: Kunne ikke forbinde den nye skærm til dens gruppe.

en: Could not link the new user with its group.
da: Kunne ikke knytte den nye bruger med dens gruppe.

en: Could not update Layout on Schedule
da: Kunne ikke opdatere layout på tidsplan

en: Could not update display
da: Kunne ikke opdatere skærm

en: Could not update this display with a new name.
da: Kunne ikke opdatere denne skærm med nyt navn.

en: Cursor Start Position
da: Cursor startposition

en: DOM Extension
da: DOM udvidelse

en: DOM XML Extension
da: DOM XML udvidelse

en: Dashboard
da: Oversigt

en: Data Added
da: Data tilføjet

en: Data Deleted
da: Data slettet

en: Data Edited
da: Data ændret

en: DataSet Added
da: Dataset tilføjet

en: DataSet Deleted
da: DataSet slettet

en: DataSet Edited
da: DataSet redigeret

en: DataSets
da: Datasæt

en: Database error checking module
da: Database fejl ved tjak af modul

en: Database error deleting this link record.
da: Database fejl under sletning af data

en: Database error updating this link record.
da: Database fejl under opdatering af data

en: Date / Time Information
da: Dato / Tids Informationer

en: Debugging switched Off.
da: Fejlfinding afbrudt.

en: Debugging switched On.
da: Fejlfinding aktiveret.

en: Default
da: Standard

en: Default Layout
da: Standardlayout

en: Delete
da: Slet

en: Delete Display Group
da: Slet skærm gruppe

en: Delete Event.
da: Slet begivenhed

en: Delete Group
da: Slet gruppe

en: Delete Media
da: Slet medie

en: Delete this Column?
da: Slet denne kolonne?

en: Delete this DataSet?
da: Slet dette DataSet?

en: Delete this Display?
da: Slet denne skærm?

en: Delete this User?
da: Slet denne bruger?

en: Delete this media
da: Slet dette medie

en: Delete this region?
da: Slet denne region?

en: Deleting media cannot be undone
da: Sletning af media kan ikke fortrydes

en: Describe the problem and upload the file you obtained earlier.
da: Beskriv problemet og send filen som du hentede tidligere.

en: Description
da: Beskrivelse

en: Description can not be longer than 254 characters
da: Beskrivelsen kan ikke være længere end 254 tegn

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Display
da: Skærm

en: Display %s with ID %d is now back online.
da: Skærm %s med ID %d er nu online igen.

en: Display %s with ID %d was last seen at %s.
da: Skærm %s med ID %d er sidst set %s.

en: Display Group Added
da: Skærm gruppe tilføjet

en: Display Group Deleted
da: Skærm gruppe slettet

en: Display Group Edited
da: Skærm gruppe redigeret

en: Display Groups
da: Skærm grupper

en: Display Saved.
da: Skærm gemt

en: Displays
da: Skærme

en: Do you want to be notified by email if there is a problem with this display?
da: Ønsker du at få besked via e-mail, hvis der er et problem med denne skærm?

en: Done.
da: Færdig.

en: Double buffering helps smooth the playback but should be disabled if graphics errors occur
da: Dobbeltbuffering hjælper med en jævn afspilningen men skal deaktiveres, hvis der opstår grafikfejl

en: Drag or double click to move items between lists
da: Træk eller dobbeltklik for at flytte elementer mellem lister

en: Duration
da: Varighed

en: Duration for Empty Layouts
da: Varighed for tomme Layouts

en: Duration is per item
da: Varighed per enhed

en: Edit
da: Rediger

en: Edit Column
da: Rediger kolonne

en: Edit Counter
da: Rediger tæller

en: Edit DataSet
da: Rediger DataSet

en: Edit Default Layout
da: Rediger standard layout

en: Edit Display Group
da: Rediger skærm gruppe

en: Edit Event
da: Redigér begivenhed

en: Edit Shell Command
da: Rediger Shell Commando

en: Edit Text
da: Redigér tekst

en: Edit Webpage
da: Rediger webside

en: Edit a Display
da: Rediger skærm

en: Edit your Display
da: Rediger dine skabaloner

en: Email Alert
da: Email alarm

en: Email Alerts
da: Email advarsel

en: Empty Region
da: Tom region

en: Enable Double Buffering
da: Aktiver dobbeltbuffering

en: Enable PowerPoint?
da: Aktiver PowerPoint?

en: Enable stats reporting?
da: Aktiver statistik rapportering?

