xibo - en to fi translation catalogue (596 entries)

en: # Layouts
fi: # Taitot

en: 1 hour
fi: 1 tunti

en: 1 minute
fi: 1 minuutti

en: 10 minutes
fi: 10 minuuttia

en: 12 hours
fi: 12 tuntia

en: 30 minutes
fi: 30 minuuttia

en: 4 hours
fi: 4 tuntia

en: 5 minutes
fi: 5 minuuttia

en: A file exists with the name you gave for the Library Location. Please choose another location
fi: Nimellä, jonka annoit kirjastotiedostojen sijainniksi, on jo tiedosto. Anna toinen toinen sijainti.

en: About
fi: Tietoja

en: Access Denied
fi: Käyttö estetty

en: Access denied
fi: Ei käyttöoikeutta

en: Action
fi: Toiminto

en: Action Bar Display Duration
fi: Toimintapalkin ajallinen kesto

en: Action Bar Mode
fi: Toimintapalkki -tila

en: Active
fi: Käytössä

en: Add
fi: Lisää

en: Add Application
fi: Lisää sovellus

en: Add Column
fi: Lisää sarake

en: Add Counter
fi: Lisää laskuri

en: Add Display Group
fi: Lisää näyttöryhmä

en: Add Image
fi: Lisää kuva

en: Add Layout
fi: Lisää taitto

en: Add Local Video
fi: Lisää paikallinen video

en: Add Media
fi: Lisää media

en: Add Media to the Library
fi: Lisää media Kirjastoon

en: Add Region
fi: Lisää alue

en: Add Resolution
fi: Lisää resoluutio

en: Add Text
fi: Lisää tekstiä

en: Add User
fi: Lisää käyttäjä

en: Add Webpage
fi: Lisää nettisivu

en: Administration
fi: Järjestelmänhallinta

en: Advanced
fi: Lisäasetukset

en: Advice
fi: Neuvo

en: All fields must be filled in
fi: Kaikki kentät on täytettävä

en: Allow PHP to open external URLs
fi: Salli PHP:n avata ulkoisia URLeja

en: An optional description of the Layout. (1 - 250 characters)
fi: Valinnainen kuvaus taitolle. (1 - 250 merkkiä)

en: Application
fi: Sovellus

en: Applications
fi: Sovellukset

en: Are you sure you want to delete this media?
fi: Oletko varma että haluat poistaa tämän mediatiedoston?

en: Are you sure you want to delete?
fi: Haluatko varmasti poistaa?

en: Are you sure you want to logout this user?
fi: Haluatko varmasti kirjata tämän käyttäjän ulos?

en: Are you sure you want to remove this item?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän kohteen?

en: Assign
fi: Liitä

en: Assign / Unassign
fi: Liitä / Poista

en: Assign an item from the Library
fi: Liitä nimike Kirjastosta

en: Assigned
fi: Liitetty

en: Auditing
fi: Auditointi

en: Authorized applications for user
fi: Käytäjälle sallitut sovellukset

en: Automatic Restart
fi: Automaattinen uudelleenkäynnistys

en: Automatically Restart the application if we detect it is not visible.
fi: Käynnistä ohjelma uudestaan, jos havaitaan ettei se ole näkyvissä.

en: Automatically collect and export relevant information into a text file.
fi: Kerää ja vie oleellinen informaatio automaattisesti tekstitiedostoon.

en: Background Image
fi: Taustakuva

en: Before reporting a fault it would be appreciated if you follow the below steps.
fi: Ennenkuin raportoit virhettä on hyvä, jos voit seurata seuraavia askeleita.

en: Blacklist Videos?
fi: Videoiden estolista?

en: BroadCast Address is not a valid IP Address
fi: Lähetysosoite ei ole kelvollinen IP-osoite

en: Browser
fi: Selain

en: CEF is Chrome Embedded and offers up to date web rendering. If unselected the default Internet Explorer control will be used.
fi: CEF on Chrome Embedded ja tarjoaa nykyaikaisen web-näyttämisen. Jos tämä ei ole valittuna, käytetään Internet Exploreria.

en: CIDR subnet mask is not a number within the range of 0 to 32.
fi: CIDR aliverkon peitteen lukuarvo ei ole välillä 0 -32.

en: Calendar Extension
fi: Kalenterilaajennus

en: Campaign name cannot be empty
fi: Kampanjan nimi ei voi olla tyhjä

en: Can not get Group information.
fi: Ei saada ryhmän tietoja.

en: Can not get group information.
fi: Ei saada ryhmän tietoja.

en: Can not have a display without a name
fi: Näyttö ei voi olla ilman nimeä

en: Can not have an end time earlier than your start time
fi: Loppuaika ei voi olla ennen aloitusaikaa

en: Can't assign this menu item to this group
fi: Ei voida liittää tätä valikon nimikettä tälle ryhmälle

en: Can't assign this page to this group
fi: Ei voida liittää tätä sivua tähän ryhmään

en: Can't get this groups information
fi: Ei saada tämän ryhmän tietoja

en: Can't remove this menu item from this group
fi: Ei voida poistaa tätä valikon nimikettä tältä ryhmältä

en: Can't remove this page from this group
fi: Ei voida poistaa tätä sivua tältä ryhmältä

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Cannot Edit this Display
fi: Ei voida muokata näyttöä

en: Cannot add this resolution.
fi: Resoluution lisääminen epäonnistui

en: Cannot delete this resolution.
fi: Resoluutiota ei voi poistaa.

en: Cannot delete this user, they have layouts
fi: Käyttäjää ei voi poistaa, koska hänellä on taittoja

en: Cannot delete this user, they have permissions to layouts
fi: Käyttäjää ei voi poistaa, koska hänellä käyttöoikeuksia taittoihin

en: Cannot delete this user, they have permissions to media on layouts
fi: Käyttäjää ei voi poistaa, koska hänellä käyttöoikeuksia taitoissa oleviin medioihin

en: Cannot delete this user, they have permissions to regions on layouts
fi: Käyttäjää ei voi poistaa, koska hänellä on käyttöoikeuksia taitoissa oleviin alueisiin

en: Cannot delete this user, they have scheduled layouts
fi: Käyttäjää ei voi poistaa, koska hänellä on ajastettuja taittoja

en: Cannot edit this resolution.
fi: Resoluution muokkaaminen on estetty.