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Error
da: Fejl

en: Error adding this media to the library
da: Fejl i forbindelse med tilføjelse af dette medie til biblioteket

en: Error deleting media.
da: Fejl ved sletning af medie.

en: Error getting Display Group
da: Fejl ved hentning af skærm gruppe

en: Error getting Displays
da: Fejl ved hentning af skærme

en: Error getting Help Link
da: Fejl ved hentning af hjælpe link

en: Error getting Users
da: Fejl ved hentning af brugere

en: Error getting details for this event.
da: Fejl ved hentning af oplysninger om denne begivenhed.

en: Error getting type from a media item.
da: Fejl ved hentning af type fra et medie element.

en: Error getting user information.
da: Fejl ved hentning af brugeroplysninger

en: Error listing Applications.
da: Fejl ved visning af programmer.

en: Error listing Log.
da: Fejl ved visning af log.

en: Error querying for the Media information
da: Fejl ved forespørgsel til Media oplysninger

en: Error retriving information necessary to delete this event
da: Fejl ved hentning af informationer som er nødvendige for at slette denne begivenhed

en: Error updating this displays default layout.
da: Fejl ved opdatering af denne skærms standard layout.

en: Error updating this displays last accessed information.
da: Fejl ved opdatering af denne skærms senest tilgåede informationer.

en: Feed
da: Nyhedskilde

en: From Date
da: Fra dato

en: Function
da: Funktion

en: GD Extension
da: GD udvidelse

en: General
da: Generelt

en: Group
da: Gruppe

en: Group Members
da: Gruppemedlemmer

en: Group Name cannot be empty.
da: Gruppenavn kan ikke være blankt

en: Group membership set
da: Gruppe medlemskab sat

en: Groups
da: Grupper

en: Header
da: Overskrift

en: Heading
da: Overskrift

en: Height
da: Højde

en: Help
da: Hjælp

en: Homepage
da: Hjemmeside

en: Homepage has been set
da: Hjemmeside er blevet ændret

en: However sometimes this will not be enough and you will be asked to put your Xibo installation into "Test" mode.
da: Men nogle gange vil dette ikke være nok, og du vil blive bedt om at sætte din Xibo installation i "Test"-tilstand.

en: IP Address
da: IP-adresse

en: If an empty layout is detected how long should it remain on screen. Must be greater then 1.
da: Hvis der registreres et tomt layout hvor længe skal det da forblive på skærmen. Skal være større end 1.

en: Image
da: Billed

en: Invalid file extension
da: Ugyldigt filtypenavn

en: It will be lost
da: Det vil mistes

en: JSON Extension
da: JSON udvidelse

en: Key for Client Information Screen
da: Tast til klient information skærmen

en: Last Accessed
da: Sidst tilgået

en: Last Page
da: Sidste side

en: Layout Copied
da: Layout kopieret

en: Layout Details Changed.
da: Layout detaljer ændret.

en: Layout Name must be between 1 and 50 characters
da: Layout navn skal være mellem 1 og 50 tegn

en: Left Coordinate
da: Venstre koordinat

en: Library
da: Bibliotek

en: Library Location
da: Bibliotekets placering

en: License
da: Licens

en: Linux Command
da: Linux Commando

en: List Content
da: Vis indhold

en: Local Date
da: Lokal Dato

en: Local Time
da: Lokaltid

en: Location
da: Placering

en: Logged In
da: Logget ind

en: Login
da: Log ind

en: Mail sending FAILED
da: Mail Afsending FEJLET

en: Mail sent OK
da: Email sendt OK

en: Maintenance Disabled
da: Vedligeholdelse Deaktiveret

en: Maintenance key invalid.
da: Vedligeholdelses nøgle ugyldig.