en: Cannot find the background image selected
fi: Valittua taustakuvaa ei löydy

en: Cannot find this media item. Please refresh the region options.
fi: Tätä mediaa ei löydy. Virkistä alueen valinnat.

en: Cannot get the menu items for this Group.
fi: Ei saata valikon nimikkeitä tälle ryhmälle

en: Cannot locate the files for this media. Unable to delete.
fi: Median tiedostoa ei löytynyt. Poistamista ei pystytty suorittamaan.

en: Cannot retrieve the Information relating to this layout. The layout may be corrupt.
fi: Ei voida hakea tietoja tästä taitosta. Taitto saattaa olla vioittunut.

en: Cannot set audit to Off
fi: Ei voitu ottaa auditointia pois päältä

en: Cannot set audit to On
fi: Ei voitu asettaa auditointia päälle

en: Cannot switch modes.
fi: Ei voida vaihtaa tiloja.

en: Cant get this user's name. Please try another.
fi: Ei voida noutaa tämän käyttäjän nimeä. Koita jotain toista.

en: Category is a required field. It must be between 1 and 254 characters.
fi: Luokka on pakollinen. Sen pituus voi olla 1-254 merkkiä.

en: Change Password
fi: Vaihda salasana

en: Change the Background Properties
fi: Muuta tausta ominaisuuksia

en: Check that the Environment passes all the Xibo Environment checks.
fi: Tarkista, että ajoympäristö läpäisee kaikki Xobon tarkistukset ajoympäristölle.

en: Click on the below link to open the bug report page for this Xibo release.
fi: Paina allaolevaa linkkiä avataksesi vikaraportointisivu tälle Xibon julkaisulle.

en: Click to delete this media
fi: Klikkaa poistaaksesi tämä media

en: Click to edit this media
fi: Klikkaa muokataksesi tätä mediaa

en: Click to edit this transition
fi: Klikkaa muokataksesi tätä siirtymää

en: Click to show more time information
fi: Klikkaa näyttääksesi enemmän aikainformaatiota

en: Close
fi: Sulje

en: Collect and Save Data
fi: Kerää ja talleta tiedot

en: Collect auditing from this client. Should only be used if there is a problem with the display.
fi: Kerää auditointi tältä asiakasyksiköltä. Käytä ainoastaan, jos näytössä on ongelma.

en: Collect interval
fi: Keräysaikaväli

en: Collection Interval (seconds)
fi: Keräysaikaväli (sekuntia)

en: Column Added
fi: Sarake lisätty

en: Column Deleted
fi: Sarake poistettu.

en: Column Edited
fi: Saraketta muokattu.

en: Column Order
fi: Sarakejärjestys.

en: Content
fi: Sisältö

en: Copy
fi: Kopioi

en: Copy a Layout.
fi: Kopioi taitto.

en: Could Not Complete, Duplicate User Name Exists
fi: Ei voida suorittaa loppuun, sama käyttäjänimi esiintyy useampaan kertaan

en: Could not Copy All Campaign Security
fi: Kampanjan tietoturvan kopiointi ei onnistu

en: Could not INSERT a new Schedule
fi: Ei voitu LISÄTÄ uutta Aikataulua

en: Could not Link Campaign to Group
fi: Kampanjan linkitys ryhmään ei onnistu

en: Could not Link Display Group to Display
fi: Ei voitu liittää näyttöryhmää näyttöön

en: Could not Link Display Group to User Group
fi: Näyttöryhmää ei voitu linkittää käyttäjäryhmään

en: Could not Link Layout Media to Group
fi: Taittomedian linkittäminen ryhmään epäonnistui

en: Could not Link Layout Region to Group
fi: Taittoaluetta ei voitu linkittää ryhmään

en: Could not Link Media to Group
fi: Median linkkaaminen ryhmään epäonnistui

en: Could not Link User Group to User
fi: Ei voitu liittää Käyttäjäryhmää Käyttäjään

en: Could not Unlink Campaign from Group
fi: Kampanjan linkityksen purku ryhmästä ei onnistu

en: Could not Unlink Display Group from Display
fi: Ei voitu postaa Näyttöryhmän ja Näytön liitosta

en: Could not Unlink Display Group from User Group
fi: Näyttöryhmän ja käyttäjäryhmän välistä linkkiä ei onnistuttu purkamaan

en: Could not Unlink Layout Media from Group
fi: Taittomedian ja ryhmän välistä linkkiä ei onnistuttu purkamaan.

en: Could not Unlink Layout Region from Group
fi: Taittoalueen ja ryhmän välistä linkkiä ei onnistuttu purkamaan

en: Could not Unlink Media from Group
fi: Median ja ryhmän välistä linkkiä ei onnistuttu purkamaan

en: Could not Unlink User from User Group
fi: Ei voitu poistaa Käyttäjäryhmältä liitosta Käyttäjään

en: Could not add Display Group
fi: Ei voitu lisätä näyttöryhmää

en: Could not add Layout
fi: Taiton lisääminen epäonnistui

en: Could not add User Group
fi: Ei voitu lisätä Käyttäjäryhmää

en: Could not add a display group for the new display.
fi: Näyttöryhmää ei voitu lisätä uudelle näytölle.

en: Could not add a user group for this user.
fi: Ei voitu lisätä käyttäjäryhmää tälle käyttäjälle

en: Could not add display
fi: Näyttöä ei voitu lisätä

en: Could not create the Library Location directory for you. Please ensure the webserver has permission to create a folder in this location, or create the folder manually and grant permission for the webserver to write to the folder.
fi: Kirjastotiedostojen sijaintia ei voitu luoda. Varmista, että webbipalvelimella on oikeus luoda kansio tähän sijaintiin, tai luo kansio erikseen ja anna webbipalvelimelle oikeudet kirjottaa kansioon.

en: Could not edit Password
fi: Salasanan vaihto ei onnistunut

en: Could not edit User Group
fi: Ei voitu muokata Käyttäjäryhmää

en: Could not link the new display with its group.
fi: Uutta näyttöä ei voitu liittää ryhmäänsä.