en: Maintenance tasks are disabled at the moment. Please enable them in the &quot;Settings&quot; dialog.
da: Vedligeholdelsesopgaver er slået fra i øjeblikket. Slå dem venligst til i &quot;Settings&quot; dialog.

en: Manage Membership
da: Administrer Medlemskab

en: Media
da: Medie

en: Media you own already has this name. Please choose another.
da: Medie som ejer har allerede dette navn, venligst vælg et andet.

en: Menu Item
da: Menupunkt

en: Menu Item Security
da: Menu enheds rettigheder

en: Menu Security
da: Menu sikkerhed

en: Message
da: Meddelelse

en: Modules
da: Moduler

en: My Applications
da: Mine programmer

en: Name
da: Navn

en: Name must be between 1 and 50 characters
da: Navn skal være mellem 1 og 50 tegn

en: New list content value is invalid as it doesnt include values for existing data
da: Ny liste indholds værdi er ugyldig, idet den ikke inkludere værdier for eksisterende data

en: Next
da: Næste

en: No
da: Nej

en: No Display selected for Deletion.
da: Ingen skærm valgt for sletning.

en: No DisplayId Given
da: Ingen skærm ID angivet

en: No Layout selected
da: Ingen layout valgt

en: No Module of this type found
da: Ingen modul af denne type fundet.

en: No User Id Present
da: Ingen bruger ID angivet

en: No display group found.
da: Ingen skærm gruppe fundet.

en: No display groups selected
da: Ingen skærm gruppe er valgt

en: No displays selected
da: Ingen skærme valgt

en: No layout information available, please refresh the page.
da: Ingen layout oplysninger, opdater venligst siden.

en: No layout selected
da: Der er ikke valgt layout

en: No layout/region information available, please refresh the page and try again.
da: Ingen layout / region oplysninger, opdater venligst siden og prøv igen.

en: No menu provided
da: Ingen menu angivet

en: No module type given
da: Ingen modultype angivet

en: No permissions for this menu.
da: Ingen rettigheder til denne menu.

en: No region ID provided, cannot delete
da: Ingen område ID angivet, kan ikke slette

en: Notes
da: Bemærkninger

en: Number of Items
da: Antal enheder

en: Offset Left
da: Indrykning fra venstre

en: Offset Top
da: Indrykning fra toppen

en: Options
da: Indstillinger

en: Order
da: Rækkefølge

en: Owner
da: Ejer

en: Page
da: Side

en: Page Security
da: Side sikkerhed

en: Path
da: Sti

en: Permissions
da: Rettigheder

en: Permissions Changed
da: Rettigheder ændret

en: Please enter a display group name
da: Indtast en skærm gruppe navn

en: Please save this file to your PC.
da: Gem denne fil på din PC.

en: Please select a DataSet
da: Vælg et Datasæt

en: Please select from the following options
da: Vælg venligst fra følgende muligheder

en: Properties
da: Egenskaber

en: Recreate the Problem in a new window.
da: Genskab problemet i et nyt vindue.

en: Refresh
da: Opdater

en: Region Added.
da: Region tilføjet.

en: Region Deleted.
da: Region slettet.

en: Region Options
da: Region egenskaber

en: Register
da: Registrer

en: Registration for Consumer Information
da: Registrering af forbruger information

en: Report Fault
da: Anmeld fejl

en: Report a fault with Xibo
da: Rapporter en fejl med Xibo

en: Resolution
da: Opløsning

en: Retest
da: Test igen

en: Retired
da: Forældet

en: Return to the Region Options
da: Vend tilbage til regions valgene

en: SOAP Extension
da: SOAP udvidelse

en: Save
da: Gem

en: Save Template
da: Gem skabalon

en: Schedule
da: Planlægning

en: Schedule Now
da: Planlæg nu

en: Security Group
da: Sikkerheds gruppe

en: Select the background image from the library
da: Vælg baggrundsbillede fra biblioteket

en: Sending test email to %s.
da: Sender test email til %s.