en: Could not link the new user with its group.
fi: Ei voitu liittää uutta käyttäjää ryhmäänsä

en: Could not update Layout on Schedule
fi: Ei voitu päivitää Taittoa Aikatauluun

en: Could not update display
fi: Näyttöä ei voitu päivittää

en: Could not update this display with a new name.
fi: Ei voitu päivittää uutta nimeä näytölle.

en: Create a log file on disk in this location. Please enter a fully qualified path.
fi: Tee lokitiedosto tähän sijaintiin. Anna koko polku.

en: Cursor Start Position
fi: Kohdistimen aloituspaikka

en: DOM Extension
fi: DOM-laajennus

en: DOM XML Extension
fi: DOM XML -laajennus

en: Dashboard
fi: Ohjauspaneeli

en: Data Added
fi: Tiedot lisätty

en: Data Deleted
fi: Tiedot poistettu

en: Data Edited
fi: Tietoja muokattu

en: Database error adding this link record.
fi: Tietokantavirhe tämän lisättäessä tietuetta tälle liitokselle

en: Database error deleting this link record.
fi: Tietokantavirhe poistettaessa tämän linkin tietuetta.

en: Database error updating this link record.
fi: Tietokantavirhe päivitettäessa tämän linkin tietuetta.

en: Date / Time Information
fi: Päivämäärä- / aikatiedot

en: Debugging switched Off.
fi: Vianjäljitys kytketty pois.

en: Debugging switched On.
fi: Vianjäljitys kytketty päälle

en: Default
fi: Oletusarvo

en: Default Layout
fi: Oletustaitto

en: Delete
fi: Poista

en: Delete Display Group
fi: Poista näyttöryhmä

en: Delete Event.
fi: Poista tapahtuma.

en: Delete Group
fi: Poista ryhmä

en: Delete Layout
fi: Poista taitto

en: Delete Media
fi: Poista mediatiedosto.

en: Delete Resolution
fi: Poista resoluutio

en: Delete this Column?
fi: Poistetaanko tämä sarake?

en: Delete this Display?
fi: Poista tämä näyttö?

en: Delete this User?
fi: Poista tämä käyttäjä?

en: Delete this media
fi: Poista tämä mediatiedosto.

en: Delete this region?
fi: Poista tämä alue?

en: Deleting media cannot be undone
fi: Mediatiedoston poistamista ei voi peruuttaa

en: Describe the problem and upload the file you obtained earlier.
fi: Kuvaa ongelma ja lataa aiemmin saamasi tiedosto palvelimelle.

en: Description
fi: Kuvaus

en: Description can not be longer than 254 characters
fi: Kuvaus voi olla enintään 254 merkkiä pitkä

en: Design
fi: Suunnittelu

en: Disabled
fi: Pois käytöstä

en: Display
fi: Näyttö

en: Display %s with ID %d is now back online.
fi: Näyttö: %s, ID: %d on jälleen online tilassa

en: Display %s with ID %d was last seen at %s.
fi: Näyttö %s tunnuksella %d nähty viimeksi %s.

en: Display Group Added
fi: Näyttöryhmä lisätty

en: Display Group Deleted
fi: Näyttöryhmä poistettu

en: Display Group Edited
fi: Näyttöryhmää muokattu

en: Display Groups
fi: Näyttöryhmät

en: Display Saved.
fi: Näyttö tallennettu

en: Displays
fi: Näytöt

en: Do you want to be notified by email if there is a problem with this display?
fi: Haluatko ilmoituksen sähköpostilla, jos tässä näytössä on ongelma?

en: Done.
fi: Tehty.

en: Double buffering helps smooth the playback but should be disabled if graphics errors occur
fi: Kaksoispurskurointi tekee toistosta sulavampaa, mutta tulee kytkeä pois jos grafiikkaongelmia ilmaantuu.

en: Drag or double click to move items between lists
fi: Vedä tai tuplanäpäytä siirtääksesi nimikkeitä luetteloiden välillä

en: Duration
fi: Kesto

en: Duration for Empty Layouts
fi: Tyhjien asetteluiden kesto

en: Duration is per item
fi: Kesto kohdetta kohti

en: East
fi: Itä

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit %s
fi: Muokkaa %s

en: Edit Column
fi: Muokkaa saraketta.

en: Edit Counter
fi: Muokkaa laskuria

en: Edit Default Layout
fi: Muokkaa oletustaittoa

en: Edit Display Group
fi: Muokkaa näyttöryhmää

en: Edit Event
fi: Muokkaa tapahtumaa

en: Edit Help Link
fi: Muokkaa ohjelinkkiä

en: Edit Layout
fi: Muokkaa taittoa

en: Edit Local Video
fi: Muokkaa paikallista videota

en: Edit Module
fi: Muokkaa moduulia

en: Edit Resolution
fi: Muokkaa resoluutiota

en: Edit Text
fi: Muokkaa tekstiä

en: Edit Timeline
fi: Muokkaa aikajanaa

en: Edit Webpage
fi: Muokkaa nettisivua

en: Edit a Display
fi: Muokkaa näyttöä

en: Edit your Display
fi: Muokkaa näyttöäsi

en: Email Address
fi: Sähköpostiosoite

en: Email Alert
fi: Sähkjöposti-ilmoitus

en: Email Alert for Display %s
fi: Sähköpostihälytys näytölle %s

en: Email Alerts
fi: Sähköposti-ilmoitukset

en: Email Test
fi: Sähköpostin kokeilu

en: Empty Region
fi: Tyhjä alue

en: Enable Double Buffering
fi: Käytä kaksoispuskurointia

en: Enable Mouse
fi: Käytä hiirtä

en: Enable PowerPoint?
fi: Käytä PowerPointia?

en: Enable Shell Commands
fi: Käytä Shell-komentoja

en: Enable stats reporting?
fi: Käytä tilastoraportointia?

en: Enable the Shell Command module.
fi: Ota käyttöön Shell komentomoduli.

en: Enable the mouse.
fi: Käytä hiirtä.