en: Sequence
da: Rækkefølge

en: Server Key
da: Server-nøgle

en: Server switched to Production Mode
da: Server skiftede til Produktion status

en: Server switched to Test Mode
da: Server skiftet til Test Mode

en: Sessions
da: Sessioner

en: Set Homepage
da: Set hjemmeside

en: Set the homepage for this user
da: Set hjemmeside for denne bruger

en: Settings
da: Indstillinger

en: Should Microsoft PowerPoint be Enabled?
da: Skal Microsoft PowerPoint være aktiveret?

en: Should the application icon be shown in the task bar?
da: Skal programikonet vises på proceslinjen?

en: Should the application send proof of play stats to the CMS.
da: Skal applikationen sende statistik til CMS

en: Should the client information screen require the CTRL key?
da: Skal klient information skærmen kræve CTRL tasten?

en: Show the icon in the task bar?
da: Vis ikonet i proceslinjen?

en: Show the table headings?
da: Vis tabeloverskrifterne?

en: Statistics
da: Statistik

en: Switch to Production Mode
da: Skift til Produktion Mode

en: Switch to Production Mode.
da: Skift til Produktion Mode.

en: Switch to Test Mode
da: Skift til Test Mode

en: Switch to Test Mode.
da: Skift til Test Mode.

en: System Date
da: System Dato

en: System Time
da: Systemtid

en: Tags
da: Mærker

en: Tags can not be longer than 254 characters
da: Tags kan ikke være længere end 254 tegn

en: Take the items from the beginning or the end of the list
da: Tag elementer fra starten eller slutningen af ​​listen

en: Templates
da: Skabeloner

en: The Default Layout to Display where there is no other content.
da: Standard layout til skærm hvor der ikke er andet indhold

en: The Display has been Deleted
da: Skærmen er blevet slettet

en: The Event has been Added.
da: Begivenheden er blevet tilføjet.

en: The Event has been Deleted.
da: Begivenheden er blevet slettet.

en: The Event has been Modified.
da: Begivenheden er blevet redigeret.

en: The Event has been Scheduled
da: Begivenheden er blevet planlagt

en: The Height of the Display Window. 0 means full height.
da: Højde af display vindue. 0 = fuld højde.

en: The Layout has been Deleted
da: Dette layout er blevet slettet

en: The Library Location you gave is not empty. Please give the location of an empty folder
da: Den angivne biblioteksplacering er ikke tom. Angiv venligst placeringen for en tom mappe.

en: The Library Location you gave is not writable by the webserver. Please fix the permissions and try again.
da: Webserveren har ikke skrive-rettigheder til den angivne bibliotekesplacering. Korriger venligst rettighederne og prøv igen.

en: The Name of the Display - (1 - 50 characters).
da: Navn på skærm - (1 - 50 tegn).

en: The Name of the Layout - (1 - 50 characters)
da: Navnet på layoutet - (1 - 50 tegn)

en: The Number of RSS items you want to display
da: Antallet af RSS enheder du ønsker at vise

en: The Template has been Deleted
da: Skabalonen er blevet slettet

en: The Width of the Display Window. 0 means full width.
da: Bredden af display vindue. 0 = fuld bredde.

en: The left pixel position the display window should be sized from.
da: Den venstre pixel position display vinduet skal være dimensioneret fra.

en: The name cannot be longer than 100 characters
da: Navnet må ikke være længere end 100 tegn

en: The number of seconds between connections to the CMS.
da: Antal sekunder mellem forbindelser til CMS

en: The position of the cursor when the client starts up.
da: Positionen af markøren, når klienten starter.