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Error
fi: Virhe

en: Error adding this media to the library
fi: Virhe lisättäessä tämä media kirjastoon

en: Error deleting media.
fi: Mediatiedoston poistamisessa tapahtui virhe.

en: Error getting Display Group
fi: Virhe näyttöryhmän haussa

en: Error getting Displays
fi: Virhe näyttöjen haussa

en: Error getting Help Link
fi: Virhe ohjelinkin haussa

en: Error getting Users
fi: Virhe käyttäjien haussa

en: Error getting details for this event.
fi: Virhe tämän tapahtuman tietojen noutamisessa.

en: Error getting type from a media item.
fi: Virhe median tyypin saamisessa.

en: Error getting user information.
fi: Virhe haettaessa käyttäjän tietoja.

en: Error listing Applications.
fi: Sovellusten luettelointi epäonnistui.

en: Error listing Log.
fi: Virheloki

en: Error retiring media.
fi: Mediatiedoston muuttaminen passiiviseksi epäonnistui.

en: Error retriving information necessary to delete this event
fi: Virhe tarpeellisen tiedon noutamisessa tämän tapahtuman poistamiseksi

en: Error updating this displays default layout.
fi: Tämän näytön oletustaiton asetus epäonnistui.

en: Error updating this displays last accessed information.
fi: Virhe päivitettäessä tietoa viimeisimmästä käytöstä tälle näytölle.

en: Export
fi: Vie

en: Fade In
fi: Häivytys sisään

en: Fade Out
fi: Häivytys ulos

en: Feed
fi: Syöte

en: File System Permissions
fi: Tiedostojen oikeudet

en: Filter
fi: Suodin

en: From Date
fi: Alkaen pvm

en: Function
fi: Toiminto

en: GD Extension
fi: GD-laajennus

en: General
fi: Yleiset

en: Group
fi: Ryhmä

en: Group Members
fi: Ryhmän jäsenet

en: Group Name cannot be empty.
fi: Ryhmän nimi ei voi olla tyhjä.

en: Group membership set
fi: Ryhmän jäsenyys asetettu

en: Groups
fi: Ryhmät

en: Header
fi: Ylätunniste

en: Heading
fi: Yläotsikko

en: Height
fi: Korkeus

en: Help
fi: Ohje

en: Help Link Edited
fi: Ohjelinkkiä muokattu

en: Homepage
fi: Kotisivu

en: Homepage has been set
fi: Kotisivu on asetettu.

en: How long should the Action Bar be shown for, in seconds?
fi: Kuinka pitkään toimintapalkin tulee näkyä, sekunneissa?

en: How often should the Player check for new content.
fi: Kuinka usein toistin tarkistaa uuden sisällön.

en: How should the action bar behave?
fi: Kuinka toimintapalkin tulisi käyttäytyä?

en: However sometimes this will not be enough and you will be asked to put your Xibo installation into "Test" mode.
fi: Joskus kuitenkin tämä ei riitä ja sinua pyydetään laittamaan Xibo-asennus testaustilaan.

en: IP Address
fi: IP-osoite

en: IP Address Incorrectly Formed
fi: IP osoite on väärän muotoinen

en: If an empty layout is detected how long should it remain on screen. Must be greater then 1.
fi: Kuinka pitkään tyhjän asettelu tulee näkyä näytöllä. Arvon täytyy olla suurempi kuin 1.

en: Image
fi: Kuva

en: Import
fi: Tuo

en: Incorrect Password Provided
fi: Virheellinen salasana

en: Incorrect resolution id
fi: Virheellinen resoluution ID

en: Interleave Default
fi: Lomituksen oletusarvo

en: Invalid file extension
fi: Tiedoston pääte on virheellinen.

en: It will be lost
fi: Tämä menetetään

en: Item
fi: Kohde

en: JSON Extension
fi: JSON-laajennus

en: Landscape
fi: Vaakasuuntainen

en: Large File Uploads
fi: Isojen tiedostojen lataus

en: Last Accessed
fi: Viimeksi käytetty

en: Last Page
fi: Viimeinen sivu

en: Layout
fi: Taitto

en: Layout Background Changed
fi: Taiton taustakuva on muutettu

en: Layout Copied
fi: Taitto kopioitu

en: Layout Details Changed.
fi: Taiton tiedot muutettu.

en: Layout Name must be between 1 and 50 characters
fi: Taiton nimi tulee olla 1 - 50 merkkiä pitkä

en: Layout has no associated Campaign, corrupted Layout
fi: Asetteluun ei ole yhdistetty kampanjaa, asettelu on vioittunut.

en: Layout not selected
fi: Taittoa ei ole valittu

en: Layouts
fi: Taitot

en: Left Coordinate
fi: Vasen koordinaatti

en: Library
fi: Kirjasto

en: Library Location
fi: Kirjastotiedostojen sijainti

en: License
fi: Lisenssi

en: Link is a required field. It must be between 1 and 254 characters.
fi: Linkki on pakollinen. Sen pituus voi olla 1-254 merkkiä.

en: Local Date
fi: Paikallinen päivämäärä

en: Local Time
fi: Paikallinen aika

en: Location
fi: Sijainti

en: Log
fi: Loki

en: Log Level
fi: Lokitaso

en: Log file path name.
fi: Lokitiedoston polku.

en: Logged In
fi: Kirjautunut sisään

en: Login
fi: Kirjaudu

en: Logout
fi: Kirjaudu ulos

en: Logout User
fi: Kirjaa käyttäjä ulos

en: Mail sending FAILED
fi: Sähköpostin lähetys EPÄONNISTUI

en: Mail sent OK
fi: Sähköposti lähetetty onnistuneesti

en: Maintenance Disabled
fi: Ylläpito estetty

en: Maintenance key invalid.
fi: Ylläpidon avain ei kelpaa.

en: Maintenance tasks are disabled at the moment. Please enable them in the &quot;Settings&quot; dialog.
fi: Ylläpitotehtävät on tällä hetkellä estetty . Salli ne &quot;Asetukset&quot;-valinnoista.

en: Manage Membership
fi: Hallitse jäsenyyttä

en: Maximum concurrent downloads
fi: Yhtäaikaisten latausten määrä

en: Media you own already has this name. Please choose another.
fi: Sinulla on jo tämän niminen mediatiedosto käytössä. Ole hyvä ja vaihda tiedoston nimeä.