en: The top pixel position the display window should be sized from.
da: Den øverste pixel position display vinduet skal være dimensioneret fra.

en: The value in Number of Items must be numeric.
da: Værdien i Antal enheder skal være numerisk.

en: There has been an application error.
da: Der er opstået en program fejl.

en: There is already dataset called '%s'. Please choose another name.
da: Der er allerede et datasæt der hedder '% s'. Vælg et andet navn.

en: There is an error in the HTML/XML
da: Der er en fejl i HTML/XML koden

en: This Module does not exist
da: Dette modul eksisterer ikke

en: Timeline
da: Tidslinie

en: Timestamp
da: Tidsstempel

en: Top Coordinate
da: Top koordinat

en: Troubleshooting
da: Fejlsøgning

en: Unable to Copy this Layout
da: Kopiering af denne design er ikke muligt

en: Unable to Remove this media from the Layout
da: Kunne ikke fjerne dette medie fra layout'et

en: Unable to assign to the Region
da: Kunne ikke tilknytte til regionen

en: Unable to copy layout
da: Kopiering af design er ikke muligt

en: Unable to create Module [No registered modules of this type] - please refer to the Module Documentation.
da: Kunne ikke oprette modul [ingen registrerede moduler af denne type] - se venligst modul dokumentationen.

en: Unable to create Module [No type given] - please refer to the Module Documentation.
da: Kunne ikke oprette modul [ingen type angivet] - se venligst modul dokumentationen.

en: Unable to delete Display Group.
da: Skærmgruppe kunne ikke slettes.

en: Unable to delete Schedule records for this DisplayGroup.
da: Kunne ikke slette planlægningsrecords for denne skærmgruppe.

en: Unable to delete User Group.
da: Kunne ikke slette Bruger Gruppe

en: Unable to delete install.php. Please ensure the webserver has permission to unlink this file and retry
da: Filen install.php kunne ikke slettes. Sørg venligst for at webserveren har rettigheder til at "unlinke" denne fil og prøv igen.

en: Unable to delete layout
da: Sletning af layout ikke muligt

en: Unable to delete schedule record for this Event.
da: Kunne ikke slette planlægnings record for denne begivenhed.

en: Unable to delete schedule records for this Display Group.
da: Kunne ikke slette tidsplanlægnings records for denne skærmgruppe.

en: Unable to delete schedule records for this Event and DisplayGroup.
da: Kunne ikke slette tidsplanlægnings records for denne begivenhed og skærmgruppe.

en: Unable to delete schedule records for this Event.
da: Kunne ikke slette tidsplanlægnings records for denne begivenhed.

en: Unable to edit the display groups for this Event.
da: Kunne ikke redigere skærmgrupperne for denne begivenhed.

en: Unable to find the column headings
da: Kunne ikke finde kolonne overskrifter

en: Unable to find the number of data points
da: Kunne ikke finde antallet af datapunkter

en: Unable to get DataSet information
da: Kunnde ikke hente DataSet information

en: Unable to get group information for dataset
da: Kan ikke hente gruppe information for dataset

en: Unable to get group information for layout
da: Kan ikke hente gruppe information for dette layout

en: Unable to get group information for media
da: Kan ikke få gruppe oplysninger for medie

en: Unable to get group information for template
da: Kan ikke få gruppe informationer for skabelonen

en: Unable to get permissions for this dataset
da: Ikke muligt at få tilladelser til dette dataset

en: Unable to get the DisplayGroup for this Display
da: Kunne ikke finde skærmgruppen for denne skærm

en: Unable to get the Resolution information
da: Ikke muligt at få opløsnings informationer

en: Unable to get the UserGroup for this User.
da: Ikke mulig at finde Brugergruppen for denne bruger.

en: Unable to get the default layout
da: Kan ikke hente standard layout

en: Unable to log out this user
da: Ikke muligt at logge denne bruger ud

en: Unable to set permissions
da: Ikke muligt at sætte rettigheder

en: Unable to update background information
da: Kan ikke opdatere baggrunds information

en: Unable to update the DisplayGroup for this Display
da: Kunne ikke opdatere skærmgruppen for dene skærm

en: Unable to write to settings.php. We already checked this was possible earlier, so something changed.
da: Kunne ikke skrive til settings.php. Vi har allerede tidligere tjekket at dette var muligt, så noget er ændret.

en: Unabled to get Data Column information
da: Ikke muligt at få data kolonne oplysninger

en: Unassign from this region only
da: Fjern tilknytningen fra kun denne region

en: Unknown Error
da: Ukendt fejl

en: Unknown User
da: Ukendt bruger

en: Unknown error editing %s
da: Ukendt fejl under redigering af %s

en: Unknown error setting this users homepage
da: Ukendt fejl opstod  ved ændring af brugers hjemmeside

en: Update Interval (mins)
da: Opdateringsinterval (min.)

en: Update of settings failed
da: Opdatering af indstillinger mislykkedes

en: User Deleted.
da: Bruger slettet.

en: User Logged Out.
da: Bruger logget ud

en: User Name
da: Bruger Navn

en: User does not have a group and Xibo is unable to add one.
da: Bruger har ikke en gruppe og Xibo er ude af stand til at tilføje en.

en: Users
da: Bruger

en: Video
da: Videoer

en: View
da: Vis

en: View Columns
da: Vis kolonner

en: View Data
da: Vis data

en: We will do our best to use the information collected above to solve your issue.
da: Vi vil gøre vores bedste for at bruge de ovennævnte indsamlede oplysninger til at løse dit problem.

en: Which key should activate the client information screen? A single character.
da: Hvilken tast skal aktivere klient information skærmen? Ét enkelt tegn

en: Width
da: Bredde

en: Windows Command
da: Windows Commando

en: Yes
da: Ja

en: You already own a layout called '%s'. Please choose another name.
da: Du har allerede et layout, der kaldes '% s'. Vælg et andet navn.

en: You do not have permission to access this page.
da: Du har ikke tilladelse til at tilgå denne side.

en: You do not have permission to alter/delete this media.
da: Du har ikke tilladelse til at ændre / slette dette medie.

en: You do not have permission to change this users homepage
da: Du har ikke rettigheder til at ændre denne brugers hjemmeside

en: You do not have permission to edit this event.
da: Du har ikke tilladelse til at redigere denne begivenhed.

en: You do not have permission to use that dataset
da: Du har ikke rettigheder til at bruge dette datasæt

en: You do not have permissions to delete this layout
da: Du har ikke tilladelse til at slette dette layout

en: You do not have permissions to delete this region
da: Du har ikke rettigheder til at slette denne region

en: You do not have permissions to delete this template
da: Du har ikke rettigheder til at slette denne skabalon

en: You do not have permissions to edit this dataset
da: Du har ikke rettigheder til at rediger dette dataset

en: You do not have permissions to edit this layout
da: Du har ikke rettigheder til at rediger dette layout

en: You do not have permissions to edit this media
da: Du har ikke tilladelse til at redigere dette medie

en: You do not have permissions to edit this region
da: Du har ikke rettigheder til at redigere denne region

en: You do not have permissions to edit this regions permissions
da: Du har ikke tilladelse til at redigere denne regions rettigheder

en: You must enter a duration
da: Du skal indtaste en varighed

en: You must enter a duration.
da: Du skal angive en varighed.

en: You should send your screenshot to info@xibo.org.uk with a reference to the Launchpad Question/Bug you have created previously.
da: Du skal sende dit skærmdump til info@xibo.org.uk med en henvisning til det Launchpad Spørgsmål / Bug du oprettede tidligere.

en: Your consumer key is: %s
da: Din forbruger nøgle er: %s

en: Your start time is in the past. Cannot schedule events in the past
da: Dit starttidspunktet er i fortiden. Kan ikke planlægge begivenheder i fortiden

en: seconds
da: sekunder