en: Members
fi: Jäsenet

en: Menu
fi: Valikko

en: Menu Item
fi: Valikon nimike

en: Menu Item Security
fi: Valikon nimikkeen tietoturva

en: Menu Security
fi: Valikon tietoturva

en: Message
fi: Viesti

en: Module Edited
fi: Moduulia muokattu

en: My Applications
fi: Minun sovellukseni

en: MySQL database (PDO MySql)
fi: MySQL tietokanta (PDO MySql)

en: MySQL database (PHP MySql)
fi: MySQL tietokanta (PHP MySql)

en: MySQL support must be enabled in PHP.
fi: MySQL-tuki täytyy olla laitettuna päälle PHP:ssä.

en: Name
fi: Nimi

en: Name must be between 1 and 50 characters
fi: Nimen täytyy olla 1-50 merkkiä pitkä

en: New Password
fi: Uusi salasana

en: New Passwords do not match
fi: Annetus uudet salasanat eivät täsmää

en: Next
fi: Seuraava

en: No
fi: Ei

en: No Display Group Selected
fi: Näyttöryhmää ei ole valittu

en: No Display selected for Deletion.
fi: Mitään näyttöä ei ole valittu poistettavaksi.

en: No DisplayId Given
fi: Näyttöä ei ole määritelty.

en: No IP Address Specified
fi: IP osoitetta ei ole määritetty

en: No Layout selected
fi: Ei taittoa valittuna

en: No Version information - please contact technical support
fi: Ei versiotietoa - ota yhteyttä tekniseen tukeen

en: No columns
fi: Ei sarakkeita

en: No data
fi: Ei dataa

en: No display group found.
fi: Ei löydy yhtään näyttöryhmää

en: No display groups selected
fi: Mitään näyttöryhmiä ei ole valittuna.

en: No displays selected
fi: Ei näyttöjä valittuna

en: No layout information available, please refresh the page.
fi: Ei tietoja taitosta saatavilla, virkistä sivu.

en: No layout selected
fi: Ei taittoa valittuna

en: No layout/region information available, please refresh the page and try again.
fi: Ei tietoja taitosta/alueesta saatavilla, virkistä sivu ja yritä uudelleen.

en: No menu provided
fi: Ei valikkoa tarjolla

en: No permissions for this menu.
fi: Ei oikeuksia tähän valikkoon

en: No region ID provided, cannot delete
fi: Ei aluetunnistetta annettu, ei voida poistaa

en: No template selected
fi: Malia ei ole valittu

en: None
fi: Ei mitään

en: North
fi: Pohjoinen

en: North East
fi: Koillinen

en: North West
fi: Luode

en: Number of Items
fi: Kohteiden määrä

en: Old Password
fi: Vanha salasana

en: Options
fi: Valinnat

en: Order Changed
fi: Järjestys vaihdettu

en: Orientation
fi: Suunta

en: Owner
fi: Omistaja

en: PDO support with MySQL drivers must be enabled in PHP.
fi: PDO tuki MySQL ajureilla täytyy olla laitettuna päälle PHP:ssä.

en: PHP GD extension to function.
fi: PHP GD laajennus täytyy olla asennettu.

en: PHP JSON extension required to function.
fi: PHP JSON laajennus täytyy olla asennettu.

en: PHP SOAP extension required to function.
fi: PHP SOAP laajennus täytyy olla asennettu.

en: PHP Version
fi: PHP versio

en: PHP version %s or later required.
fi: PHP versio %s tai uudempi vaaditaan.

en: Page
fi: Sivu

en: Page Security
fi: Sivun tietoturva

en: Password Changed
fi: Salasana muutettu

en: Password Protect Settings
fi: Salasanasuojaus -asetukset

en: Path
fi: Polku

en: Permissions
fi: Käyttöoikeudet

en: Permissions Changed
fi: Käyttöoikeudet muutettu.

en: Please enter a User Name.
fi: Ole hyvä ja anna käyttäjän nimi.

en: Please enter a display group name
fi: Anna näyttöryhmän nimi

en: Please enter a full path name giving the location of this video on the client
fi: Ole hyvä ja anna täydellinen polku tähän videoon asiakaskoneessa.

en: Please save this file to your PC.
fi: Talleta tämä tiedosto PC:llesi.

en: Please select from the following options
fi: Ole hyvä ja valitse seuraavista vaihtoehdoista.

en: Port is not a number within the range of 0 till 65536. Port Provided:
fi: Portti ei ole numero välillä 0-65536. Tarjottu portti:

en: Portrait
fi: Pystysuuntainen

en: Properties
fi: Ominaisuudet

en: Provide a Password which will be required to access settings
fi: Anna salasana jota käytetään asetusten suojaamiseen

en: Recreate the Problem in a new window and Capture a screenshot.
fi: Toista ongelma uudessa ikkunassa ja ota siitä ruutukaappaus.

en: Recreate the Problem in a new window.
fi: Toista ongelma uudessa ikkunassa.

en: Refresh
fi: Virkistä

en: Region
fi: Alue

en: Region Added.
fi: Alue lisätty.

en: Region Deleted.
fi: Alue poistettu.

en: Region Options
fi: Alueen valinnat

en: Region Timeline
fi: Alueen aikajana

en: Register
fi: Rekisteröi

en: Registration for Consumer Information
fi: Rekisteröinti kuluttajatiedoille

en: Report Fault
fi: Raportoi vika

en: Report a fault with Xibo
fi: Raportoi virhe Xibossa

en: Request authorized. Please return to your application.
fi: Pyyntö valtuutettu. Palaa sovellukseesi.

en: Resolution
fi: Erottelutarkkuus

en: Resolution not selected
fi: Tarkkuutta ei ole valittu

en: Retest
fi: Tarkista uudelleen

en: Retire this layout or not? It will no longer be visible in lists
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän taiton käytöstä? Se ei ole enää näkyvissä luetteloissa.

en: Retire this media
fi: Muuta tämä mediatiedosto passiiviseksi.

en: Retired
fi: Postettu käytöstä

en: Return to the Region Options
fi: Palaa Alueen Valintoihin

en: Retype New Password
fi: Toista uusi salasana

en: Reverse Landscape
fi: Käänteinen vaakasuunta

en: Reverse Portrait
fi: Käänteinen pystysuunta

en: SOAP Extension
fi: SOAP-laajennus

en: Save
fi: Talleta

en: Save Order
fi: Tallenna järjestys

en: Save Template
fi: Talleta malli

en: Save this Layout as a Template?
fi: Tallennetaanko tämä taitto malliksi?

en: Schedule
fi: Aikataulu

en: Schedule Now
fi: Ajoita nyt

en: Screen Dimensions
fi: Näytön mitat

en: Screen shot interval
fi: Näytönkaappauksen aikaväli

en: Security Group
fi: Tietoturvaryhmä

en: Select the background image from the library
fi: Valitse taustakuva kirjastosta

en: Send
fi: Lähetä

en: Sending test email to %s.
fi: Lähetetään koesähköposti kohteeseen %s.

en: Server Key
fi: Palvelimen avain

en: Server switched to Production Mode
fi: Palvelin kytketty Tuotantotilaan

en: Server switched to Test Mode
fi: Palvelin kytketty Testitilaan

en: Session
fi: Istunto

en: Sessions
fi: Istunnot

en: Set Homepage
fi: Aseta kotisivu

en: Set Password
fi: Aseta salasana

en: Set the homepage for this user
fi: Aseta tälle käyttäjälle kotisivu

en: Set the orientation of the device (portrait mode will only work if supported by the hardware) Application Restart Required.
fi: Aseta laitteen suuntaus (pystysuunta toimii vain jos sitä tuetaan rautatasolla). Ohjelman uudelleenkäynnistys vaaditaan.

en: Settings
fi: Asetukset

en: Shell Command Allow List
fi: Shell komentojen lupalista.

en: Should Microsoft PowerPoint be Enabled?
fi: Pitäisikö Mircrosoft PowerPointia käyttää?

en: Should Videos we fail to play be blacklisted and no longer attempted?
fi: Lisätäänkö videot, joiden toisto ei onnistunut, estolistalle?

en: Should the application icon be shown in the task bar?
fi: Pitäisikö ohjelmaikonin näkyä tehtäväpalkissa?

en: Show the icon in the task bar?
fi: Näytä kuvake tehtäväpalkissa?

en: South
fi: Etelä

en: South East
fi: Kaakko

en: South West
fi: Lounas

en: Start
fi: Aloita

en: Start delay for device start up
fi: Käynnistysviive laitteen käynnistyessä

en: Start during device start up?
fi: Käynnistys laitteen uudelleenkäynnistyksen yhteydessä?

en: Statistics
fi: Tilastotiedot

en: Status
fi: Tila

en: Store HTML resources on the Internal Storage?
fi: Tallenna HTML lähteet sisäiselle tallennuslaitteelle?

en: Switch to Production Mode
fi: Kytke tuotantotilaan

en: Switch to Production Mode.
fi: Kytke tuotantotilaan.

en: Switch to Test Mode
fi: Kytke testaustilaan

en: Switch to Test Mode.
fi: Kytke testaustilaan.

en: System Date
fi: Järjestelmän päivämäärä

en: System Time
fi: Järjestelmän aika

en: Tags
fi: Tunnisteet

en: Tags can not be longer than 254 characters
fi: Tunnisteet eivät voi olla pidempiä kuin 254 merkkiä

en: Take the items from the beginning or the end of the list
fi: Otetaan kohteet listan alusta tai lopusta

en: Templates
fi: Mallipohjat

en: Test email sent
fi: Testaa sähköpostin lähetystä

en: The Default Layout to Display where there is no other content.
fi: Oletustaitto näytölle, jossa ei ole muuta sisältöä.

en: The Display has been Deleted
fi: Näyttö on poistettu

en: The Event has been Added.
fi: Tapahtuma lisätty.

en: The Event has been Deleted.
fi: Tapahtuma on poistettu.

en: The Event has been Modified.
fi: Tapahtuma muokattu.

en: The Event has been Scheduled
fi: Tapahtuma on ajoitettu

en: The Height of the Display Window. 0 means full height.
fi: Näyttöikkunan korkeus. 0 tarkoittaa täyttä korkeutta.

en: The Layout has been Deleted
fi: Taitto on poistettu

en: The Layout has been Retired
fi: Taitto on muutettu passiiviseksi

en: The Library Location you gave is not empty. Please give the location of an empty folder
fi: Antamasi kirjastotiedostojen sijainti ei ole tyhjä. Anna sijainniksi tyhjä kansio.

en: The Library Location you gave is not writable by the webserver. Please fix the permissions and try again.
fi: Webbipalvelimella ei ole oikeuksia kirjoittaa antamaasi kirjastotiedostojen sijaintiin. Korjaa oikeudet ja yritä uudelleen.

en: The Name of the Display - (1 - 50 characters).
fi: Näytön nimi - (1 - 50 merkkiä).

en: The Name of the Layout - (1 - 50 characters)
fi: Taiton nimi - (1 - 50 merkkiä)

en: The Template has been Deleted
fi: Malli on poistettu

en: The Width of the Display Window. 0 means full width.
fi: Näyttöikkunan leveys. 0 tarkoittaa täyttä leveyttä.

en: The duration between status screen shots in minutes. 0 to disable. Warning: This is bandwidth intensive.
fi: Näytönkaappauksen aikaväli minuuteissa. 0 jos halutaan pois käytöstä. Varoitus: Tämä kuluttaa tiedonsiirtokaistaa.

en: The email address will be used to license this client. This is the email address you provided when you purchased the licence.
fi: Sähköpostiosoitetta käytetäään tämän asiakasohjelman lisensointiin. Käytä samaa sähköpostiosoitetta jota käytit hankkiessasi lisenssin.

en: The left pixel position the display window should be sized from.
fi: Vasen koordinaatti, josta näyttöikkunan kokoa muutetaan.

en: The maximum number of concurrent downloads the client will attempt.
fi: Asiakasohjelman yhtäaikaisten latausten määrä.

en: The name cannot be longer than 100 characters
fi: Annettu nimi ei voi olla yli 100 merkkiä pitkä.

en: The number of seconds to wait before starting the application after the device has started. Minimum 10.
fi: Sekuntien määrä ennen ohjelman käynnistymistä kun laite on käynnistynyt. Minimi on 10.

en: The position of the cursor when the client starts up.
fi: Kohdistimen aloituspaikka kun ohjelma käynnistyy.

en: The requested page does not exist
fi: Haettua sivua ei löydy

en: The requested theme item does not exist. [%s, %s]
fi: Pyydettyä teeman alkiota ei ole olemassa. [%s, %s]

en: The theme "%s" config file does not exist
fi: Teeman "%s" määrittelytiedostoa ei ole olemassa

en: The theme "%s" does not exist
fi: Teemaa "%s" ei ole olemassa.

en: The top pixel position the display window should be sized from.
fi: Yläkoordinaatti, josta näyttöikkunan kokoa muutetaan.

en: Theme not initialised
fi: Teemaa ei ole alustettu.

en: There has been an application error.
fi: On tapahtunut sovellusvirhe

en: There is already dataset called '%s'. Please choose another name.
fi: Tietokanta '%s' on jo olemassa. Valitse uusi nimi.

en: There is an error in the HTML/XML
fi: Virhe HTML/XML koodissa

en: This Module does not exist
fi: Tätä moduulia ei ole

en: This media is in use, please retire it instead.
fi: Mediatiedosto on käytössä. Ole hyvä ja muuta se passiiviseen tilaan.

en: Tidy Logs
fi: Siistimislokimerkinnät

en: Tidy Stats
fi: Siistimistilastot

en: Timeline
fi: Aikajana

en: Timestamp
fi: Aikaleima

en: Top Coordinate
fi: Yläkoordinaatti

en: Topic is a required field. It must be between 1 and 254 characters.
fi: Otsikko on pakollinen. Sen pituus voi olla 1-254 merkkiä.

en: Total Duration
fi: Kokonaiskesto

en: Total Duration (s)
fi: Kokonaiskesto(t)

en: Transition Edited
fi: Siirtymää muokattu

en: Transition ID is missing
fi: Siirtymän ID puuttuu

en: Transitions
fi: Siirtymät

en: Troubleshooting
fi: Vianmääritys

en: Turn OFF Debugging
fi: Käännä vianjäljitys pois päältä

en: Turn ON Debugging
fi: Aseta vianjäljitys päälle

en: Turn ON full auditing and debugging.
fi: Aseta päälle täysi auditointi ja vianjäljitys.

en: Turn full auditing and debugging OFF.
fi: Käännä täysi auditointi ja vianjäljitys pois päältä.

en: Type
fi: Tyyppi

en: Unable to Copy this Layout
fi: Ei voida Kopioida tätä Taittoa

en: Unable to Remove this media from the Layout
fi: Tätä mediaa ei voida poistaa Taitosta

en: Unable to Unlink
fi: Linkityksen purkaminen ei onnistu

en: Unable to add Campaign, Step 1
fi: Kampanjan lisäys ei onnistu, askel 1

en: Unable to assign to the Region
fi: Ei voi liittää Alueeseen

en: Unable to copy layout
fi: Ei voida kopioida taittoa

en: Unable to create Module [No registered modules of this type] - please refer to the Module Documentation.
fi: Ei voitu luoda Moduulia [No registered modules of this type] - katso Moduulien dokumentaatiota.

en: Unable to create Module [No type given] - please refer to the Module Documentation.
fi: Ei voitu luoda Moduulia [No type given] - katso Moduulien dokumentaatiota.

en: Unable to delete Campaign
fi: Kampanjan poisto ei onnistu

en: Unable to delete Display Group.
fi: Ei voitu poistaa näyttöryhmää

en: Unable to delete Schedule records for this DisplayGroup.
fi: Ei voitu poistaa aikataulutietoja tältä näyttöryhmältä

en: Unable to delete User Group.
fi: Ei voitu poistaa Käyttäjäryhmää

en: Unable to delete install.php. Please ensure the webserver has permission to unlink this file and retry
fi: Ei voida poistaa tiedostoa install.php. Varmista, että webbipalvelimella on oikeudet poista linkitys tähän tiedostoon ja yritä uudelleen.

en: Unable to delete layout
fi: Taiton poistaminen epäonnistui

en: Unable to delete schedule record for this Event.
fi: Ei voida poistaa aikataulutietoa tältä Tapahtumalta

en: Unable to delete schedule records for this Display Group.
fi: Ei voida poistaa aikataulutietoja tältä Näyttöryhmältä

en: Unable to delete schedule records for this Event and DisplayGroup.
fi: Ei voida poistaa aikataulutietoja tältä Tapahtumalta eikä Näyttöryhmältä

en: Unable to delete schedule records for this Event.
fi: Ei voida poistaa aikataulutietoja tältä Tapahtumalta

en: Unable to determine display resolution
fi: Näytön resoluutiota ei saatu selvitettyä

en: Unable to determine permissions
fi: Käyttöoikeuksien tarkistus epäonnistui

en: Unable to edit Campaign, Step 1
fi: Kampanjan muokkaus ei onnistu, askel 1

en: Unable to edit the display groups for this Event.
fi: Ei voida muokata näyttöryhmiä tälle Tapahtumalle

en: Unable to edit this resolution
fi: Resoluution muokkaus ei onnistunut

en: Unable to find the column headings
fi: Sarakkeen yläotsikoita ei kyetty paikallistamaan

en: Unable to get count of licensed displays.
fi: Lisensoitujen näyttöjen lukumäärän selvittäminen ei onnistu

en: Unable to get group information for layout
fi: Taiton ryhmätietoja ei saatu luettua.

en: Unable to get layouts for user
fi: Käyttäjän taittoja ei saatu luettua.

en: Unable to get the DisplayGroup for this Display
fi: Ei saatu tälle näytölle näyttöryhmää

en: Unable to get the Resolution information
fi: Ei saada tieto erottelutarkkuudesta

en: Unable to get the UserGroup for this User.
fi: Ei saatu Käyttäjäryhmää tälle Käyttäjälle

en: Unable to get the default layout
fi: Oletustaiton tuonti ei onnistu

en: Unable to link Campaign to Layout
fi: Kampanja linkitys asetteluun ei onnistu

en: Unable to log out this user
fi: Ei voida kirjata tätä käyttäjää ulos

en: Unable to set permissions
fi: Käyttöoikeuksien asettaminen epäonnistui.

en: Unable to unlink Campaign from Layout
fi: Kampanjan linkityksen purkaminen asettelusta ei onnistu

en: Unable to unlink all Layouts
fi: Linkitysten purkaminen kaikista asetteluista ei onnistu

en: Unable to update background information
fi: Ei voida päivittää tausta tietoja

en: Unable to update the DisplayGroup for this Display
fi: Ei voitu päivittää Näyttöryhmää tälle Näytölle

en: Unable to update transition
fi: Siirtymän päivitys ei onnistunut

en: Unable to write to settings.php. We already checked this was possible earlier, so something changed.
fi: Ei voida kirjoittaa tiedostoon settings.php. Tämä onnistui aiemmin, joten jotain on muuttunut.

en: Unknown Error
fi: Tuntematon virhe

en: Unknown Type %s
fi: Tunnistamaton tyyppi %s

en: Unknown User
fi: Tuntematon käyttäjä

en: Unknown error editing %s
fi: Tuntematon virhe muokattaessa kohdetta %s

en: Unknown error setting this users homepage
fi: Tapahtui tuntematon virhe tämän käyttäjän kotisivun määrittelyssä.

en: Unsigned requests are not allowed to the authorize page.
fi: Kuittaamattomia pyyntöjä ei sallita valtuutussivulle.

en: Update of settings failed
fi: Asetusten päivitys epäonnistui

en: Use CEF as the Web Browser
fi: Käytä CEFiä verkkoselaimena.

en: User Deleted.
fi: Käyttäjä poistettu.

en: User Group Added
fi: Käyttäjäryhmä lisätty

en: User Group Deleted
fi: Käyttäjäryhmä poistettu

en: User Group Edited
fi: Käyttäjäryhmää muokattu

en: User Group Name cannot be empty.
fi: Käyttäjäryhmän nimi ei voi olla tyhjä.

en: User Group not selected
fi: Käyttäjäryhmää ei ole valittu

en: User Groups
fi: Käyttäjäryhmät

en: User Logged Out.
fi: Käyttäjä kirjattu ulos

en: User Name
fi: Käyttäjätunnus

en: User does not have a group and Xibo is unable to add one.
fi: Käyttäjällä ei ole ryhmää eikä Xibo kykene sellaista lisäämään.

en: User not selected
fi: Käyttäjää ei ole valittu

en: Username or Password incorrect
fi: Käyttäjän nimi tai salasana on väärin.

en: Users
fi: Käyttäjät

en: View Columns
fi: Näytä sarakkeet

en: View Data
fi: Näytä tiedot

en: Wake On LAN
fi: Herää LANista

en: Warning: Importing a file here will overwrite your existing database. This action cannot be reversed.
fi: Varoitus! Tiedoston tuominen nyt kirjoittaa olemassaolevan tietokannan päälle. Tätä toimintoa ei voi peruuttaa.

en: We will do our best to use the information collected above to solve your issue.
fi: Teemme parhaamme käyttääksemme ylläolevaa informaatiota ongelmasi ratkaisemiseen.

en: West
fi: Länsi

en: When the device starts and Android finishes loading, should the client start up and come to the foreground?
fi: Kun laite käynnistyy ja Android on latautunut, halutaanko asiakasohjelman käynnistyvän ja tulevan päälimmäiseksi?

en: Which shell commands should the client execute?
fi: Mitä shell komentoja asiakasohjelma saa käyttää?

en: Width
fi: Leveys

en: Write access required for settings.php, install.php and upgrade.php
fi: Kirjoitusoikeudet vaaditaan kohteille settings.php, install.php ja upgrade.php

en: Yes
fi: Kyllä

en: You already own a layout called '%s'. Please choose another name.
fi: Sinulla on jo taitto nimeltään '%s'. Ole hyvä ja käytä toista nimeä.

en: You do not have permission to access this page.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia päästä tälle sivulle.

en: You do not have permission to alter/delete this media.
fi: Sinulla ei ole oikeutta muokata/poistaa tätä mediatiedostoa.

en: You do not have permission to change this users homepage
fi: Sinulla ei ole oikeutta vaihtaa tämän käyttäjän kotisivua

en: You do not have permission to edit this display
fi: Sinulla ei ole oikeutta muokata tätä näyttöä

en: You do not have permission to edit this display group
fi: Sinulla ei ole oikeutta muokata tätä näyttöryhmää

en: You do not have permission to edit this event.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia tämän tapahtuman muokaamiseen.

en: You do not have permission to view this display
fi: Sinulla ei ole oikeutta katsoa tämän näytön tietoja

en: You do not have permissions to delete this layout
fi: Sinulla ei ole oikeuksia poistaa tätä taittoa.

en: You do not have permissions to delete this region
fi: Sinulla ei ole oikeuksia poistaa tätä aluetta.

en: You do not have permissions to edit this display group
fi: Sinulla ei ole oikeuksia muokata tätä näyttöryhmää

en: You do not have permissions to edit this layout
fi: Sinulla ei ole oikeuksia muokata tätä taittoa.

en: You do not have permissions to edit this media
fi: Sinulla ei ole oikeuksia muokata tätä mediatiedostoa.

en: You do not have permissions to edit this region
fi: Sinulla ei ole oikeuksia muokata tätä aluetta.

en: You do not have permissions to edit this regions permissions
fi: Sinulla ei ole oikeuksia muokata tämän alueen käyttöoikeuksia.

en: You have exceeded your maximum number of licensed displays. %d
fi: Olet ylittänyt lisensoitujen näyttöjen enimmäislukumäärän. %d

en: You must enter a duration
fi: Sinun täytyy syöttää kesto

en: You must enter a duration.
fi: Ole hyvä ja syötä kesto.

en: You should send your screenshot to info@xibo.org.uk with a reference to the Launchpad Question/Bug you have created previously.
fi: Lähetä ruutukaappauksesi osoitteeseen info@xibo.org.uk ja viittaa siinä aiemmin luomaasi Launchpadin kysymykseen/vikaraporttiin.

en: Your consumer key is: %s
fi: Kuluttaja-avaimesi on: %s

en: Your consumer secret is: %s
fi: Kuluttajasalaisuutesi on: %s

en: Your password does not meet the required complexity
fi: Salasanasi ei täytä kompleksisuusvaatimuksia.

en: Your repeat until date is in the past. Cannot schedule events to repeat in to the past
fi: Toiston päätöspäivä on menneisyydessä. Ei voida aikatauluttaa tapahtumia toistumaan menneisyyteen.

en: Your start time is in the past. Cannot schedule events in the past
fi: Aloitusaikasi on menneisyydessä. Ei voida aikatauluttaa tapahtumia menneisyyteen
